+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: krónikus fájdalmak

A triggerpontok kezelésének alapja, lehetősége, rendszere amerikai orvosok által került először alkalmazásra. Témával kapcsolatos kutatások Janet G. Travell és David G. Simons nevéhez fűződnek.

A mozgás szervrendszerén belül, az izmokban létrejövő pontok - trigger-, vagy tenderpontok - nagyon sok esetben kiváltó okai a különböző területeken jelentkező fájdalmaknak. Ebben az esetben "csomókról" van szó az izomzatban, illetve az izom-ín átmenetnél, amely sokszor nem nagyobb mint egy borsó. Jellegzetessége azonban, hogy a triggerponthoz mindig tartozik egy terület, ahová a fájdalom kisugárzik. Pl. musculus quadratus lumborum területén található triggerpont a sacroiliacalis ízületbe kisugárzó fájdalmat okoz, így könnyen összekeverhető az ízület tényleges elváltozása miatti fájdalommal. A musculus trapesius triggerpontja a fej laterális területén jelentkező fájdalmat válthat ki. Tenderpontok esetében pedig a "csomóhoz" tartozó fájdalom lokálisan jelentkezik. Ennek legjellegzetesebb példája a m. levator scapulae.

A triggerpontok és tenderpontok ismeretének birtokában a fájdalom igazi kiváltó oka könnyen lokalizálható, amely pedig nagyon nagy segítség a betegkezelésben! Itt ugyanis az ok és a tünet, - mint következmény - viszonylag távol vannak egymástól és a fájdalom kiváltó okát könnyen félre lehet értelmezni. A terápiához tartozó vizsgálat, illetve kezelési technika azonban nagyobb mértékű biztonságot ad a kezelőnek a pontosabb differenciáldiagnózis felállításához.

Trigger- és tenderpontok amellett, hogy helyi, vagy kisugárzó fájdalmakat okoznak megnövelik az adott izom spazmusát is, melynek hatására további panaszok/tünetek alakulhatnak ki. Pl.

  • - ín túlterhelése, tendopathia;
  • - porc- és meniscus sérülés;
  • - artrózis;
  • - gerincpanaszok, porckorong bántalmak;
  • - kisugárzó fájdalmak, pszeudoradikuláris tünetek;
  • - arc-, fog-, fejfájás;
  • - és még sok egyéb

Travell/Simon szerinti Trigger- és Tenderpont terápia (TTT) tanfolyamunkra jelentkezéssel lehetőség nyílik a trigger- és tenderpontok speciális vizsgálati lehetőségeinek, lokalizációjának, differenciáldiagnosztikai módszereinek, speciális kezelési lehetőségeinek megtanulására, gyakorlására testrészekre, izmokra lebontva.

 

Képzés struktúrális felépítése:

  • Trigger- és tenderpontok kialakulásának elmélete, myofaszciális funkciólánc;
  • Triggerpont és fascia. Különbségek és hasonlóságok a fascia disztorziók és a triggerpontok között.
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálati lehetőségei;
  • Trigger- és tenderpontok különbsége, hasonlósága;
  • Trigger- és tenderpontok speciális kezelésének elméleti háttere;
  • Kinetikus lánc - alsó végtag területéről kiinduló láncreakciók sorozatának vizsgálata, kezelése;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a törzs területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a fej területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a felső végtag területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése az alsó végtag területén;
  • Kiegészítő kezelési lehetőségek a trigger- és tenderpont terápia után
  • Eszközök használata a trigger- és tenderpontok kezelésénél, fascialazító gyakorlatok
  • Triggerpont oldása lökéshullám terápiával.

TRIGGER- ÉS TENDERPONT TERÁPIA tanfolyam 4+1 nap, 20 kreditpont. Első kettő nap az alapismeretekkel, valamint a fej-, törzs területével foglalkozik, a következő 2 nap pedig az alsó- és felső végtagokkal, illetve a lökéshullám kezeléssel foglalkozik.

 

Képzések helye:

  • PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)

 Helyszín változtatásának jogát fenntartjuk!

Időpontok:

 

 

Tanulási forma szerinti tartalmi felosztás:

  • 1.) Online elmélet és személyes megjelenéssel járó gyakorlat formáját választja, abban az esetben 3 nap az online tanulás és 2 nap személyes megjelenéssel járó gyakorlat.
  • 2.) Amennyiben a klasszikus tanulási formát választja, amikor elmélet és gyakorlat egyaránt személyes megjelenéssel zajlik, abban az esetben az 1. modul a törzs és a felső végtagok izmainak triggerpontjait ismerhetik meg a jelenlévők, a 2. modul pedig az alsó végtagok, valamint a differenciál diagnosztikai halmazok témakörével foglalkozik majd.

 

Továbbképzés nyilvántartási számai: 1. modul: SZTK-A-36209/2022 és 2. modul: SZTK-A-36206/2022

 

Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.

Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók, gyógymaszőrök. 

Orvosok, gyógytornászok, gyógymasszőrök kompetenciái a tanfolyam esetében mindhárom szakmában mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően. 

Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval.  A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.

Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.

Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!

 

Órák száma a képzésben:

  • Elméleti órák száma: 14 tanóra
  • Gyakorlati órák száma: 33 tanóra
  • Vizsga 6 tanóra

Elméleti és gyakorlati vizsgával záródó továbbképzés sikeres elvégzését követően a terapeuták külföldön is elismert TRP terapeutákká ("Trigger- és Tenderpont Terapeutákká) válnak!

 

Tandíj:

  • HUF: 89.000 Forint (5nap, 2 modul), amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, az igazolások regisztrációját. PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal a képzési díj 80.000 Ft (1+2. modulok összesen) Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
  • EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
  • Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...

 

Hogyan fizesse egyszerűen, bankszámla nélkül a tandíjat?

Tanfolyam díja a jelentkezést követően PayPal rendszeren keresztül is elküldhető. Hogyan? Klikkeljen a PayPal ikonra, majd megnyílik egy új ablak és ott a "Pénz küldése" menüre klikkelve tudja hozzánk továbbítani a tanfolyami összeget.

 

Van már PhysioVit kártyája? Tudta, hogy a kártyával képzési kedvezmények vehetők igénybe? Tájékozódjon a részletekről és igényeljen Ön is egy kártyát. A képzésre jelentkezők részére a hallgatói kártya regisztrálásra kerül és az első napon személyesen átvehető a regisztrációnál.

vasárnap, 24 Július 2016 10:50

PhyDoArt® komplex rehabilitációs program

Mi jelent a PhyDoArt®?

A PhyDoArt® egy olyan komplex rehabilitációs kezelésekből álló csomag, amely az állapotfelmérés függvényében megállapított mozgásszervi elváltozás hatékony megszüntetését megcélozva tartalmazza az Egészségcentrum összes terápiás lehetőségét, az eredményes és a lehető legrövidebb időtartam alatt létrejövő gyógyulás érdekében.

A programban eelső alkalommal egy átfogó állapotfelmérést végzünk az első 20 perc alatt. Ezt követően a panaszoktól, elváltozás/elváltozások súlyosságától függően kezdjük meg a kezeléseket, az adott problémára általunk leghatékonyabbnak ítélt terápiás-, illetve tréning koncepcióval. Ezen túl a program tartalmaz önkorrekciós gyakorlatokat, azok otthoni használatra szükséges oktatását, korrekciós tanácsadást és igény esetén masszázst.

Időtartamát tekintve a probléma típusától függően választhatók a PhyDoArt® csomagok 80 perces, 55 perces, 40 perces időtartamban. Első alkalmat követően az egészségprogramban részt vevő pácienseink kapnak tőlünk egy PhysioVit Egészségkártyát, mellyel a továbbiakban 10%-os árengedménnyel vehetik igénybe szolgáltatásainkat. Mindezekről a kártyához tartozó szolgáltatásokról részletesebben itt olvashat.

A PhyDoArt® egészségprogram a legeffektívebb kombinációkra törekszik, sokszor előforduló gyakorlati elemei:

Typaldos módszer, Fascia Release manuális terápia, Manuálterápia, Dorn terápia - Egész testet korrigáló manuálterápia, Rehabilitációs tréning, Korrektív tréning, Sportfizioterápia, Manuálterápia, FlystringMed®- eaglefit® Sling Tréning,  McKenzie módsze,  Craniomandibuláris Terápia - Állkapocs-ízületi terápia, Trigger- és Tenderpont Terápia, Lökéshullám Terápia, Ultrahang Terápia, Kineziotaping - Proprioceptiv Physiotape®/IQ , TAPE®, 

A hosszútávú stabilizálás érdekében a PhyDoArt program után a következő tréning elemek rendszeres elvégzése prevenciós célból javasolt: BodyBalancePilates®, Inenzív gerinctorna, Prevetív gerinctorna, Szabad súlyzós tréningek, Rendszeresen végzett otthoni eszközös önkorrekciók továbbra is (pl. SMR tréning), 

Prevenció érdekében a PhyDoArt program után a következő relaxációs elemek időszakos elvégzése - különösen ülő munkát végzőknek - rendszeresen javasolt: Gerincregeneráló porckorongmasszázs (Breuss masszáz),  Sportmasszázs, Regenerációs masszázs, Mézmasszázs, Svédmasszázs, Aromamasszázs

Az alkalmazott módszerek és azok megoszlása minden esetben egyénre szabott. Elsősorban a mozgásszervi elváltozáshoz, annak súlyosságához igazítottan végezzük komplex kezeléseinket, figyelembe véve a páciens igényeit, lehetőségeit.

Kinek ajánlott az egészségprogram?

