+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: sportrehabilitáció

A sport és gyógyítás találkozása sosem volt ilyen izgalmas! Bemutatjuk a PhyDoArt® Sport prémium plusz egészségprogramot, amely nemcsak forradalmasítja a rehabilitációt, de egy teljesen új szemléletet is hoz. Itt az ideje, hogy az edzőtermek ne csak izomépítésről, hanem gyógyulásról is szóljanak. Készen állsz egy inspiráló utazásra?

 

1. Mi is az a PhyDoArt®? És miért kell róla tudnod?

A PhyDoArt® Sport prémium plusz egészségprogram nem egy egyszerű rehabilitációs program. Ez egy életmód, amely megmutatja, hogyan teheted a gyógyulás folyamatát élvezetesebbé és hatékonyabbá. Akár sérülésből lábadozik, akár az egészségét szeretné megőrizni, ez a program az Ön igényeidre szabott.

De mi teszi különlegessé? A válasz egyszerű: a helyszín és a szemlélet. A hagyományos kórházi környezet helyett modern edzőtermekben zajlik a rehabilitáció, ahol a sport és a gyógyítás tökéletes harmóniában van.

2. Miért cserélje le a "kórházi köpenyt" edzőcipőre?

Tudta, hogy a sport önmagában is terápiás hatású? Gondoljon csak bele, mennyivel motiválóbb lehet egy edzőtermi környezet, mint egy fehér falakkal körülvett kórházi szoba. A PhyDoArt® Sport prémium plusz egészségprogram ezt az élményt hozza el Önnek.

Az edzőtermekben végzett rehabilitáció nemcsak hatékonyabb, hanem lelkesítőbb is. A modern gépek, a dinamikus környezet és a motiváló szakemberek garantálják, hogy minden egyes terápia, majd edzés egy lépés legyen a teljes és komplex gyógyulás felé.

3. Engedéllyel rendelkező gyógytornászok a sikeres rehabilitációért

A PhyDoArt® programok szakmai csapata az élvonalba tartozó gyógytornászokból áll, akik nemcsak komplex rehabilitációs módszereket dolgoznak ki és végeznek a gyógyulása érdekében. Képzelje el, hogy olyan szakemberek dolgoznak Önnel, akik nemcsak értenek a gyógyításhoz, a sporthoz, hanem a legmodernebb rehabilitációs módszereket is alkalmazzák.

Ők nem hagynak senkit magára a gyógyulás útján. Minden lépését figyelemmel kísérik, és motiválják, hogy elérje a céljait.

4. A sport és gyógyítás új definíciója

A PhyDoArt® program újradefiniálja, mit jelent a sport és gyógyítás összefonódása. Ahelyett, hogy a gyógytorna csak a sérülések utáni helyreállításra koncentrálna, ez a program a megelőzésre és az életminőség javítására is fókuszál.

Tudományos alapokon nyugvó gyakorlatokkal és modern technológiával segít, hogy a tested és a lelked is harmóniába kerüljön.

5. Kinek szól a PhyDoArt®?

Ez nem egy elit program, hanem mindenkinek szól, aki szeretné jobban érezni magát a bőrében! Sérülésből lábadozik? Profi sportolóként gyorsabban szeretne visszatérni a pályára? Esetleg csak egy dinamikusabb, izgalmasabb megoldást keres a hagyományos gyógytorna helyett? Akkor ez a program Önnek szól!

6. Sportolók kedvence: Gyors visszatérés a pályára

A sportolók számára a sérülés nemcsak fájdalmas, hanem frusztráló is lehet. A pályán töltött idő kiesése csökkentheti a teljesítményt, és kihívást jelenthet a motiváció fenntartása. A PhyDoArt® segítségével azonban gyorsabban és hatékonyabban térhet vissza a csúcsformába.

7. Nem csak test, hanem lélek is gyógyul

A sport hatalmas hatással van a mentális egészségre is. A PhyDoArt® program nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is támogat. A pozitív közeg, a célzott gyakorlatok és a szakemberek támogatása segít abban, hogy ne csak testileg, hanem mentálisan is erősebbé váljon.

