+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 

Képzés

A fascia mindenhol jelen van az emberi testben, teljesen behálózz azt. Strukturális és funkcionális integritást biztosít azért, hogy a test különböző részeit egy teljes egésszé fogja össze és így együtt tudjanak dolgozni. Szerepet játszik a sejtek védelmében és elasztikus lengéscsillapítóként szolgál a különböző mozgások kivitelezése során. Szerepe van a haemodinamikai, biokémiai és trófikus metabolikai folyamatokban, valamint mátrixot alkot a sejtek közötti kommunikációhoz. A test védekező funkciójáért is felelős a kórokozókkal szemben. A sebgyógyulás a fasciakontinuumban zajlik, sérülések után a fascia a szövet gyógyulásainak alapköve. A különböző fasciális struktúrák különböző módokon kapcsolódnak egymáshoz: mechanizmusok által, neurofiziológiai úton, illetve a vegetatív idegrendszer által. A kínai orvoslás szerinti meridiánvonalak is a fasciákon futnak keresztül, továbbá itt találhatók a reflexzónák és a triggerpontok is.…
Gyógytornászok, orvosok számára az elmúlt években egyre gyakrabban kínált lehetőség a szakmai fejlődésben, továbbfejlődésben az osteopathia. Ezen témakörön belül is az irányzatok, terápiák, kezelési formák, modern rehabilitációs elvek annyira sokrétűek, hogy néha nehéz kiigazodni az ajánlatok között. A végleges döntés előtt figyelembe kell vennie néhány nélkülözhetetlen szempontot, mint például: • A megtanultakat mennyire lehet alkalmazni munkahelyi környezetben? • Megfelelő a képzési tematika, nemzetközi szinten elismert, vagy nem? • Kitől, milyen tapasztalt instruktortól tanulható meg az óriási, több területet átfogó tudásanyag? • Milyen szabályozásnak kell megfelelni egy ostaopatha számára? Tisztában vagyunk a döntés súlyosságával, hiszen nehéz eligazodni a számtalan, ugyanakkor a nemzetközi osteopathia kritériumoknak minden szempontból egyáltalán nem minden képzés esetében megfelelő hazai kínálat terén. Ajánlat, lehetőség és egyéni, valamint munkahelyi…
Ma már nagyon széles palettából válogathatunk a különböző posztgraduális illetve végzettséghez kötött képzésekből, mind gyógytornászként, orvosként, edzőként, masszőrként. Az alábbiakban ezen tanfolyamok egyikét szeretném bemutatni, a viscerális osteopathiát. A viscerális vagy zsigeri szó a belső szervekre utal. Az osteopathián belül 4 különböző és nagy ág van: Parietális osteopathia Cranialis osteopathia Fascialis osteopathia Visceralis osteopathia Az osteopathiát - melynek alapjait Dr. A. T. Stilltől származtatjuk - habár ágak szerint csoportosítjuk az alapelveknek megfelelően holisztikus szemlélet jellemzi. Ez annyit jelent a viscerális (zsigeri) osteopathia tekintetében hogy annak ellenére hogy a tananyag nagy részét a belső szerveink alkotják, minden esetben vizsgálnunk kell az egész testre, így a zsigeri szervek mozgásszervrendszerre történő kihatását is és ugyanezt visszafelé. Például ha van valakinek egy krónikus derékfájása…
Sok kérdést kapunk diagnózisokat és az ahhoz tartozó ragasztási lehetőségeket, variációkat illetően. Hány százalékkal nyújtsam meg a tapaszt? Milyen helyzetben legyen a bőr? Milyen technikát ajánlanánk? Melyik tapasszal, hogyan lehet ragasztani? Ezzel párhuzamosan vásárlói oldalt megtekintve úgy látjuk, hogy a gélgolyós, vagy lyukas tapaszok használatával sokan sokszor óvatosak a nálunk terméket kereső terapeuták, hiszen az újfajta anyagokkal bizonyos esetben nem mernek mit kezdeni, vagy rosszul helyezik azt fel és a tapasz hat ugyan, de a teljes mértékű szöveti támogatást nem érik el vele. Hiszen az ebből adódó hatékonyság is a nyújtási százalékok és egy-egy diagnózisban a szövetek állapotának összehangolt egymásra hatásából alakul ki. Mindezen észrevételek jogosan vetik fel azt a már-már elhanyagolhatatlan kérdést, hogy: "Mi a különbség a különféle kineziológiai…

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.