A PhyDoArt® csomagot minden érdeklődő számára ajánljuk, mivel egészségmegőrzés, betegség megelőzése céljából is érdemes időnként, panaszokat még nem okozó mozgásszervi blokádokat időben megszüntetni, elsajátítani önkorrekciós praktikákat, amelyet aztán irodában ülve, otthon TV előtt néhány perc alatt el lehet végezni. Ezek segítenek a további aktív, egészséges mozgásban.

A PhyDoArt® során alkalmazott technikák leginkább a mozgásszervi panaszok enyhítésében és megszüntetésében tudnak segíteni, mint pl. gerincproblémák, kisugárzó, krónikus fájdalmak, végtagi zsibbadás, izomfeszesség, izomgörcsök, merevség, kötöttség érzés, porckorongbántalmak, sportsérülések (akut, vagy krónikus), ízületi problémák, nehezen definiálható un. aspecifikus eredetű fájdalmak (pl. sarokcsont, izmok tapadási pontja), állandó fejfájás, mozgásszervi elváltozásokból eredő koncentrációs zavarok.

Kiemelt szempont az effektivitás és az aktivitás.

Célja a programnak több terápia együttes hatását kihasználva a panaszok hatékony megszüntetése, a kiváltó okok feltérképezése és oldása hosszútávon is. Általában a PhyDoArt® komplexitásának köszönhetően 2-5 alkalommal jelentősen csökkennek, vagy megszűnnek a panaszok. Ez az időtartam minden esetben attól függ mennyi idő telt el a mozgásszervi probléma kialakulása és az első kezelés között. Minél több, annál többször ajánlott az ismétlés, azaz a 5 alkalom.

Erre példa:

1.) Egy akut deréktáji fájdalom, alsó végtagba kisugárzó fájdalom, vagy teniszkönyök esetében a kialakulás napján kezdett kezeléssel azonnal oldjuk a fájdalom forrását, stabilizáljuk a problémát, elvágjuk a lágyrészeken át terjedő kompenzációs lehetőségeket és általában 1-2 kezelés szükséges. Ezt követően pedig a rendszeres, kontrollált testmozgás.

2.) Egy akut deréktáji fájdalom, alsó végtagba kisugárzó fájdalom, vagy teniszkönyök esetében a kialakulás után steroid injekciót kap a páciensünk 1-2 hétig nyugalomba helyezett az érintett testrész, akkor 1-2 kezelés nem elegendő. Mert a nyugalomban töltött időszak letapadásait, az injekció következményes hatását kell először megszüntetnünk, majd a ténylegesen kiváltó okokat, a már létrejött szöveti letapadásokat, ízületi blokkokat.

Egészségprogramok, terápiák SZÉP kártya használatával, vagy  GOLD, PLATINA, PRÉMIUM, vagy a PRÉMIUM PERFORMANCE PLUSZ PHYDOART® kártyával is igénybe vehetők.

 
 

A Physiovit rendelőjének legsikeresebb szolgáltatása egyszerűen és gyorsan megvásárolható, elérhető otthonról is az Ön számára. Nagy sikerű PhyDoArt® ajándékkártyák PLATINA, GOLD, SILVER változatban egész évben kaphatók. Nézze meg mit rejt a vonalkód és lepje meg szeretteit egy-egy kártyával. Telefon: +36 1 790 9900

Kategória: Egészségprogramok

A triggerpontok kezelésének alapja, lehetősége, rendszere amerikai orvosok által került először alkalmazásra. Témával kapcsolatos kutatások Janet G. Travell és David G. Simons nevéhez fűződnek.

A mozgás szervrendszerén belül, az izmokban létrejövő pontok - trigger-, vagy tenderpontok - nagyon sok esetben kiváltó okai a különböző területeken jelentkező fájdalmaknak. Ebben az esetben "csomókról" van szó az izomzatban, illetve az izom-ín átmenetnél, amely sokszor nem nagyobb mint egy borsó. Jellegzetessége azonban, hogy a triggerponthoz mindig tartozik egy terület, ahová a fájdalom kisugárzik. Pl. musculus quadratus lumborum területén található triggerpont a sacroiliacalis ízületbe kisugárzó fájdalmat okoz, így könnyen összekeverhető az ízület tényleges elváltozása miatti fájdalommal. A musculus trapesius triggerpontja a fej laterális területén jelentkező fájdalmat válthat ki. Tenderpontok esetében pedig a "csomóhoz" tartozó fájdalom lokálisan jelentkezik. Ennek legjellegzetesebb példája a m. levator scapulae.

A triggerpontok és tenderpontok ismeretének birtokában a fájdalom igazi kiváltó oka könnyen lokalizálható, amely pedig nagyon nagy segítség a betegkezelésben! Itt ugyanis az ok és a tünet, - mint következmény - viszonylag távol vannak egymástól és a fájdalom kiváltó okát könnyen félre lehet értelmezni. A terápiához tartozó vizsgálat, illetve kezelési technika azonban nagyobb mértékű biztonságot ad a kezelőnek a pontosabb differenciáldiagnózis felállításához.