8. Innováció a gyógyításban: Modern technológia és eszközök

A program során olyan eszközökkel találkozhatsz, amelyek a legmodernebb technológiát képviselik.  – mindezek hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyógyulás hatékonyabb és élvezetesebb legyen.

9. Hogyan változtatja meg az életét?

A PhyDoArt® program nemcsak a gyógyulást teszi gyorsabbá, hanem az egészségtudatos életmód alapjait is megteremti. Megtanulhatja, hogyan figyeljen oda a teste jelzéseire, hogyan előzze meg a sérüléseket, és hogyan éljen egy kiegyensúlyozottabb életet.

10. Lépjen szintet az egészségéért még ma!

Ne várjon tovább! A PhyDoArt® Sport prémium plusz egészségprogram lehetőséget ad arra, hogy ne csak erősebbé váljon, hanem egy új szemléletet is elsajátítson. Csatlakozzon hozzánk, és legyen részese annak a forradalomnak, amely a sportot és gyógyítást egyesíti!

 

 

"Az innováció és a szenvedély a siker kulcsa! A PhysioVit egyedülálló megközelítése áttörést hozhat az egészségügy és a sport világában. Most van itt az idő, hogy megmutassuk, hogyan lehet a rehabilitációt új szintre emelni. Dolgozzunk együtt a sikerért! Lépj velünk tovább! Mutatjuk az irányt!

Döntött, hogy csatlakozik? Akkor foglaljon időpontot  itt személyes konzultációra és vágjunk bele együtt!

 

Szeretne még többen megtudni a PhyDoArt® programról, mielőbb belevág? Akkor ide klikkeljen tovább!

Megelőzés és kezelés a gyógytornász feladata, mondta el Kanyó Ildikó gyógytornász a Halló, itt Párizs! című műsorunkban. Pedig a feladat nem egyszerű, előfordulhat, hogy a versenyzőnek nincs ideje a normál rehabilitációt végigcsinálni, mert nem akar kihagyni valamilyen fontos versenyt.

A párizsi olimpia minden jelentős pillanata a közmédia sportcsatornáin. Élőben követhető az olimpia minden magyar és nemzetközi eseménye az M4 Sporton, az M4 Sport +-on, a Nemzeti Sportrádióban és a Kossuth Rádióban, valamint a nemzetisport.hu-n és az online felületeken.

Rövid részlet a beszélgetésből itt tekinthető meg.

 

 

Kategória: Médiamegjelenés

Az Egészségmokka vendége Kanyó Ildikó sportfizioterapeuta és Molnár Anikó volt, aki a gerincbetegségek tüneteiről és következményeiről beszélgettek Vámos Erikával. Kanyó Ildikó elmondta, egészen fiatalkortól kezdve érintett a lakosság nagy része a gerincproblémákban, amelyek akár depresszióval, pánikbetegséggel is járhat.

Nézd meg a Mokka videóját!

GYÓGYTORNÁSZ? - Ebben a podcastban bemutatjuk, hogy miért lehet hasznos a részvétel a sportfizioterápia alapképzésében.

Gyógytornászoknak megadja azt a sérülés-specifikus szemlélet módot, amely a sebgyógyulás folyamatai, a különböző szövetek regenerációs szakaszai alapján segítik a gyógyulást és a terhelhetőség visszaállítását a relatíve  fiziológiás időszakaszok határain belül.

Megtanítja a szakembert arra, milyen gyógyulásifázisok jellemzik a szalag-, az ín-, a csont-, az izom-, a bőr-, a porc regenerációs görbéit, ezt milyen tényezők és hogyan, milyen formában befolyásolják és minden lehetséges verzióra szakszerű megoldást hogyan lehet adni.

Bemutatja a krónikus fájdalmak kiváltó okozóit és erre a manuális technikák, a tréningterhelés, a passzív rehabilitációs eljárások ötvözetével mit tudsz tenni annak függvényében, hogy:

  • Mikor volt a sérülés?
  • Mit tettek már a betegen?
  • Milyen gyógyszereket kap?
  • Milyen mértében maradt el páciensed a fiziológiás regenerációs úttól?
  • Milyen a páciens terhelhetősége?
  • Milyen terápiás beavatkozásokra van szükség a gyógyuláshoz?
  • Milyen szövetek és milyen formában végrehajtott tréning terhelésére van szükség?

