+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: okkluzió

csütörtök, 10 Augusztus 2017 15:20

Okkluzív tréning és atrófia

Sokak számára új, vagy mondhatni idegen lehet az okkluzív tréning kifejezés, pedig egy már rengeteg helyen bizonyított módszerről van szó, mellyel nem csak egészséges, fizikai problémával nem rendelkező emberek fejleszthetik izomzatukat, hanem sérülésből visszatérő sportolók és hétköznapi emberek egyaránt profitálhatnak belőle.

Megtörtént a sérülés, a sportoló, a nem sportoló ember (aki pl. rehabilitációs- sportrehabilitációs,  vagy egészségmegőrző terápiák miatt keres minket meg) a konvencionális utasításoknak eleget téve pihenteti a sérült végtagot, ami ugye eleve nem minden esetben megfelelő, sőt.

Eltelik több hét, kliensünkről lekerül a gipsz, ami már nem tudja miért lötyög rajta, de miután meglátja a végeredményt, óriásira kerekedett szemekkel konstatálja, hogy a sérült végtag jócskán veszített a méretéből. Akinek már volt gipszrögzítése, bizonyára szintén tapasztalt hasonlót. A jó rehabilitáció érdekében nem csak az ideális mozgástartomány elérésén ajánlott dolgozni, hanem az izomzat méretének visszaállításán is! A hypetrófia elengedhetetlen a jó rehabilitáció érdekében! Mit értek jó rehabilitáció alatt?
Szeptember 5-én, majd aztán rendszeresen, a PhysioVit által rendezett Performance and Mobility workshopon részletesen megmutatjuk! Nézzünk egy aprócska érdekességet, a komplex előadásból! Mi az az okklúzív tréning?
 
Az okkluzív tréning alkalmával egy speciális karpántot, vagy szalagot (pl. a kizárólag nálunk kapható Medical Flossing) helyeznek fel a kezelt végtagra. Miután felkerült a karpánt, alacsony intenzitású, magasabb ismétlésszámú mozgást/edzést végez a kliens. A véráramlást nem elzárják, csak csökkentik! Óriási különbség!

Tehát.. a pántok felhelyezésével csökken a szív felé visszaáramló vér mennyisége, miközben kissé csökken a szívtől végtagok felé áramló vér mennyisége is. Ugyan ez az effekt okozza a “bedurrantam” érzést is, miután lekerül a pánt a végtagról.
Az okklúzióhoz használhat közvetlenül erre gyártott készülékeket, de ha hirtelen nem szeretné magát magas költségekbe verni, használható helyette a megfelelő a minőségű flossing band is.

FIGYELEM! Senki ne próbálja ki saját magán és vendégén sem a megfelelő ismeret, szakmai tudás nélkül! Itt is vannak kontraindikációk, melyek eleve nem teszik egyes embereknél lehetővé ezt a fajta megoldást. Erről is fogunk részletesebben beszélni szeptember 5-én Budapesten, a PhysioVit által szervezett Performance and Mobility workshop keretein belül! Köszönöm a figyelmet!

Cikket írta/szerző: Németh Zoltán sportrehabilitációs tréner, erőnléti edző

A cikket másolni, sajátként feltüntetni tilos. Ezzel kapcsolatos szerzői jogi nyilatkozatunkat itt olvashatja.

PhysioVit® központ

physioVit kozpont

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.