Trigger- és tenderpontok amellett, hogy helyi, vagy kisugárzó fájdalmakat okoznak megnövelik az adott izom spazmusát is, melynek hatására további panaszok/tünetek alakulhatnak ki. Pl.

  • - ín túlterhelése, tendopathia;
  • - porc- és meniscus sérülés;
  • - artrózis;
  • - gerincpanaszok, porckorong bántalmak;
  • - kisugárzó fájdalmak, pszeudoradikuláris tünetek;
  • - arc-, fog-, fejfájás;
  • - és még sok egyéb

Travell/Simon szerinti Trigger- és Tenderpont terápia (TTT) tanfolyamunkra jelentkezéssel lehetőség nyílik a trigger- és tenderpontok speciális vizsgálati lehetőségeinek, lokalizációjának, differenciáldiagnosztikai módszereinek, speciális kezelési lehetőségeinek megtanulására, gyakorlására testrészekre, izmokra lebontva.

 

Képzés struktúrális felépítése:

  • Trigger- és tenderpontok kialakulásának elmélete, myofaszciális funkciólánc;
  • Triggerpont és fascia. Különbségek és hasonlóságok a fascia disztorziók és a triggerpontok között.
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálati lehetőségei;
  • Trigger- és tenderpontok különbsége, hasonlósága;
  • Trigger- és tenderpontok speciális kezelésének elméleti háttere;
  • Kinetikus lánc - alsó végtag területéről kiinduló láncreakciók sorozatának vizsgálata, kezelése;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a törzs területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a fej területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a felső végtag területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése az alsó végtag területén;
  • Kiegészítő kezelési lehetőségek a trigger- és tenderpont terápia után
  • Eszközök használata a trigger- és tenderpontok kezelésénél, fascialazító gyakorlatok
  • Triggerpont oldása lökéshullám terápiával.

TRIGGER- ÉS TENDERPONT TERÁPIA tanfolyam 4+1 nap, 20 kreditpont. Első kettő nap az alapismeretekkel, valamint a fej-, törzs területével foglalkozik, a következő 2 nap pedig az alsó- és felső végtagokkal foglalkozik.

Képzések helye:

  • PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)

 Helyszín változtatásának jogát fenntartjuk!

Időpontok:

 

 

Tanulási forma szerinti tartalmi felosztás:

  • 1.) Online elmélet és személyes megjelenéssel járó gyakorlat formáját választja, abban az esetben 3 nap az online tanulás és 2 nap személyes megjelenéssel járó gyakorlat.
  • 2.) Amennyiben a klasszikus tanulási formát választja, amikor elmélet és gyakorlat egyaránt személyes megjelenéssel zajlik, abban az esetben az 1. modul a törzs és a felső végtagok izmainak triggerpontjait ismerhetik meg a jelenlévők, a 2. modul pedig az alsó végtagok, valamint a differenciál diagnosztikai halmazok témakörével foglalkozik majd.

 

Továbbképzés nyilvántartási számai: 1. modul: SZTK-A-36209/2022 és 2. modul: SZTK-A-36206/2022

 

Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.

Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók, gyógymaszőrök. 

Orvosok, gyógytornászok, gyógymasszőrök kompetenciái a tanfolyam esetében mindhárom szakmában mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően. 

Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval.  A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.

Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.

Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!

 

Órák száma a képzésben:

  • Elméleti órák száma: 14 tanóra
  • Gyakorlati órák száma: 33 tanóra
  • Vizsga 6 tanóra

Elméleti és gyakorlati vizsgával záródó továbbképzés sikeres elvégzését követően a terapeuták külföldön is elismert TRP terapeutákká ("Trigger- és Tenderpont Terapeutákká) válnak!

 

Tandíj:

  • HUF: 89.000 Forint (5nap, 2 modul), amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, az igazolások regisztrációját. PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal a képzési díj 80.000 Ft (1+2. modulok összesen) Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
  • EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
  • Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...

 

Hogyan fizesse egyszerűen, bankszámla nélkül a tandíjat?

Tanfolyam díja a jelentkezést követően PayPal rendszeren keresztül is elküldhető. Hogyan? Klikkeljen a PayPal ikonra, majd megnyílik egy új ablak és ott a "Pénz küldése" menüre klikkelve tudja hozzánk továbbítani a tanfolyami összeget.

 

Van már PhysioVit kártyája? Tudta, hogy a kártyával képzési kedvezmények vehetők igénybe? Tájékozódjon a részletekről és igényeljen Ön is egy kártyát. A képzésre jelentkezők részére a hallgatói kártya regisztrálásra kerül és az első napon személyesen átvehető a regisztrációnál.