Ortopédia, traumatológia, reumatológia, mozgásszervi rehabilitáció területén dolgozó szakemberek, ezen belül gyógytornászok figyelmét szeretnénk arra felhívni, hogy ez a képzés most már nélkülözhetetlen a szakmában! Hiszen az itt kapott tudásanyagot gyakorlatban használva a szöveti regenerációs folyamatokat figyelembe vevő hatékonyságot lehet biztosítani, amely szintén nagyszerű eredményeket nyújt a  rehabilitációban.

Vissza az időben 2012-ig!
PHYSIOVIT - International Academy for Sportsciense (IAS) Sportrehabilitáció. Ekkor indult a nagy sportrehabilitácós programunk, amelyet annak idején a HírTV is bemutatott Sárfalvi Péter vezetésével.

Miért is emlékezünk erre vissza?

Mert itt vette kezdetét úttörőnek számító munkánk, amely igen, most már profi szinten óriásira szélesedett körben beérett. Az első csoportokban helyett kapott személyek mostanra már kiemelkedő munkát végeznek pl. a Magyar labdarúgó Szövetségben, Magyar vízilabda Szövetségben az OTP Bank Ligában, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetségben stb.
A héten aktív munkájuk miatt ki is emelünk 2 főt, 2014-ben nálunk végzett kollégát, akik igazán fókuszban voltak/ vannak. Kedden Angliában Halmai Tamás (MLSZ-Nemzetek Ligája) a magyar focistákkal igazán beírta magát a történelembe. :-) Ma pedig Ágó Renáta (MVLSZ-FINA2022) kezdheti meg munkáját a vízilabdázó lányokkal. Igen utóbbi szakember még itt a videóban a tanulópadban ülve ismerhette meg a sportrehabilitáció alapjait, ma pedig már a sikerek küszöbén. :-) Jó munkát kívánunk minden sportrehabilitációs területen mai versenyeken is tevékeny kollégának.

Mi pedig folyamatosan startolunk újra és újra egy következő csoporttal, melynek részleteit itt találjátok: http://physio-vit.hu/kepzesek-es-tajekoztatok/oktatas/dosb-sportfizioterapia

A legtöbb porckorongkopás miatti derék és hátprobléma 35-60 év közötti korosztályt érintően lép fel. Ennek oka a porckorong szerkezeti megváltozásában keresendő.
 
A porckorong (discus intervertebralis) kettő fő részből áll. Belül a nucleus pulposus egy „labda” formájú folyékonyabb, kocsonyás állomány található, melyet körbe fognak az anulus fibrosus speciális zárólemezei, több rétegű gyűrűt alkotva a labda formájú kocsonyás állomány körül.
 
Ennek a speciális, gyűrűs szerkezetnek jelentős szerepe van a terhelés során. A kor előrehaladtával a gyűrűk szilárdsága a rájuk ható erőhatások ellenében folyamatosan csökken. Ennek oka az is, hogy a porckorongban az un. proteoglikánok (kondroitinszulfát) mennyisége csökken, illetve kreatinszulfát által pótlódik ki.  A proteoglikán a porcsejtek által termelt anyag, mely fehérjékből és cukrokból épül fel. A porcszövet a proteoglikánok jó vízmegkötő-képességének köszönheti nagy víztartalmát és rugalmasságát. Amennyiben mennyisége csökken a porc vízmegkötő képessége is csökken, veszít rugalmasságából.
 
A porckorong belső részén található kocsonyás állomány terheléskor fontos terhelést átvezető szerepet játszik és az erőket a csontok felé tereli, valamint azokat a porckorong többi része felé továbbvezeti. Amennyiben azonban rugalmatlan, szerkezetileg merev a belső szerkezet, akkor terhelést átvezető funkciója elégtelenné válik, amely a porckorong sérüléséhez, kopásához, szakadásához vezethet.
 
A terhelés során végzett optimális erőátvitel alapelve, ha a teljes súlyt a lehető legnagyobb területen osztjuk el. Ezért a gerincre nehezedő súly kb. 75%-a axiálisan a porckorong belső, kocsonyás állományára nyomódik. Nem feltétlenül adódik tovább a következő csigolyára (mozgástípustól is függ az átvezetés iránya), hanem sugárirányba kiterjed a kocsonyás állományt stabilizáló zárógyűrűkre, melyek ezáltal megfeszülnek. Így, feszült állapotban tudja biztosítani az erőátvitelt a zárólemezek, a csontok felé.
 
