+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: osteopathia

Mennyire fontos a pontos diagnosztika?

A napokban jött hozzánk egy fiatal harmincas éveinek elején járó fiatalember, akinek erős vállfájdalmai voltak. Azzal a panasszal érkezett, hogy "napok óta nem tudja felemelni a karját, zsibbad" és erős, éles kisugárzó fájdalmai vannak a munkavégzés közben. Ezek a panaszok óráról órára erősödnek számítógép előtt munka közben, főleg ha "nagy a hajtás és szorít az idő, többfelé kell koncentrálni".

Megvizsgáltuk  - többek között - a facialáncokat, a lapocka körüli izmokban elhelyezkedő lágyszövet változásokat és az ízületi mozgásbeszűkülések esetleges fennállását. Abból a holisztikus szemléletű megközelítésből adódóan indultunk el, hogy a szomszédos testrészek is bekapcsolódnak a panaszos terület kompenzációjába, vagy ha úgy teszik „megsegítésébe”, vizsgálatunk kiterjedt a teljes felső végtag, a nyaki-, a háti- és az ágyéki gerincszakasz, a keresztcsont, a medence-régió, a mellkas, valamint a zsigeri szervek területeire, a régiók kompenzációinak vizsgálatára is.

Ebben az esetben is végig analizáltuk az alsó végtagot a felső végtaggal és fejjel, a törzsön keresztül összekötő fascialáncokat, az "ősalapokat" magában foglaló osteopátiás szemléletünkkel, valamint funkcióban és terhelésben kialakuló panaszok ok-okozati összefüggéseit felkutattuk. 

A páciensnél jelen volt az anamnézisben egy bokasérülés, azonos oldali végtagon combcsonttörés, mindkettőt operálták. Ezen kívül megvan az ülőmunka, a gerincferdülés, kettő gerincsérv, lágyéksérv, melyet korábban operáltak és a mozgásszegény életmód az anamnézisben, mint rizikófaktor.

Rizikófaktorok közül ,ha csak egy jelen van, az is erősen tudja befolyásolni a testi szimmetriákat, ilyen összetett formában azonban kompenzációs halmazokat hoznak létre.

  1. Abból indulunk ki, hogy a gerinc a test központi pillére, és az alsó, vagy a felső végtagok változása befolyásolja a gerinc terhelhetőségét, illetve fordítva. Egy strukturális eredetű gerincferdülés olyan feszülési folyamatokat indít meg a végtagok, a fej, valamint a mellkas és a belső szervi vonalak irányába, amely később számtalan negatív mozgásszervi és belső szervi – pl. emésztőrendszeri tünetet okozhat, amelynél több területet egyenként halmazokra bontva szükséges kezelni. Jó irányú, helyesen adagolt kezelési intenzitásokkal ezek egymást húzzák a gyógyulás irányába is, nem csupán csak a patológiás folyamatok felé.
  2. Az alsó végtagi sérülések, operációk miatti szöveti feszültségek, a sérülések (lsd. boka és csípő) és a műtét utáni duzzanatok, az esetleges immobilizáció miatti mozgásbeszűkülések a lábak felől centrálisan, azaz a fej irányába ható kötőszöveti láncreakciókat indítanak be, amelyek szintén színes problémakörök, egymásra épülő panaszok melegágyai lehetnek. Ezeket egyenként kezelni szükséges.
  3. A belső szervi feszültségek, a zsigerek mozgásszabadságának csökkenése, korábbi hasi operációk (pl. jelen esetben a sérvműtét) miatti letapadások, vagy önmagában csak az ülő életmód szintén rizikótényező a hasi oldalon fekvő lágyszövetek feszülésének, a mellkaskitérések csökkenésének terén (utóbbi esetben a légzőmozgások és a légzés változása). Az izmok ehhez igazodva befeszülnek, a legfontosabb légzőizmunk, a rekeszizom renyhévé válik. Mindez nem csak pozícióváltozásban, hanem kötőszöveti láncreakciókban is megnyilvánul, amely a tüdőn, a mellhártyán, a bordaközti izmokon és a gerinc területein keresztül azonnal kifejti hatását a vállra és ott okoz ezzel panaszokat, mozgásbeszűküléseket, fájdalmakat.

Páciensük esetében mindegyik folyamat jelen van a három felvázolt irányban. Ezeket, miután alaposan feltérképeztük, megoldási javaslatokat és komplex terápiákat kezdtünk meg, amely egyik fontos pillére a sokféle manuálterápiás korrekciók halmazából állt a test egész területén. Ez megoldja a panaszos gócpontokat, jelentősen enyhíti a fájdalmakat és egyéb negatív tüneteket mind a mozgás szervrendszere, mind az idegrendszer, mind az emésztőrendszer és légzőrendszer területein.