Kategória: Képzések leírása

Egyéni fittségi program összeállítása után a komplex, egyénre szabott  több lépcsős terápiák a kiváltó okoktól kezdve és azok következményein keresztül egyaránt igyekeznek helyreállítani a mozgásszervi problémákat, az általuk kiváltott panaszokat. Így manuális terápiák, ízületi- és lágyrész mobilizációs technikák, stabilizációs és korrekciós tréningek, teljesítményorientált, minőségi komplex terápiák és tréningprogramok az egyéni mozgásminták alapján kerülnek megállapításra egy alapos és mindenre kiterjedő mozgásszervi vizsgálatot követően. Egyénileg összeállított programokkal állítjuk helyre a legapróbb hibákat testi eltéréseket, melyek után komplex programokkal célozzuk meg a mindennapi élet fájdalommentes mozzanatainak megteremtését.

Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

A fájdalom egy tünet, amely jelzi, hogy testünk nem a megfelelő úton halad, felborult az ízületek, kötőszövet, izmok egyensúlya. Az állandóan ható egyenlőtlen terhelés túlerőlteti szöveteinket és ez fájdalomban nyilvánul meg.

A felborult egyensúlyt helyre kell állítani. Mi szükséges az egyensúly helyreállításához? Fontos, hogy a terápia ne csak a tüneteket célozza meg, hanem az egész testre hasson! A tünetek ugyanis sokszor már a kompenzáció következtében jelennek meg egy adott testrésznél (pl. derék, kar, láb, váll stb.) és általában a probléma kiváltó okát máshol találjuk.

A panaszok hatékony, maradandó megszüntetése érdekében az egész test kezelését kell komplexen elvégezni, a legeffektívebb gyógyító technikák, terápiák, torna alkalmazásával.

A PhyDoArt® egészségprogram által biztosított komplexitás és sokszínű terápiás lehetőségeket kihasználva első alkalommal állapotfelmérést végzünk, melynek során megvizsgáljuk Ön. Ezáltal felmérjük, hogy a testtartás milyen mértékben tér el az optimálistól és ennek megváltoztatásával milyen mértékben gyógyítható mozgásszervi rendszerben létrejött ok-okozati problémakör. Az elváltozásokat szemléltetjük, majd javaslatot teszünk a PhyDoArt® kezelési programra elemeire. Az állapotfelmérés az elváltozások láthatóvá tétele érdekében fehérneműben történik és időtartama max. 30 perc. Ezt követően kezdetét veszik a kezelések, aminek javasolt száma problémától függően 2-5 alkalom (1-2 megjelenés hetente).

Mi jelent a PhyDoArt®?

A PhyDoArt® egy olyan komplex rehabilitációs kezelésekből álló program, amely az állapotfelmérés függvényében megállapított mozgásszervi elváltozás hatékony megszüntetését megcélozva tartalmazza az Egészségcentrum összes terápiás lehetőségét, az eredményes és a lehető legrövidebb időtartam alatt létrejövő gyógyulás érdekében.

A programban első alkalommal egy átfogó állapotfelmérést végzünk az első 20 perc alatt. Ezt követően a panaszoktól, elváltozás/elváltozások súlyosságától függően kezdjük meg a kezeléseket, az adott problémára általunk leghatékonyabbnak ítélt terápiás-, illetve tréning koncepcióval. Ezen túl a program tartalmaz önkorrekciós gyakorlatokat, azok otthoni használatra szükséges oktatását, korrekciós tanácsadást és igény esetén masszázst.

Időtartamát tekintve a probléma típusától függően választhatók a PhyDoArt® csomagok 80 perces, 55 perces, 40 perces időtartamban. Első alkalmat követően az egészségprogramban részt vevő pácienseink kapnak tőlünk egy PhysioVit Egészségkártyát, mellyel a továbbiakban 10%-os árengedménnyel vehetik igénybe szolgáltatásainkat. Mindezekről a kártyához tartozó szolgáltatásokról részletesebben itt olvashat.

A PhyDoArt® egészségprogram a legeffektívebb kombinációkra törekszik, sokszor előforduló gyakorlati elemei:

Speciális, funkcionális, okokat és következményeket egész test terhelésének viszonylatában feltérképező állapotfelmérés, majd az egyénre szabott terápiák tárháza, Typaldos módszer, viscerális FDM, Craniomanipuláció, osteopathia, Fascia Release manuális terápia, Manuálterápia, Dorn terápia - Egész testet korrigáló manuálterápia, Rehabilitációs tréning, Korrektív tréning, Sportfizioterápia, Manuálterápia, FlystringMed®- eaglefit® Sling Tréning, McKenzie módszere, Craniomandibuláris Terápia - Állkapocs-ízületi terápia, Trigger- és Tenderpont Terápia, Lökéshullám Terápia, Ultrahang Terápia, Kineziotaping - Proprioceptiv Physiotape®/IQ , TAPE®,