De akkor miért keletkezik fájdalom a gerincnél?
A porckorong beidegzését hosszú ideje kételyek övezik. Bogduk (1982-ben) publikált vizsgálati eredményei óta már igazolt a neuronok jelenléte a porckorong széli részében.
 
Akkor a gerincfájdalom milyen összefüggésben áll a porckorong beidegzésével? Amennyiben a panaszok háttereiben porckopásos folyamatok igazolódnak, ott a vizsgált esetek 63%-nál a nem érintett szegmensekben, a vizsgált esetek 80%-nál pedig az érintett szegmensekben volt jelen a beidegzés miatti fájdalmi reakció is (Freemont és Peacock).
 
Feltehető a kérdés, miszerint a porckorong bántalmak hátterében a discus jelentős szerepet játszik? Ez valójában a fasciarendszer része? A fájdalom a discus – pontosabban a fasciarendszer - beidegzés miatt van? Mindez az ép porckorongoknál, vagy az érintett porckorongnál? A sérülés (pl. gerincsérv), operáció, magával vonzza a beidegzés megváltozását? Sok ilyen és egyéb kérdést kell szem előtt tartani a mozgásvizsgálatoknál.
 
Egy fontos szempont minden alkalommal tisztázandó, mégpedig a gerinc vizsgálatánál a panaszokat a mechanikai eredet alapján 3 különféle tünetcsoport szerint azonosítjuk.
 
1.) Tartási szindrómával állunk szemben? Tudnunk kell, hogy a gerinc minden struktúrája tartási fájdalmat tud okozni. Ez akkor lép fel, ha ezek a struktúrák (izom, fascia, szalag, ízületi tok stb.) hosszas terhelés (nyújtás) alatt állnak. Így a lágyrészek (pl. szalagok) mechanikai deformitása jön létre, ami a fájdalmat kiváltó ok a háttérben.
 
Ennek tünetei:
· Szimmetrikus, azaz kétoldali panaszok.
· Fájdalom helyi szintű, nem sugárzik k.
· Nem meghatározott a fájdalom, de általában mozgás által kiváltott.
· Mindig intermittáló (átmeneti, időszakos.
· Nincs mozgásbeszűkülés, mozgáskorlátozottság.
· Mozgásra, aktivitásra javulnak a panaszok.
· statikus helyzetekben (pl. üléskor) rosszabbodás figyelhető meg.
· Labor nem mutat eltérést.
· Leginkább azoknál jelentkezik, akik ülő tevékenységet végeznek és ritkán aktívak.
· Rossz testtartási szokások vannak.
 
A panaszok okának megszüntetését követően tartáskorrekcióval hosszú távon rendezhető.
 
2.) Diszfunkciós szindrómával állunk szemben? Itt a panaszok hátterében a rossz tartási szokások, korábbi operációk, mozgáshiány szöveti merevségek, feszességek miatt általánosságban megrövidült szövetek (perifériás idegek kötőszövete, szalagok) túlzott nyújtás kapnak pl. egy kitartott pozíció hosszú órákig.
A megrövidült, befeszült szöveteket a mindennapi mozgások túlzott nyújtásnak teszik ki, amely megnyúlás erős fájdalmi ingereket produkál. Gyakoriak ebben az esetben az összetapadások, a súrlódások, melyek mozgásbeszűkülést okozhatnak, a mozgások végén pedig un. fájdalom üzenet” jelentkezik.
 
Ennek tünetei és jellegzetességei:
· Lehet egyoldali, vagy kétoldali.
· Intemittáló a fájás, azaz szakaszosan jelentkezik.
· A mozgás véghelyzeténél van fájdalom.
· A fájdalom eltűnik, ha a nyújtás enyhül.
· Ismétlődő mozgásoknál nincs tüneti felerősödés, a panaszok nem romlanak.
· Rövid idejű változások a szövetekben a terápia által azonnal nem elvárhatók, hiszen a megnyújtás hosszasabb időintervallumban lehetséges a szöveti tulajdonságok miatt.
· Ezért rendkívül fontos az aktivitás. Fájdalmat kiváltó mozgástartomány kerülése, a végmozgások kerülése. Például járás tünetek nélkül lehetséges, ha nem teszünk nagy lépéseket.
· Rosszabbodás a fájdalmat kiváltó véghelyzet kitartásakor várható, ezért azt kerülni kell.
 