Ezt követően jön a még nehezebb lépés, az eredmény megtartása. Ebben nagyon nagy szükségünk van a korrekciós mozgásokra, az önkorrekciókra, a sportrehabilitációs alapokon nyugvó orvosi tréningterápiára, az intenzív erősítő tréningekre és a mozgásfunkciók átvezetésére, amely utóbbi speciális edzésfunkciók gyakoroltatásával készíti fel a testet a napi terhelések gond és probléma nélküli elviselésére, azaz a megelőzésre.

Példánkban bemutatott páciensük esete még az első héten jár, de már most látványos sikerrel jártunk. Egyik kiemelt szempont még a fent leírtak, a komplex egészségügyi és sporttudományi támogatások mellett mellett a motiváció megteremtése, az inspiráció biztosítása is.

Boldogan várjuk a folytatást!

 

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

 

 

 

Ez az állapotfelmérés több részre osztható ugyan úgy, mint ahogy oszteopátiát ágakra bonthatjuk (visceralis, craniosacralis. parietalis, fascialis).
 
A vizsgálat minden esetben egy anamnézis felvétellel kezdődik, melyből nagyon sok minden ki szokott derülni. Minden korábbi sérülés és más tényezők is fontosak hiszen a testünk már az anyaméhben elkezd alkalmazkodni az őt ért ingerekhez, igyekszik fenntartani a homeosztázist, vagyis a belső környezet állandóságát. Amennyiben a testnedvek áramlása akadályozottá válik a test számára problémát fog jelenteni a külső és belső kórokozókkal való küzdelem. A sérült testrészek funkciódeficitjét is kompenzálja, mely hosszú távon másodlagos panaszok kialakulásához vezethet. 
 
Ezt követően az úgynevezett globális hallgatózási tesztet végezzük el, azaz a hallgatózást a fasciákban. A teszt során először a páciens áll, a terapeuta egyik kezét a fejtetőre másikat a keresztcsontra teszi. A tesztet álló és ülő helyzetben is elvégezzük, nyitott majd csukott szemmel. A kiértékelés során azt figyeljük meg, hogy a test merre igyekszik a fasciális feszülésén oldani a testtartás megváltoztatásával.  Fasciális feszüléseket okozhatnak például hegek, letapadások, a kikezeletlen kötőszöveti sérülés miatti feszülések tovább terjedhetnek a terhelési láncokon. 
 
Ezt követi a gerinc majd a nagyobb ízületek vizsgálata, mely során arról is képet kapunk hogy összefüggés van- e a váll, csípő probléma és a belső szerveket érintő feszülés között. Itt megnézzük hogy érinti-e zavar az ízületek mozgását, esetleg jelen van-e ízületi blokk. Az ízületi komplexumot érintő diszfunkciók jelenlétére utalhat a  mozgáspálya beszűkülése, a mozgás során, terhelésre jelentkező vagy véghelyzetben érzett fájdalom. Oka lehet szerteágazó, például:
  • mechanikai eredetű,
  • helytelen testtartás vagy egyoldalú terhelés okozta túlterhelés,
  • korábbi heg,
  • letapadás okozta diszfunkció,
  • vagy belső szervi problémák kivetülése. 
 
Ezt a zsigerek regionális vizsgálata követi. Sok panasz hátterében állhatnak, hiszen idegrendszeri összeköttetésen keresztül kihathatnak akár egészen távolra is. Például egy császármetszés hege és a térd panaszok között is lehet szoros összefüggés. A zsigerek ugyan úgy ízületeket alkotnak egymással mint csontjaink, így érintheti őket mozgásbeszűkülés, mely miatt funkciózavar alakulhat ki. Ezt pedig a szervezet próbálja megoldani a maga módján, például egy gyomor panasz esetén igyekszik tehermentesíteni helyileg amely gyakran nyilvánul meg az azonos oldali kar mozgásbeszűkülésében.
A zsigeri problémákra sok minden utalhat az adott szervet érintő funkciózavar jeleitől pl. vérkép értékek, a puffadásig, helyi diszkomfort érzetig sok minden. Az okok is pont ilyen szerteágazóak lehetnek, a terapeuta a leletek és a teszteredmények alapján jól tud tájékozódni. Az orvosi kivizsgálást igénylő problémákra, mint például heveny epehólyag gyulladás vagy vakbélgyulladás külön tesztek vannak. 
 
