Elemek megjelenítése címkék szerint: sporttape
Tovább fejlődött a Proprioceptiv Physiotape® ragasztási tematika
Az elmúlt egy évben a Proprioceptiv Physiotape® szemlélet és technika továbbfejlesztésére fókuszáltunk. A kiváló eredményeknek, teszteknek köszönhetően az újdonságok most már bekerültek a gyakorlatba, a terápiás kiegészítő lehetőségekbe és a képzési tematikába egyaránt. Nagykereskedelmi fogalomban kapható kineziológiai tapaszok nem szakemberek által végzett használata új irányokat és lehetőségeket nyitott a tapingben, mégpedig a helyes használatra ösztönzés és tanítás területén. Ezesetben az alkalmazási lehetőségek elsősorban a tüneti ragasztások kategóriáira korlátozódnak. Ezzel párhuzamosan a szigorúan szakemberek számára fenntartott szöveti analíziseket előtérbe helyező specifikus vonal a Proprioceptiv Physiotape® technikán belül szakmaiságában, egyediségében, alkalmazott technikáiban szintén bővült, növekedett.
Azt követően, hogy 2015. áprilisában megjelent gélgolyós tapaszok (IQ TAPE™) megnyitották előttünk új technikák bevezetésének lehetőségét, tekintettel a szövetekre gyakorolt bővített hatásmechanizmusok elérésére, a 2016-os esztendőben pedig az extra erős sporttapaszok adtak számunkra esélyt az effektivitás növelésében, a technikát, a ragasztási formákat bővítettük. Mint azt már sok fórumon, képzéseinken hangoztattuk a Proprioceptiv Physiotape® technikában alkalmazott szabályrendszer szerint a szöveti analízisek, annak elváltozásai és élettani folyamatai oldaláról közelítjük meg a rehabilitációban, a sportrehabilitációban alkalmazható ragasztási lehetőségeket.
Az elmúlt évek kutatási eredményeit és gyakorlati tapasztalatait ötvözve fektettük le a bővített Proprioceptiv Physiotape® tematikát,annak irányelveit, széleskörű rendszerét, melynek neve, technikája, tartalmi rendszere a PhysioVit® csoport védjegyévé vált. Ez azt is jelenti, hogy a tematikát megtanuló szakemberek már rögzített védjegyhasználati lehetőséget kapva egy teljes mértékben szakmai, minőségi és eredményes tematikát használhatnak, alkalmazhatnak az Oklevél birtokában sportolóikon, betegeiken, vagy saját magukon.
Proprioceptiv Physiotape® képzési rendszer kettő iránya:
1.) Terápiás célokból történő alkalmazás rehabilitáció és sportrehabilitáció területén. - Szakember végzi a ragasztást, aki tisztában van a szövetek élettani, biokémiai, sejtbiológiai, patológiai, illetve regenerációs folyamataival. Ragasztás előtt elvégzi a szükséges analíziseket, feltárja a panaszok, a problémák hátterében megbújó szöveti változásokat, a kiváltó okokat és a velejáró következményeket. Megtekintve/vizsgálva a ragasztási helyet, azon belül feltérképezi a szöveti tulajdonságok mozgás közben létrejött változásait, majd ezek ismeretében meghatározza az alkalmazandó ragasztási technikát. Ezekre alapozott kineziotaping használati lehetőségek évek óta megtanulhatók 2 napos szakmai továbbképzéseken orvosok, gyógytornászok, edzők, humánkineziológusok, gyógymasszőrök stb. számára.
2.) Otthoni körülmények között végzett ragasztások, melyeknél az 1. pontban vázoltak szerinti szakmai, szöveteket analizáló élettani ismeretek nincsennek jelen. Itt elsősorban a fájdalomcsillapításra, a szövetek tehermentesítésére, a duzzanatok csökkentésére korlátozódik az alkalmazott felhelyezési technika, de ami a legfontosabb, hogy helyesen. Ez az előadás minden érdeklődő részére (szakemberek és nem szakemberek számára egyaránt) nyitott és látogatható.
