Gerinc megbetegedéseinek gyógyítása sok esetben passzív módszerekkel történik. Ilyen passzív módszerek pl. masszázs, elektroterápia, gyógyszerek, vagy különböző manuális terápiák alkalmazása.
Ezek a gyakran alkalmazott kezelési formák nagyon hatékonyak a tünetek, panaszok csökkentésében, azonban hosszú távon nem biztosítják a páciens számára szükséges terhelhetőségi szintet pl. munkahelyen, vagy egy-egy sporttevékenység közben. Vagyis nagyon sokszor elmarad a hosszú távú hatás!
A gerinc területén jelentkező panaszok, sérülések okozója sokszor az egyoldalú terhelés és az általános terhelhetőségi szint csökkenése. Ez egyben azt is jelenti, hogy egy hosszú távú stabilitás érdekében a megbetegedéseket nem csupán passzív kezelésekkel, hanem aktív tréningformákkal is ki kell egészíteni.
Fontos szempontja, hogy a megbetegedett, sérült pácienst minél hamarabb olyan állapotba hozza, amely minden tekintetben megfelel a munka világának és a mindennapos tevékenységek követelményeinek.
Az általunk kínált koncepció a mozgás szervrendszer, ezen belül is a gerinc területén bekövetkező megbetegedések, sérülések gyógyításához szükséges aktív tréninglehetőségekbe, a terhelhetőségi formákba ad betekintést, figyelembe véve a szövetek gyógyulási idejét. Elsősorban azon szakemberek részére ajánljuk, akik ortopédiai, reumatológiai megbetegedésekkel, vagy traumatológiai sérülésekkel foglalkoznak, illetve fitness cetrumokban, wellness központokban gyakran kerülnek kapcsolatba gerincpanaszokkal küszködő emberekkel/páciensekkel.