A hosszútávú stabilizálás érdekében a PhyDoArt program után a következő tréning elemek rendszeres elvégzése prevenciós célból javasolt: BodyBalancePilates®, Intenzív gerinctorna, Preventív gerinctorna, Szabad súlyzós tréningek, Rendszeresen végzett otthoni eszközös önkorrekciók továbbra is (pl. SMR tréning),

Prevenció érdekében a PhyDoArt program után a következő relaxációs elemek időszakos elvégzése - különösen ülő munkát végzőknek - rendszeresen javasolt: Gerincregeneráló porckorongmasszázs (Breuss masszáz), Sportmasszázs, Regenerációs masszázs, Mézmasszázs, Svédmasszázs, Aromamasszázs

Az alkalmazott módszerek és azok megoszlása minden esetben egyénre szabott. Elsősorban a mozgásszervi elváltozáshoz, annak súlyosságához igazítottan végezzük komplex kezeléseinket, figyelembe véve a páciens igényeit, lehetőségeit.

Kinek ajánlott az egészségprogram?

A PhyDoArt® csomagot minden érdeklődő számára ajánljuk, mivel egészségmegőrzés, betegség megelőzése céljából is érdemes időnként, panaszokat még nem okozó mozgásszervi blokádokat időben megszüntetni, elsajátítani önkorrekciós praktikákat, amelyet aztán irodában ülve, otthon TV előtt néhány perc alatt el lehet végezni. Ezek segítenek a további aktív, egészséges mozgásban.

A PhyDoArt® során alkalmazott technikák leginkább a mozgásszervi panaszok enyhítésében és megszüntetésében tudnak segíteni, mint pl. gerincproblémák, kisugárzó, krónikus fájdalmak, végtagi zsibbadás, izomfeszesség, izomgörcsök, merevség, kötöttség érzés, porckorongbántalmak, sportsérülések (akut, vagy krónikus), ízületi problémák, nehezen definiálható un. aspecifikus eredetű fájdalmak (pl. sarokcsont, izmok tapadási pontja), állandó fejfájás, mozgásszervi elváltozásokból eredő koncentrációs zavarok.

Kiemelt szempont az effektivitás és az aktivitás.

Célja a programnak több terápia együttes hatását kihasználva a panaszok hatékony megszűnése, a kiváltó okok feltérképezése és oldása hosszútávon is. Általában a PhyDoArt® komplexitásának köszönhetően 2-5 alkalommal jelentősen csökkennek, vagy megszűnnek a panaszok. Ez az időtartam minden esetben attól függ mennyi idő telt el a mozgásszervi probléma kialakulása és az első kezelés között. Minél több, annál többször ajánlott az ismétlés, azaz a 5 alkalom.

Erre példa:

1.) Egy akut deréktáji fájdalom, alsó végtagba kisugárzó fájdalom, vagy teniszkönyök esetében a kialakulás napján kezdett kezeléssel azonnal oldjuk a fájdalom forrását, stabilizáljuk a problémát, elvágjuk a lágyrészeken át terjedő kompenzációs lehetőségeket és általában 1-2 kezelés szükséges. Ezt követően pedig a rendszeres, kontrollált testmozgás.

2.) Egy akut deréktáji fájdalom, alsó végtagba kisugárzó fájdalom, vagy teniszkönyök esetében a kialakulás után szteroid injekciót kap a páciensünk 1-2 hétig nyugalomba helyezett az érintett testrész, akkor 1-2 kezelés nem elegendő. Mert a nyugalomban töltött időszak letapadásait, az injekció következményes hatását kell először megszüntetjük, majd a ténylegesen kiváltó okokat, a már létrejött szöveti letapadásokat, ízületi blokkokat.

 

Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

csütörtök, 09 Július 2015 06:31

Screening - Állapotfelmérés

Mi történik az állapotfelmérés idején?

Kezelést megelőzően rendkívül alapos mozgásszervi vizsgálatot végzünk, melynek során feltérképezzük panaszainak okát az egész test funkcionális viszonyainak figyelembe vételével. Elemezzük a kiváltó okokat, következményeket, kinematikai láncokat, a szövetek állapotát, ízületi blokádok jelenlétét stb. A konzultáció alkalmával tájékoztatást adunk a teljes test elváltozásairól, ismertetjük a problémák kialakulásának okait, majd kezelési lehetőségeket vázolunk fel.

Az állapotfelmérés a lehetséges konzervatív kezelési módok kiválasztására és az arra való alkalmasság megállapítására, a kontraindikációk kizárására irányulnak. Az állapotfelmérés időtartama max. 30 perc. A vizsgálatot igény szerint - illetve a PhyDoArt® programban minden esetben kezelés követi.

Kinek érdemes részt venni a PhyDoArt® egészségprogramban és a hozzá tartozó egézségkártya akcióban?