A helyes otthoni használatra, annak biztonságos, irányított megismertetésére koncentráltunk akkor, amikor úgy döntöttünk, hogy októberben elindítjuk az ingyenes kineziológiai taping szimpóziumokat, illetve 2017-től a workshopokat, melyek hatalmas nagy sikert aratottak az érdeklődők körében. Egy hónap leforgása alatt kb. 1342 téma iránt érdeklődő regisztrációt kaptunk. Ez is mutatja számunkra, hogy a kereskedelmi foglalomban kapható, otthoni körülmények között szintemár rendszeresen használt kineziológiai tapaszok ragasztása iránt milyen hatalmas az érdeklődés.
- - Új ragasztási technikák az anyag jellegéhez igazodva.
- - Új ragasztások a korrekcióban.
- - Új ragasztások a szöveti mobilizálásban.
- - Új ragasztások a krónikus gyulladások csökkentésében.
- - Új ragasztások az ödéma csökkentésében.
- - Új ragasztások a pumpafunkcióban.
- - Új ragasztások a szalagszakadásban, izomrost szakadásban.
- - Új ragasztások a fascia lazításában.
- - Új kiegészítő tesztek és szöveti analízisek a ragasztási technikák meghatározásában.
- - Új, tudományosan bizonyított elméleti alapok az izomtechnikában a szöveti analízisek alapján.
- Kineziotape - Proprioceptiv Physiotape® Alapképzés - 2 nap
- Kineziotape - Proprioceptiv Physiotape® Haladó képzés - 2 nap
- Kineziotape - Komplex Proprioceptiv Physiotape® - 4 nap
- Myofasciális Proprioceptiv Physiotape® - 1 nap
- Sportsérülések ragasztása - Klasszikus taping és bandázsolás - 2 nap
Kanyó Ildikó, ügyvezető - sportfizioterapeuta
Proprioceptiv Physiotape® szemlélet és kocepció alapítója
Melyik tapaszt válasszam? Hogyan tegyek különbséget a tapaszok között?
Az utóbbi néhány évben egyre több kineziológiai tapasz jelent meg a magyarországi piacon és tapasztalataink szerint a vásárlók egyre nehezebben tudnak különbséget tenni a gyártók, a márkák között. Sok kineziológiai tapasz forgalmazó van, akik kiemelik saját terméküket, mondván "ez a legjobb", vagy "ez a legolcsóbb", "ez a legrugalmasabb" stb. Mi úgy tartjuk nincs legjobb és legrosszabb jelzőkkel ellátható tapasz. Lehet rosszul ragadó egy termék, amikor az akrilát ragasztó régi, több éve nincs használva a felbontott tapasz, nem megfelelő nyújtottsági szinten került felhelyezésre a bőr rugalmasságának figyelembe vétele nélkül, vagy nincs megtisztítva a ragasztott terület.
Európa, illetve Magyarország egyik nagy kineziológiai tapasz forgalmazójaként hitelesen és tárgyilagosan szeretnénk olvasóinkat tájékoztatni a tapaszok közötti könnyebb eligazodás érdekében. Útmutatónkban bemutatjuk a termékeket, a különbözőségeket és hasonlóságokat.
Mindenekelőtt a tapaszokat kettő nagy kategória alapján csoportosítjuk. Az egyik a nem elasztikus tapaszok (klasszikus tape/sporttape, crosstape) csoportja, a másik kategóriában pedig az elasztikus tapaszok (kinezio tape, kineziológiai tape, kineziotape, ragasztóval bevont rugalmas bandázs) foglalnak helyet.
1.) Funkcionális kötések kialakítása, létrehozása céljából a nem elasztikus tapaszokat (kintex sporttape, jou sporttape, dream sporttape) és rugalmas, ragasztóval bevont öntapadó bandázsokat (pl. optiplast, fizioplast, jouplast) használjuk, valamilyen tape alátéttel kombinálva (pl. gazofix, wrap).
2.) Meridiánok, akupunktúrás pontok, fájdalmas, gyulladt testrészek ragasztásához szintén használatos a nem elasztikus spiráltape (más néven rácstape, crosstape)
3.) Leggyakrabban használatos - valószínűleg a könnyebb felhelyezés érdekében is - az un. kineziotape, kineziológiai tape, melynek szerteágazó felhasználási területei vannak és ezek egyre jobban bővülnek. Ebből – ha csak párat említünk is – hosszú lista miatt: izomzúzódás, rándulás bevérzés, ficam, krónikus fájdalom, szalagsérülés, izomspazmus, krónikus gyulladás, fokozott izomgörcs enyhítése, fájdalomcsillapítás, ízületi gyulladás, íngyulladás, nyirokkeringés stimulálás stb.