 A fasciális rendszer vizsgálata mellett elvégezzük a craniosacralis rendszer vizsgálatát is. A craniosacralis rendszerhez tartoznak:
  • a keresztcsont, és koponyacsontok agyi, gerincvelői folyadék termelése-visszaszívódása által vezérelt mikromozgások,
  • az állkapcsot érintő problémák is.
Ezen a területen gyakran vezet problémához koponyatrauma, fogászati beavatkozások, helytelen testtartás miatt kialakult túlterhelés, de akár éjszakai fogcsikorgatás is. A panaszok között gyakran szerepel:
fejfájás, migrén, 
állkapocs kattogása,
szem orr körüli fájdalom,
látászavar,
orr- szájnyálkahártya nedvességének zavara,
könnytermelés zavara,
fülzúgás. A halántékcsont mozgászavara okozhat mind magas tónusú sziszegő , illetve alacsony tónusú pulzáló fülzúgást.
 
A vizsgálati eredményeket minden esetben összességében értékeljük hiszen habár részekre osztjuk mégis közösen alkotnak egy egységet. Ezáltal juthatunk közelebb a kiváltó okokhoz és tudunk olyan sorrendben végig menni a kezelendő részeken, hogy azzal a testet a lehető leghatékonyabb módon támogassuk a gyógyulásban. 

 

 

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

 

 Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

 

Gyógytornászok, orvosok számára az elmúlt években egyre gyakrabban kínált lehetőség a szakmai fejlődésben, továbbfejlődésben az osteopathia. Ezen témakörön belül is az irányzatok, terápiák, kezelési formák, modern rehabilitációs elvek annyira sokrétűek, hogy néha nehéz kiigazodni az ajánlatok között. A végleges döntés előtt figyelembe kell vennie néhány nélkülözhetetlen szempontot, mint például:
  • • A megtanultakat mennyire lehet alkalmazni munkahelyi környezetben?
  • • Megfelelő a képzési tematika, nemzetközi szinten elismert, vagy nem?
  • • Kitől, milyen tapasztalt instruktortól tanulható meg az óriási, több területet átfogó tudásanyag?
  • • Milyen szabályozásnak kell megfelelni egy ostaopatha számára?

Tisztában vagyunk a döntés súlyosságával, hiszen nehéz eligazodni a számtalan, ugyanakkor a nemzetközi osteopathia kritériumoknak minden szempontból egyáltalán nem minden képzés esetében megfelelő hazai kínálat terén. Ajánlat, lehetőség és egyéni, valamint munkahelyi igény/elvárás között, mégis felelősen kell választania. Az is fontos szempont sokak esetében, hogy a képzés díja megfizethető, vagy sem. Küldetésünknek megfelelően szeretnénk Önt valós, hiteles dokumentációval alátámasztott, tényszerű információkkal segíteni abban, hogy a legjobb képzéseket kapja nemzetközi tapasztalatainknak köszönhetően, magas színvonalon és minőségben valóban osteopatha instruktoroktól/oktatóktól tanulhasson, figyelembe véve az aktuális magyar és nemzetközi szabályozásokat, trendeket.

 

Hallgatóknak kiemelendő információ az Osteopathia képzések tekintetében:

Tudta, hogy osteopathiát kizárólag olyan szakember oktathat, akinek van nemzetközi szintű (5 éves) végzettsége a témában és ezt követően 5 éves instruktori (oktatói) gyakorlata, melyet igazolnia kell? Kiemelendő, hogy Magyarországon ezt az oktatói minőségi feltételt csak és kizárólag a PhysioVit tudja biztosítani az oktató személyét illetően.

Magyarországon nemzetközileg elismert képzési intézetezek által biztosított Osteopathia képzés jelenleg kizárólag a PhysioVit-nél található, máshol sehol (!).  Amennyiben minőségi és megbízható tudást szeretne az Osteopathia, vagy annak egyes területei (viscerális, cranialis, parietális, fasciális) esetében szerezni, fontos, hogy utána nézzen annak, hogy milyen szakmai továbbképzésre regisztrál.

Továbbá a PhysioVit által képviselt minőségi és hazai környezetben is a nemzetközi trendeknek megfelelő Osteopathia ismeretek nálunk kizárólag olyan instruktoroktól kerülnek oktatásra, akiknek nem csak az osteopatha végzettségük van meg, hanem a jogosultságuk is arra, hogy oktassanak Osteopathiát, vagy annak részleteit. E tekintetben is egyedülállóak a PhysioVit Osteopathia tanfolyamai. 

