Elemek megjelenítése címkék szerint: regeneráció
KÖZLEMÉNY - PHYSIOVIT – "Tarsd egyenesben az egészséged!"
Egy vizsgálat szerint szinte minden magyarnak van elváltozás a gerincében! Ez nem túlzás, hanem az elmúlt 7 esztendő, több ezer embert vizsgáló eredményeinek következtetése.
Köpölyöző masszázs
A köpölyözés egy ősi terápia, melyet dermato-vákuum reflexológiának is neveznek. A legelső talált feljegyzés szerint Egyiptomban már i.e. 1550-ben használtak köpölyt. A kínai és a görög írásos emlékekben is szerepel, mint gyógyító tevékenység.
Mi a köpöly?
Harang, vagy kúp alakú csésze (köpöly), vagy nagyobb kb. 10-15 cm átmérővel rendelkező pumpa, melyet manapság üvegből, műanyagból és szilikonból készítenek. Korábban bambuszt vagy állatok szarvát használták fel.
Mi a köpölyözés? Hogyan működik?
A csészében vákuumot hozunk létre miután azt a problémás testrészre, bőrfelületre helyeztük, mely hatására helyileg javul a vér- és nyirokkeringés. A bőr élénk piros lesz, olykor előfordulhat véraláfutás is. A szövetek anyagcseréje megélénkül. A kötőszöveti letapadások a vákuum segítségével lazulnak, "felszakadnak", a sérülés, a rándulás, a húzódás után kialakult fascia (kötőszöveti) csavarodás, deformálódás megszűnik, az esetlegesen előforduló duzzanat csökken. A köpöly reflexes hatást is kivált. Utóbbi hatás magyarázatának alapja a Head-zóna elmélet, mely szerint a gerincvelőből kilépő egy-egy ideggyök egyes bőr-, szerv- és izomterületeket lát el, összekapcsolva ezeket. Tehát a bőrön keresztül tudunk hatni az azonos ideg által ellátott távolabbi szervekre.
A köpöly harang, vagy kúp alakú csésze, melyet manapság üvegből, műanyagból és szilikonból készítenek. Sokféle köpöly és köpölyözési módszer létezik. Amit mi alkalmazunk az a hideg köpölyözési metódus, amelynél mechanikai úton távolítjuk el a megfelelő mennyiségű levegőt a csészéből, miután azt a bőrre helyeztük.
Az eszközt statikus vagy mozgó köpölyként használjuk. Egy adott pontra feltelepítve a helyi keringést javítjuk, illetve a fent említett össszekapcsolódások révén reflexes hatást is elérünk, illetve felszakítjuk a kötőszöveti letapadásokat, az un. crosslinkeket. A mozgó köpölyözés az un. köpölyöző masszázs/fascia masszázs, amelynek során a kezelt felületet beolajozzuk (pl. johanniskraut olaj, aromaolaj, fasciakrém), hogy a köpöly csúsztatható legyen a bőrfelületen. Majd lassan, folyamatosan mozgatjuk a megfelelő irányokban. Ezt a technikát "nyúvasztásnak" is szokták nevezni, nem véletlenül, hisz valóban hasonlít hozzá, olykor érzésre is.
Köpölyözéssel eredményesen csökkenthető az izom és az izompólya feszessége, oldhatóak általa a kötőszöveti letapadások. Miért fontos ez?
A mozgásszervi panaszok mindig együtt járnak kötőszöveti és izom feszülésekkel, letapadásokkal, melyek negatív hatással vannak a funkcióra, olykor fájdalmasak. Ezen területeken alkalmazva a köpölyöző masszázs segíti a szövetek regenerálódását, ami a fájdalom csökkenését és a funkció javulását eredményezi. A művelet olykor fájdalommal és a bőr átmeneti elszíneződésével jár, ám jótékony, felszabadító hatása szinte azonnal észlelhető.
Információ kérése érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!
Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900
Regenerációs masszázs
Nyugati világban az egyik legismertebb masszázsok egyike az általunk kínált regenerációs masszázs, amely az egész testre kiterjed, a bőr és a bőr alatti kötőszövet, az izmok, izompólya, az inak kezelésére irányulnak. A mindennapi stressz rendkívül kedvezőtlenül hat az egészségre, a különböző szerveink működésére, feszültté teszi az izmokat, ami fájdalmakhoz vezet. A stressz, az izomspazmus megszüntetésében, a fájdalom enyhítésében, ezáltal egy egészséges szöveti tónus megteremtésében, az izmok egy-egy terápia előtti előkészítésében nagy segítségre lehet a svédmasszázs.
Regenerációs masszázs hatásai:
- fokozza a véráramlást,
- segíti a hatékonyabb oxigén ellátását,
- segíti a test méregtelenítését,
- Izmok regenerálódása
- izomspazmus csökkenése, izomlazítás
- stressz oldása,
- fájdalom csökkentése,
- bőrt feszesebbé, ruganyosabbá teszi,
A kezelés testhőmérsékletű olajjal történik az egész testen (egész test masszázs), vagy egy-egy testrészen (pl. hát). A terapeuta speciális simító mozdulatok segítségével egyenletesen eloszlatja a testhőmérsékletű olajat a testen. A legtöbb ember ezzel a technikával azonosítja a masszázst. A hosszú lendületes mozdulatokkal végzett simító masszázs egyszerre a test több területére is kiterjed.
Masszázzsal terapeutánk fokozza a vérkeringést, segít az izmok ellazulását, miközben feltérképezi a lágyrészek állapotát, lokalizálja a lappangó triggerpontok, fascia letapadások helyét. A simító mozdulatokat általában tenyérrel végzik, de lehet kézháttal, kéz éllel vagy hüvelykujjal is. A dörzsölés során keletkezett súrlódási hő pihenteti az izmokat. Ezzel a technikával az izmokban keletkezett csomók is fellazíthatók, illetve speciális kiegészítő fogásokat alkalmazunk a fájdalmat okozó lágyrész elváltozások hatékony megszüntetése érdekében.
A dörzsöléses masszázs a bőr mélyebb rétegeire is hat, fokozza vérellátását, serkenti a bőr anyagcsere folyamatait, hozzájárulva ezzel a bőr megfiatalodásához. A dörzsölés során a masszőr körkörös mozdulatokkal fejt ki nyomást. Ez történhet tenyérrel, hüvelykujjal, az ujjbegyekkel, vagy ököllel. Következő fokozat a gyúrás. Ez a masszázs fogás a test mélyebb rétegeire hat, javítja az izmok vérellátását, elősegíti a méreganyagok távozását. Jól alkalmazható a végtagokon. A gyúrást az ujjakkal, elsősorban a hüvelykujjal végzik. Ütögetés: Fokozza az izmok vérellátást, kilazítja, nyugtatja, pihenteti a kezelt területet. Az ütögetést végezhetik kéz éllel, ujjbeggyel, lazán ökölbe zárt ujjakkal.
Masszázst egyéni kérésre aromaolajjal végezzük.
- Egész test masszázs ideje igény szerint: 60 perc
- Egy-egy testrészre irányuló masszázs ideje: 20, 40, illetve 60 perc
Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!
Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900
Mézmasszázs
A mézmasszázs alkalmazásakor a méz gyógyító erejét és ragadó tulajdonságait egyaránt felhasználjuk a szervezet tisztítására, az izomzat és kötőszövet lazítására, a keringés javítására az un. vákuumhatás segítségével.
Mézzel végzett masszázskezelésnek évszázados hagyománya van a tibeti-kínai orvoslásban és az orosz népi gyógyászatban egyaránt. A méz jótékony hatásait kihasználva ajánljuk pácienseinknek a masszázs által biztosított relaxációt, regenerációt minden olyan esetben, amikor erős izomfájdalmak, deréktáji panaszok, hátfájdalmak, nyaki fájdalmak miatt keresnek fel bennünket.