  • Aki már korábban több kezelési formát, módszert kipróbált gyógyulása érdekében, de nem járt sikerrel.
  • Aki elkötelezett a saját gyógyulása iránt
  • Aki hajlandó tenni a gyógyulása érdekében, de még nem találta meg a legeffektívebb gyógymódot
  • Aki szívesen kipróbálna egy effektív terápiát azért, hogy eldönthesse annak hasznosságát.

Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

Kategória: Egészségprogramok
csütörtök, 09 Július 2015 12:31

Profi sportolói rehabilitáció - Sportfizioterápia

A sportfizioterápia a gyógytorna (fizioterápia) egy olyan továbbfejlesztett területe, ahol speciálisan a hobbi, vagy profi sport területén egyaránt a sporttevékenységet végzők egyéni sérüléseire (akut és krónikus), azok leküzdésére alkalmazott komplex egészségügyi és sporttudományi ismeretanyagon alapúló kezelési eljárásokat végzünk. 
 

Profi sportrehabilitációs programok célja:

Hatékonyság, az eredményesség és a rövid távú kezelésekkel történő sikeres és eredményes panaszmegoldásokra fókuszáló programok a sporttudományok, szöveti fiziológia, biokémia, biomechanika ismeretei, valamint a klasszikus értelemben vett fizioterápia területeit sikeresen ötvöződik, megteremtve ezáltal a gyors és hatékony gyógyulást, a sportba való mielőbbi sikeres és szövődmény mentes visszatérést, akár egy új, alapjaiban megváltoztatott tréningprogrammal biztosítottan a hosszú távú prevenció érdekében!
Mindezen célok elérésében alkalmazott speciális szakterületek, melyek megjelennek a terápiákban:
  • - Sérülések akut ellátása, stabilizálása. Ezek mellett a elsődleges, másodlagos, harmadlagos prevenciós folyamatok.
  • - Szöveti sérülés jellegére és az egyénre (céljaira, elvárásaira) épített gyógyító, támogató rehabilitációs (egyéni mozgásmintára és sportágspecifikus)
  • - Funkcionális diagnosztika és rendszeres mozgásminta szűrés, elemzés kiértékelés.
  • - Sérülésspecifikus, egyénre szabott sportolói igényeknek megfelelő rehabilitációs tréningek sora a tervezéstől az alapozáson át a sportba való visszatérésig. Beleértve a különféle képességek fejlesztését célzó edzésprogramokat is.
  • - Állandó monitorozás, a szöveti reakciók elemzése a kezelések közötti időszakban.
  • - Táplálkozásélettani, sportpszichológiai tanácsadás,
  • - Edzéstervezés, edzéskíséret, edzésterv frissítések sérülésspecifikusan.
  • - Manuális terápiák és sz.e. a gyógytorna.

Legyen szó akut sérülésről (csonttörés, szalagsérülés, izomszakadás, zúzódás stb.), vagy krónikus panaszokról (pl. szöveti feszülésből, túlterhelésből adódó izomfeszesség, gyulladások, porckorong és egyéb porckopási problémák) profi sportolókkal foglalkozó szakembereink a fentebb felsorolt kategóriák szerint egy komplex sportrehabilitációs szolgáltatást biztosítanak a Rehab Akadémián.

 

Mi az a sportfizioterápia? Mi a sportrehabilitáció?

A tradicionális sportfizioterápia mellett az utóbbi években egyre fontosabb tényezővé vált a krónikus megbetegedések sportfizioterápiás szemlélettel végzett kezelése is. Egyre hangsúlyosabb szerepet kap a sportfizioterapeuta munkája olyan krónikus megbetegedések kezelésénél is, mint pl. cukorbetegség, ízületi kopások, osteoporosis, elhízás. Egy sportfizioterapeuta, rehabilitációs tréner szaktudása alapján

  • sportspecifikus, megbetegedés specifikus edzésterveket dolgoz ki, hajt végre.
  • ellátja Önt táplálkozási tanácsokkal
  • ismeri a megbetegedésekben érintett szövetek speciális regenerációs ingereit, melyeket képes adaptálni az edzéstervek felállításakor individuálisan
  • ismeri a szövetek speciális viselkedését a különböző tréninghatásokra,
  • tudja hogyan lehet ezt kihasználni sérüléseknél, patológiás/degeneratív elváltozásoknál;
  • tudja, hogyan lehet a civilizációs megbetegedések tüneteit, következményeit egyéni, specifikus, individuális tréninggel pozitív irányban befolyásolni;
  • ismeri, hogy hogyan lehet a szöveteknek megfelelő edzésingereket adni prevenciós célból, a sérülések, degeneratív megbetegedések elkerülése, vagy számuk lecsökkentése érdekében.

Rendszeresen hangsúlyozzuk, milyen káros hatásai vannak az immobilizációnak. Munkánk során speciális, a szöveti sérülések típusának és a szövetek terhelhetőségének függvényében minden esetben törekszünk az immobilizáció minimalizálására, vagy megszüntetésére.