Az utóbbi években a kineziológiai tapaszok halmaza a ragadás, a ragasztóanyag erőssége szempontjából kettő különböző irányt vett. Megnőtt ugyanis az igény a sport, a nagyfokú izzadás mellett is strapabíróbb tulajdonságokkal rendelkező kineziológiai tapaszok iránt. Sorra jeletek meg a piacon a "pro, vagy sport" és a "classic" termékek. Ezek mutatják, hogy a "Pro", "sport" általában már erősebb ragasztóanyagot tartalmazó kineziológiai tapasz, mely a klasszikushoz képest jobban bírja a terhelést extrém körülmények között is (pl. sporttevékenység közben nagyfokú izzadás, ragadást segítő eszközök nélkül).
Az anyag típusát tekintve a klasszikus tapaszok mellett megjelentek a gélgolyókat tartalmazó, illetve a lyukas sporttapaszok/termékek. Utóbbi kettőnek elsősorban a fájdalmak csillapításában, az izmok lazításában, az ödéma csökkentésében, fascia mobilizálásban van kiemelten jelentős szerepe. Előnye ezen fascia tapaszoknak, hogy a bőrön un. "szintkülönbségeket" hoznak létre, ezáltal biztosítva mozgás közbeni intenzív mobilizációt, mikromasszázst.
Ezen termékek változatos anyagvastagságot, szövési sűrűséget, szinusz hullámok jellegéből adódóan más-más ragadó tulajdonságot adnak. Ezek sokszínűségéről részletes tájékoztatókat adunk képzéseinken (alap, haladó, komplex), illetve vásárlóink számára szaküzletünkben.
Kinezio taping vagy klasszikus taping?
Összesen 4 féle taping tanfolyamot kínálunk a hozzánk érkező szakembereknek. Három tanfolyam középpontjában a kineziológiai tapek állnak, egy pedig a klasszikus sporttapekkel (nem elasztikus tapek) végzett ragasztási lehetőségekkel foglalkozik.
Kétféle szemlélet, kettő különböző típusú anyaggal történő ragasztás! Például egyiket rugalmas, elasztikus tapasszal, másikat pedig rigid, nem elasztikus anyaggal végezzük. Egyiknél szempont a mozgásterjedelem megtartása, másiknál annak korlátozása. Egyiknél több napig is a bőrön marad a szalag, másiknál gyakrabban kell cserélni. A különbségeket hosszasan lehetne sorolni.
Melyik taping tanfolyamot érdemes elvégezni?
Ez attól függ, hogy ki és milyen szakterületen tevékenykedik, dolgozik? Foglalkozik e sportsérülésekkel? Foglalkozik e nyiroködémás betegekkel? Foglalkozik e - felületesen, vagy részletesen - a meridiánokkal, akupunktúrás pontok kezelésével? Belgyógyászati megbetegedések esetében is szeretné a tapeket használni, vagy nem? Esetleg ortopédiai, traumatológiai részlegen/osztályon sok-sok posztoperatív ödémával, vagy ízületi- izomsérülésekkel kerül nap, mint nap kapcsolatba? Amennyiben ezekre a kérdésekre megkapom a választ jobban tudok szakmai tanácsot adni. Miért?
Kineziotape, Proprioceptiv Physiotape® (PPTA) kurzus felépítése megadja azokat az elméleti és gyakorlati alapismereteket, melyek megszerzését követően a terapeuta szabadon, úgymond funkcionálisan képes gondolkodni a megbetegedések és az azokra adható számos ragasztási formák között. Nincs olyan szabály (!), hogy egy meghatározott diagnózisra csak egy meghatározott ragasztás típus/forma létezik. Inkább az a kérdés, hogy mit szeretnénk elérni a taping kezeléssel? Számomra mindig a következő kérdések irányadók egy ragasztás előtt:
- 1.) Hol van az alapvető probléma, amit a tapekkel "kezelni" szeretnék? - Ok-okozati összefüggések keresése az egyik legfontosabb szempont!