  • ❶ Viscerális Osteopathia - IFAO 2019. decembertől; 
  • ❷ Craniosacralis Osteopathia - IFAO 2018. októbertől; 
  • ❸ Fasciális osteopathia - INOMT 2018. decembertől, IFAO 2019. márciustól;
  • ❹ Parietális osteopathia - INOMT 2019. februártól

 

Partnereink a nemzetközileg elismert, előképzettségre épülő osteopathia témakörben indított szakmai továbbképzésekben:

 
Amennyiben szeretne többet megtudni e szakterületről, várjuk Önt a témában rendszeresen tartott tájékoztató előadásainkra. Következő ilyen rendezvény a fasciális osteopathiát magában foglaló témakör lesz 2018. október 25-én. Részletek és regisztráció itt...
Várunk minden érdeklődőt sok szeretettel!
 
Üdvözlettel:
Kanyó Ildikó, ügyvezető
CEO-PhysioVit® Group (Németország/Magyarország)
Kategória: Képzés

Gondolom mindenki járt már fogászaton, ha másnem gyerekkorában ellenőrzésen. A legtöbben félünk tőle, még akkor is ha a világ legjobb, legtürelmesebb orvosával futunk össze. Szerencsére egyre több fogorvos dolgozik együtt gyógytornásszal, és képzi magát tovább különböző manuális képzésen, majd új ismereteiket alkalmazzák a gyakorlatban kiváló eredménnyel. A következő esetbemutatóban, egy olyan páciens történetét írom le, akinek panaszai egy fogászati kezelési sorozat következtében, annak hatására kezdődtek. Ez az eset is jól mutatja milyen nagy szerepe van az állkapocs-ízület és a test holisztikus szemléletű kezelésének

Mielőtt a páciens panaszai elkezdődtek több fogászati kezelésen is átesett, bal oldalt 3 fogra épített ideiglenes hídja van jelenleg, mely semmilyen panaszt nem okoz. Jobb oldalt az alsó állkapcson a bölcsességfogat is magába foglaló 4 fogra épített hídját elsőre maradandóra csinálták meg, azonban az egyre több panaszt okoz neki, egyre súlyosabbakat, pl. rendszeresen nem tud aludni éjszakánként, erős fájdalmai vannak. De végleges híd révén nem tudják csak úgy eltávolítani, kicserélni. A páciens nagyon jó testtudattal rendelkezik, így pontosan le tudta írni mit és hol érez. A fog, valamint állkapocs-ízületi problémák miatt kialakult kompenzációk tankönyvi pontossággal lekövethetőek egészen a lábujjak végéig.


Jobb oldali állkapocs ízület mozgástartománya, ízületi játéka csökkent, a környező izmok feszesek, fájdalmasak voltak, tartása antalgiás, próbálja védeni az érintett területet. A karja berotált, protrakcióban van, vállöv és vállízület mozgástartománya kissé csökkent. A vizsgálat során a kötőszöveti feszesség jól követhető volt a petefészek környékén kissé felerősödött. Ekkor a 46 éves páciens megemlítette hogy a problémás fogpótlást nem sokkal követve menstruációja hirtelen megszűnt mintha elvágták volna.

Tekintettel a rendelkezésre álló idő rövidségére és a páciens állapotára első kezelés során csak a környező kötőszövet lazítása, vérellátás javítás, és az alvásmegvonástól megfáradt idegrendszer nyugtatása volt a cél. Kezelés során nem csak az állkapocs környékére tértem ki, hanem az egész hasra, belső szervekre is, viscerális lazító technikákat alkalmazva. A terápia után a feszültség sokat csökkent, a kar mozgástartománya azonnal nőtt.

Mivel a végleges híd sorsa kérdéses, de mindenképp hozzá fognak nyúlni, így a későbbiekben is a kezelő fogorvossal történő együttműködést elengedhetetlennek tartom.

Sok esetben tudunk gyógytornászként segíteni olyan problémákon is , melyek esetében nem feltétlen gondolnak ránk az emberek. A legtöbb esetben a szervezet meg tudja oldani az őt ért károk helyreállítását, a létrejött változások panaszmentes, kompenzációját. Azonban vannak olyan esetek amikor kell egy kevés plusz, egy kis iránymutatás, támogatás a szervezet számára, amelyet megfelelően adagolva nagy sikereket lehet elérni.