Fontosnak tartjuk az effektív, célzott terápiák mellé a hatékony relaxáció biztosítását, regenerációt támogató kezelések alkalmazását is. A mézmasszázs e célból az egyik legkiválóbb regenerációs terápiák közé tartozik, hiszen ötvöződik benne a meleg és a masszázsfogások által kiváltott vérbőség, illetve a méz jótékony immunrendszer erősítő, méregtelenítő hatása. A kellemesen meleg mézet rákenjük a bőrre (elsősorban a hátra), majd olaj helyett mézzel kezdjük lágyan masszírozni. Amikor a méz veszít hőmérsékletéből, úgy válik egyre hangsúlyosabbá a jellegzetes vákuum hatása.
A terapeuta ráhelyezi a kezeit a mézes bőrfelületre, majd azokat megemelve mobilizálja a kötőszövetet, a bőrt. A mozdulatok folyamatos ismétlésének következtében erős vákuum jön létre. A kezelt területen fokozódik a vérbőség, a bőr pólusai kitágulnak. A kitágult pólusokon keresztül a méz értékes hatóanyagai beszivárognak. A hatóanyagok mélyen a bőr alá hatolva méregtelenítik a bőr alatti szöveteket, majd a vákuumhatás kiszívja a bőrben felhalmozott salakanyagokat. Emellett a masszázs alapvető hatásánál fogva oldja a feszültséget, lazítja az izmokat és kiváló segítőnk a szöveti regeneráció támogatásában, biztosítja az energiaáramlás helyreállítását. Fájdalomcsillapító, lazító és immunerősítő hatással rendelkezik.
- Egy mézmasszázs ideje: kb. 30 perc.
- Alkalmazási területe: hát, könyök
- Kontraindikáció: mézallergia
Információ kérése érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!
Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900
Gerincregeneráló porckorongmasszázs
Rudolf Breuss, a masszázsterápia kidolgozója egy híres természetgyógyász volt. A gerincet regeneráló masszázzsal célja volt a különböző gerincpanaszokkal hozzá forduló páciensek állapotának tartós javítása. Rudolf Breusstól tanulta meg a "porckorongmasszázst" Harald Fleig, aki elkezdte alkalmazni a Dorn terápiával kombinálva és megállapította, hogy ezáltal tovább fokozható a két terápia egyenkénti gyógyító hatása is. Könnyen, veszélytelenül és sikeresen alkalmazhatók együtt.
Mi az a geroncregeneráló porckorongmasszázs (más néven Breuss masszázs)?
Egy finom, energetikus hátmasszázs, mely a lelki, a testi és az energiaáramlás területén létrejött blokádokat hatékonyan fel tudja oldani. A masszázs technikája és a hozzá tartozó orbáncfű (Johanniskraut) olaj segíti táplálni a bőrt, a porckorongokat, nyugtató hatással van továbbá az idegrendszerre, ezáltal az izmok ellazítását is serkenti. Mindezek rendkívül fontosak a mozgásszervi probléma teljeskörű megoldásához.
Súlyosabb gerincpanaszoknál, erős fájdalmaknál, merev izomzatnál, vagy nehezen eltolható csigolyáknál a Breuss masszázs ideális előkészítője a következő Dorn féle gerincterápiának terápiának. Azonban ellentétben a Dorn terápiával a porckorongmasszázst tetszés szerint akár minden nap lehet ismételni. A modern masszázsterápia gyengéd és lágy fogásai segítségével képes maximális relaxációt (ellazulást) biztosítani, regenerálni megváradt testünket.
Segítségével lehetőségünk van nemcsak a hát izomzatának mobilizálására, lazítására, hanem a gerinc nyújtására, valamint a porckorongok regenerációjának segítésére. A Breuss masszázs során alkalmazott gerincnyújtó technikák hatékonyan csökkentik a porckorongok terhelését, az alkalmazott orbáncfű olaj pedig segíti táplálásukat, ezáltal pockoronsérves betegeknél az egyik leggyakrabban alkalmazott kiegészítő terápia.