- 2.) Mit szeretnék megszüntetni a tapek segítségével? A negatív tünetet - pl. fájdalmat -, vagy a tünetet kiváltó okot? NEM MINDEGY! Pl. egy teniszkönyöknek számos oka lehet! Amennyiben tapekkel nem megfelelő helyen történik a ragasztás, vagy nem a leghatékonyabb technikával/technikákkal, akkor hosszú hetekig végezhetjük azt, a szalagokat többször cserélve, feleslegesen, vagy minimális sikerrel! Amennyiben azonban megvan a teniszkönyököt kiváltó igazi ok, akkor elegendő csak kb. 3-4 napig használni a tapaszt és megoldódik a probléma! Természetesen megfelelő alapvető kezelésekkel kiegészítve. Hiszen egy kihagyhatatlan szempont a tapek használatánál, hogy csak más kezelésekkel/terápiákkal együtt alkalmazható igazán hatékonyan!
- 3.) Melyik az a ragasztási forma, amely a leghatékonyabban, a leggyorsabban szünteti meg az adott panaszt, problémát?
Mivel fontos az elemző, problémamegoldó gondolkodásmód a taping kezelések hatékonyságában, ezért tanfolyamainkat is erre építettük. Alaptanfolyam (PPTA) elvégzését követően a terapeuták megtanulnak önállóan gondolkodva, páciensre rávetítve diagnózisokat kezelni, panaszokat tüneteket megszüntetni. Hatékonyan és gyorsan!
Innentől kezdve 3 választási lehetőség van a továbbhaladásra:
- 1.) terüet: Kineziotape, Proprioceptiv Physiotape® (PPTH) haladó tanfolyam - Itt lehetőség van kb. 50 féle belgyógyászati és mozgásszervi megbetegedés ragasztási lehetőségeinek, a crosstaping használatának, a hegkezelési formáknak/lehetőségeknek, meridiánok ragasztási lehetőségeinek, valamint a komplex nyiroktape technikának a megtanulására. Terapeuták kérésére ezt kiegészítettük néhány speciális ragasztási tippel, melyet akkor alkalmazunk, amikor a kineziológiai tapaszokat nem elasztikus tappel szeretnénk egy időben alkalmazni egy-egy diagnózisnál. (Vagy azonnal a Kineziotape, Komplex Proprioceptiv Physiotape®)
- 2.) terüet: Klasszikus taping - Nem elasztikus tapek használata a sport, rehabilitáció, prevenció területén - A tanfolyam biztosítja az ízületi-, izomsérülések ragasztási lehetőségeinek megtanulását, valamint korrekciós taping felhelyezését különböző testrészekre/területekre. Lokális izomsérülések, az ízületi mozgásterjedelem célzott beszűkítése (sérülés típusa szerint), korrekció, komplex stabilizáció a legfontosabb témakörök.
- 3.) terüet: Mindkét tanfolyam elvégzése - Amely a lehető legkomplexebb ismereteket nyútja a terapeuta számára.
Amennyiben további kérdése van a taping képzésekkel kapcsolatosan, keresse ügyfélszolgálatunkat, ahol munkatársaink még több információval látják el Önt. Telefonszámunk: 36 1 790 9900
manuálterapeuta, Dorn-Breuss terapeuta/instruktor,
PHYSIOVIT Nemzetközi Oktatási- és Terápiaközpont Kft.
Klasszikus taping és bandázsolás - Nem elasztikus tapek használata a sport, rehabilitáció és prevenció területén
Klasszikus tapek (nem elasztikus tapek) és bandázsok alkalmazása az élsportban már régóta jól bevált ragasztási forma a sportsérülések mielőbbi gyógyítása érdekében. Ilyen nem elasztikus tapek használata fontos minden terapeuta számára, akik sportsérülésekkel, bokaficamokkal, ízületi- és izomsérülésekkel stb. foglalkoznak. A klasszikus tapekkel létrehozott funkcionális kötések nélkülözhetetlenek a sportrehabilitációban.