A szervezet egy érzékeny rendszer, minden beavatkozás során tiszteletben kell tartanunk, és közös hullámhossza jutni vele a gyógyulás érdekében.

 

 Bővebb információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat!

Elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő számok valamelyikén: +36 1 790 9900

 

 

Kategória: Gyógyítás

Hát, derék vagy vállfájdalmak hátterében gyomor, máj, epe vagy egyéb szervi panaszok állhatnak? 

Igen, és a háttérben rejtőző összefüggésekre, azok gyógyítására a zsigeri (viszcerális) oszteopátia kiváló megoldást kínál. A szervek, a csontok, az izmok és a kötőszövet szoros direkt/indirekt funkcionális kapcsolatban állnak egymással. Ennek köszönhetően a zsigeri szervekre ható oszteopátiás kezelés - amely a szervek manuálterápiájaként is tekinthető - előnyösen használható a test bármely rendszerében fellépő problémák esetén, a köztük lévő faszciális, vagy idegrendszeri kapcsolódáson keresztül.

Az élet egy folyamatos mozgás, változás és alkalmazkodás az új helyzetekhez. A zsigeri szervek is szabadon mozognak egymáshoz képest az őket körülvevő savós hártyák egymáson történő elcsúszásának köszönhetően. Ezek a zsigeri rendszerek a kismedencében, a mellkasban, a koponyában és a hasüregben találhatóak.

A szervek működését a csontok és az izmok állapota is befolyásolja a közöttük lévő összeköttetéseken keresztül. Ez fordítva is igaz, a belső szervek működése is kihatással van az izom és csontrendszerre. Mindenféle elváltozás korlátozza a szervek szabad mozgását is, megváltozhat a mozgásuk illetve hozzátapadhatnak más struktúrákhoz. Ezek az elváltozások a testet kompenzációra, alkalmazkodásra kényszerítik az új állapothoz. Ezt egy funkcionális elváltozás, például emésztési probléma fogja követni. Végezetül strukturális problémák, azaz "kicsapódik" a fájdalom, működési zavar jelenik meg ízületi és izom szinteken is, melyek korlátozhatják pl. a gerinc vagy az ízületek mozgásszabadságát.

Az oszteopata felkutatja ezeket a belső szervi okokat a mozgásszervi panaszok között, majd ezt követően közvetlenül a szerven vagy közvetetten a hozzá kapcsolódó szerveken dolgozik a letapadások csökkentése, a helyes mozgás és optimális működés visszaállítása érdekében. A terapeuta pontosan kitapintja az egyes szöveti struktúrák, ízületek működési és mozgási zavarát, és finom, lágy mozdulatokkal és fogásokkal stimulálja ezek normális funkcióját.

 

Információ kérése érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

Fascia Disztorziós Modell byokibernetikus szemléletében ötvözve van az INOMT (Institut für Osteopathie und Manuelle Therapie) byokibernetikus osteopathia szemlélete és a klasszikus, Dr. Stephan Typaldos által kifejlesztett 6 féle disztorziós fasciamodell elemzés és kezelés. Mindez biztosítja azokat a plusz információkat a szakemberek számára, amely a fascia disztorziós modell szemlélet további effektivitását segíti elő. Ebből adódóan a képzési egységek  modulból állnak és kettő képzést is befedve érhetők el a szakemberek számára:

  • 1.) FDM-Fascia Disztorziós Modell terápia
  • 2.) INOMT Byokibernetikus Osteopathia/Fasciamodul

Hogyan épül egymásra a kettő modul? Kiemelt témáink: 

  • Az első tanfolyami rész fókuszában a fascia strukturális jellemzése és az alsó végtag, a lumbális gerinc szakasz kezelése, kezelési lehetőségei/formái állnak a szöveti felépítés és a disztorziós típusok függvényében.
  • Megközelítések - A fascia intervenció különböző megközelítésének elsajátítása és kötőszöveti élettanának megalapozása
  • Mi is a fascia? - Strukturális felépítése és tulajdonságai
  • Hogyan hat a terápia? - A fascia szövet feladata és szenzorkája
  • Fascia Disztorziós Modell - disztorziós típusok.
  • A második tanfolyami rész a fascia szövetének kybernetikus kapcsolataira fókuszál, valamint a felső végtag és gerinc kezeléséről szól.
  • Megközelítések - A fascia intervenció különböző megközelítésének elsajátítása érdekében kiemelt része a képzés 2. moduljának a neurológiai élettanra alapoz.
  • Különböző befolyások - Milyen befolyást gyakorol az autonóm idegrendszer és a meridiánok a fascia mozgás rendszerére és ezt hogyan ismerjük fel?
  • Superficiális fascia - A beszélő szervi vonalak kezelése a fascia disztorziós modell szemlélettel.
  • Neurofasciális Dinamizáció. Idegek kötőszöveti élettani szempontból -Mi az idegszövet és mi a fascia?
  • Befolyások -Hogyan befolyásolja a faszciális komponens az idegszövet funkcióját?
  • Diagnózis elsajátítása. -A neuromeningeális rendszer és az idegszövet és ezek kezelése!