Rendszeresen hangsúlyozzuk a csontritkulás általunk favorizált és hosszú távon akár prevenciós célból is nagyon effektívnek tartott rehabilitációs protokollját, amely egyaránt vonatkozik az erőfejlesztésre, az általános átmozgató tornára, valamint a csontszövet minőségének további romlását megfékező, annak helyes irányú átépülését segítő tréningre.

Nagy hangsúlyt fektetünk pl. a bokasérülés, csonttörés utáni céltudatos rehabilitációra, ahol az izmokat, a csontokat, az ízületeket, a fascia hálót, a kinematikus funkcióláncot, a tehermentesítés következményeit külön problémaként kezeljük más-más terápiákkal, különválasztva az okokat és következményeket. Mindezt azért, hogy egy 2-4 hetes immobilizáció után ne kelljen a következmények következményeivel kezdeni a rehabilitációt, hanem direktben tudjuk az oki kezeléseket végezni!

Külön figyelmet fordítunk a kinematikus láncreakció, az alulról fölfelé haladó funkciólánc gyors blokkolására, mert ha ez nincs kezelve, az idő előrehaladtával a terhelés függvényében később majd az SI ízület, a térd, a gerinc, a hát, a nyak, a fej stb. területén (ízületekben, lágyrészekben) okozhat panaszokat.

Figyelünk egy ín-, vagy szalagsérülés bekövetkezésének táplálkozásélettani szempontok szerinti megelőzésére is, vagy ha már bekövetkezett a táplálkozás helyességére a hatékony gyógyulás érdekében.

A hétköznapokban alkalmazott passzív rehabilitációs kezelések (elektroterápia, pakolás, jegelés stb.) egy sportfizioterapeuta számára nem az elsődleges kezelési formák. Sportrehabilitációban fontosabb

  • a sport, sporttípus analízise, szöveti sérülés tényezőinek felkutatása,
  • a szövet gyógyulásának segítése különféle tréningekkel, sz. e. sportspecifikus módon,
  • célzott gyógyulási időszak megsaccolása a gyógyulást befolyásoló külső tényezők (pl. jegelés, gyógyszerelés, sz. e. rögzítők) függvényében,
  • szöveti gyógyulás gyakorlatokkal történő gyorsítása,
  • helyes táplálkozási szokások, életmódbeli tanácsok átadása,
  • individuális kezelési tervek sérülés típus szerinti írása, megtanítása, alkalmazása, ellenőrzése,
  • a helyes gyógyulási folyamat kontrollálása.
  • prevenció, az újbóli sérülések létrejöttének megelőzése.

2012. óta azon dolgozunk, hogy a német nyelvterületű országokban megismert sportrehabilitációs koncepciókat hazánkban is elterjesszük, ezáltal a magyar sportrehabilitáció területén tapasztalható hiányosságokat pótoljuk. Első lépésben végrehajtott projektünk sikeresen záródott, koncepciók betört a magyar profi sport világába, ott ezáltal jelen vagyunk a sportolók rehabilitációjában (MLSZ, UTE, Győri ETO, MASZ, Magyar Jégkorong Szövetség, Paksi FC, PMFC, UVSE, DVTK, Budapest Honvéd, Magyar Labdarúgó Akadémia, Ferencvárosi TC, Videoton FC stb.)

Magyar és nemzetközi területeken tevékenykedő intézményünk kezében kettő nagy és egyben jogvédett irányzat van. Az egyik képzés az International Academy For Sportscience közreműködésével, a City University Los Angeles, valamint a World Commission For Sports Biomechanics védnöksége alatt folyó "Physical Rehabilitation Trainer® - PRT®", azaz I.A.S. Sportfizioterápia, Rehabilitációs tréner PRT® képzés. Másik nagy sportrehabilitációs irányzat a DOSB Sportfizioterápia (Deutscher Olympischer Sportbund - Német Olimpiai Sportszövetség védnöksége alatt álló) képzés, Németországon belül. 

Amennyiben Ön sportoló, akkor ennek a kettő világhírű sportrehabilitációs irányzatnak gyógyító hatásait próbálhatja ki nálunk. Amennyiben Ön nem sportolóként venne részt sportrehabilitációs kezeléseinkben, de sérüléssel (pl. csonttörés, szalag szakadás, artroszkópia), gerincsérvvel, állandóan visszatérő krónikus íngyulladásokkal küszködik (kb. Achilles-ín, patella ín, teniszkönyök, golfkönyök stb.), ízületi kopása, cukorbetegsége, csontritkulása van, akkor szintén nálunk a helye. Speciális edzésekkel biztosítjuk a gyógyuláshoz, vagy  állapotjavuláshoz vezető utat szakképzett sportfizioterapeutáink, rehabilitációs trénerek irányítása mellett.

 

Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!

Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900

 

1. oldal / 2

PhysioVit Központ

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.