Terápiában a szövetekben bekövetkezett diszfunkciós irányt korrigálni kell, majd a célirányos mozgások (véghelyzet kerülésével) kiemelten szükségesek.
 
3.) Derangement szindrómával állunk szemben? Ebben a probléma-halmazban igen gyakran találkozunk porckorong, vagy kisízületi elváltozásokkal. Azaz a tünetek hátterében a porckorong, vagy a kisízület, vagy mindkettő mechanikai zavara áll. Ez lehet azért, mert pl. a kocsonyás állomány a zárógyűrűk között elmozdul, amelynek következtében a fájdalomra érzékeny struktúrák - dura, ideggyök, porckorong hátsó területe, szalag- fájdalommal jeleznek. Mindez ahhoz vezet, hogy mozgásoknál az ízületi felszínek nem tudnak a normális mozgáspályán mozogni, két szomszédos csigolya közötti mozgás zavart lesz. Gyakori pusztán a kisízületi blokk is a háttérben, amely derangement szindrómát, azaz működési zavart eredményez és nagyon gyorsan regenerálható.
 
Tünetek jellemzője, hogy:
· A fájdalom hirtelen kezdődik, lehet egyoldali, vagy kétoldali, kisugárzás nélküli, vagy kisugárzással járó.
· A fájdalom általában reggel erősebb a porckorong víztartalmának mennyisége miatt.
· Amennyiben a hátsó működési zavar (derangement), akkor az járásnál javul, amennyiben elülső működési zavar, akkor az ülésnél, hajlított helyzetben, vagy előrehajolt helyzetben javul.
· Hosszas ülőmunka után, vagy állandó előrehajolt helyzetben végzett munkavégzés miatt jöhet létre.
 
Fontos ilyenkor a funkciózavar okainak és következményeinek megszüntetésére helyezni a hangsúlyt és kerülni a kiújulási lehetőséget egy összetett terápiával az akut időszaktól kezdve a stabilitás megteremtéséig, új mozgásminták megtanulásáig, alkalmazásáig bezárólag.
 
Írta, Kanyó Ildikó, gyógytornász, sportfizioterapeuta, manuálterapeuta (PhysioVit rehab Akadémia)

 

 
Összességében a gerincpanaszokat e három nagy kategóriába sorolva mozgásszervi oldalról analizálhatók a tüneteket kiváltó okozók.
Mindezek kialakulásának megelőzése , a rejtett hibák feltérképezése, az akut problémák esetén annak megszüntetése munkánk egyik kiemelt szempontja.
 
Ennek köszönhetően idén ingyenes 3DLAB szolgáltatásunknak köszönhetően a feltérképezések még fokozottabban előtérbe került. A rejtett, lappangó gerincpanaszok így hamar felfedezhetők, a káros mozgásminták analizálhatók, elindítható azok lehetőség szerinti megszüntetése, a veszélyek minimalizálása és a helyes mozgásminták megtanulásával egy egészséges, optimális terhelés újratanulása.
 
Kezdje velünk az első lépést most az Örszágos Gerincprogramba csatlakozással!
 

 

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

 

 Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

 

1. oldal / 8

PhysioVit központ

images/physiovit13/physiovit_1.jpg
images/physiovit13/physiovit_2.jpg
images/physiovit13/physiovit_210.jpg
images/physiovit13/physiovit_22.jpg
images/physiovit13/physiovit_23.jpg
images/physiovit13/physiovit_24.jpg
images/physiovit13/physiovit_3.jpg
images/physiovit13/physiovit_4.jpg
images/physiovit13/physiovit_6.jpg
images/physiovit13/physiovit_8.jpg
images/physiovit13/physiovit_9.jpg
images/physiovit13/physiovit_30.jpg
images/physiovit13/physiovit_33.jpg
images/physiovit13/physiovit_32.jpg
Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.