 

Továbbképzés célja, hogy az ott résztvevő szakemberek az addigi manuálterápiás ismeretüket újdonságokkal, speciális technikákkal találkozva továbbfejlesszék, finomítani tudják ezáltal manuális készségüket, valamint tudásukat.

Ha valaki valóban sikeres szeretne lenni a kezelésekben, effektíven felderíteni, majd megszüntetni a panaszokat

 

Képzés tanórái:

  • 80 tanóra elmélet és gyakorlat 2x4 napban

 

Képzést vezető oktatók: INOMT INSTRUKTORAI

Időpontok: Jelenleg nincs időpont.

 Ez a szakmai továbbképzés minden esetben német nyelvű. Követő tolmácsolással profi tolmácsok közreműködésével kerül fordításra a szakmai képzésen. Kik fordítanak? Fordítóinkat itt ismerheti meg.

Képzés korábbi időszakra vonatkozó sorszáma: 28464/2019

 

Milyen szakmacsoportok részére indítjuk a szakmai továbbképzést? orvos, gyógytornász, orvostanhallgató, gyógytornász- hallgató (Hallgatók esetében az igazolás kizárólag az előképzettség megszerzését követően kerül átadásra, ugyanakkor az egyetem, vagy főiskola által kiállított hallgatói jogviszony igazolás beadása szükséges.)

Előképzettség nélkül ne adjanak le regisztrációt, mert a jelentkezés visszautasításra kerül!

 

Tanfolyam helye: 

  • BUDAPEST, PhysioVit - Helyszín változtatásának jogát fenntartjuk!

Tandíj:

  • Modulonként 149.000 Ft/modul, amely magában foglal kettő különböző képzést (fasciális osteopathia és Fascia Disztorziós Modell terápia), az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, a nemzetközileg elismert igazolások regisztrációját és egyéb, a tanfolyam lebonyolításához szükséges tárgyi és személyi feltételeket. PhysioVit card használattal jelenleg a képzés díja 139.000 Ft helyett 136.000 Ft.
  • Képzéshez tartozó egyéb kedvezménycsomagok (hallgatók, PhysioVit kártyával rendelkezők részére stb.) pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...
  • Képzés díja modulonként fizethető.

 

 

Hallgatóknak kiemelendő: Magyarországon nemzetközileg elismert képzési inzétezek által biztosított Osteopathia képzés kizárólag a PhysioVit-nél található, máshol sehol (!).  Amennyiben minőségi és megbízható tudást szeretne az Osteopathia, vagy annak egyes területei (viscerális, cranialis, parietális, fasciális) esetében szerezni, fontos, hogy utána nézzen annak, hogy milyen szakmai továbbképzésre regisztrál. Továbbá a PhysioVit által képviselt minőségi és hazai környezetben is a nemzetközi trendeknek megfelelő Osteopathia ismeretek nálunk kizárólag olyan instruktoroktól kerülnek oktatásra, akiknek nem csak az osteopatha végzettségük van meg, hanem a jogosultságuk is arra, hogy oktassanak Osteopathiát, vagy annak részleteit. E tekintetben is egyedülállóak a PhysioVit Osteopathia tanfolyamai. 

Viscerális Osteopathia - IFAO 2019. decembertől;  Craniosacralis Osteopathia - IFAO 2018. októbertől;  Fasciális osteopathia - INOMT 2018. decembertől, IFAO 2019. márciustól; Parietális osteopathia - INOMT 2019. februártól

Tudta, hogy osteopathiát kizárólag olyan szakember oktathat, akinek van nemzetközi (5 éves) végzettsége és ezt követően 5 éves instruktori gyakorlata? Kiemelendő, hogy Magyarországon ezt az oktatói minőségi feltételt csak és kizárólag a PhysioVit tudja biztosítani az oktató személyét illetően.

Kategória: Képzések leírása
1. oldal / 3

PhysioVit® központ

physioVit kozpont

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.