A tapek használatát két csoportra lehet osztani. Egyik csoportba azok a sérülések tartoznak, amelyek egyáltalán nem igényelnek gipszrögzítést, csupán néhány napos stabilizálást.
Másik csoportba azok az ízületi tok, ízületi szalag és izomsérülések tartoznak, amelyek több hétig tartó rögzítést, esetleg operációt igényelnek. A szöveti sérülés szakaszait figyelembe véve (lsd. sebgyógyulás fázisai), a legmegfelelőbb időben kell elkezdeni a klasszikus tapekkel végzett funkcionális kötés/kötések alkalmazását, illetve annak a sérülés mechanizmusától függő speciális felhelyezését. Mindezt nagy gondossággal, hiszen a funkcionális kötések sokszor ízületi mozgásterjedelem szűkítésével járnak, így a kinematikus láncreakció beindulását a kötés felhelyezésével szintén el kell kerülni! Ezzel a két nagy területtel a továbbképzés tanórái részletesen foglalkoznak.
Harmadik témaköre a továbbképzésnek a sportsérülések első óráiban használható bandázsolási technikák témaköre. Úgy is nevezhetjük, hogy "elsősegély a sportban".
A kettő napos továbbképzés a következő témakörökből áll majd:
- Lokális izomsérülések, az izomsérülés gyógyulási szakaszai (napokra lebontva), a szakaszokban alkalmazható terápiás lehetőségek
- Ízületi tok és szalagsérülések ragasztása ízületenként/testrészeknél,
- Elsősegély a sportban, jég és bandázsolás (előnyök. hátrányok)
- Ok-okozati összefüggések a sportsérülések mechanizmusában,
- Sportsérülések videóanalízise,
- Elasztikus tapek és klasszikus tapek együttes alkalmazása
A továbbképzés elvégzéséhez nem szükséges ismerni a Kineziotapek (elasztikus tapaszokkal történő ragasztások) használatát. Ez a taping tanfolyam a kineziotapektől függetlenül is elsajátítható. Mindenkinek ajánlott, aki traumatológia, ortopédia sportrehabilitáció területén tevékenykedik.
Egy-egy szöveti sérülés esetén fontos, hogy a célnak megfelelő stabilitást, tehermentesítést végezzünk a károsodott terület mielőbbi gyógyulása érdekében. Ezt a célt hatékonyan szolgálják a tapaszok, melyek megakadályozzák a sérült szövet túlterhelését, de a funkciót (pl. ízület, izom esetében) nem, vagy célzottan korlátozzák. Például bizonyos mozgásirányokat nem, vagy csak részben, un. szabályozott formában korlátoznak.
Kiemelten fontos területe a képzésnek az elasztikus kineziológiai tapek és a klasszikus tapek együttes gyakorlati alkalmazása a szöveti sérülés típusától függően, a hatékonyabb gyógyulás érdekében (Pl. szalagsérülés, izomsérülés stb). Kétféle tapasszal végzett ragasztás kétféle szemléletet ötvöz. Például egyiket rugalmas, elasztikus tapasszal (tape), másikat pedig rigid, nem elasztikus anyaggal végezzük. Egyiknél szempont a mozgásterjedelem megtartása, másiknál annak korlátozása. Egyiknél több napig is a bőrön marad a szalag, másiknál gyakrabban kell cserélni. A különbségeket hosszasan lehetne sorolni.
Komplex Proprioceptiv Physiotape, Proprioceptiv Physiotape Alapechnikák, valamint Proprioceptiv Physiotape II. rész (haladó) tanfolyamokon érintettük a klasszikus tapinget. Minden esetben nagy érdeklődést tapasztaltunk terapeuták részéről a nem elasztikus tapekkel végzett kezelések iránt. Többször kérték tőlünk Résztvevőink, hogy mutassunk be egy-egy konkrét sérülésnél alkalmazható ragasztási technikát, mert a mindennapi munka során szükségük lenne rá a rehabilitációs osztályon, vagy a járóbeteg szakellátás területén. Eddig ezeknek a kéréseknek spontán, rögtönzött formában - időhiány miatt sokszor a tanfolyamok szünetében - tettünk eleget. Most azonban elérkezettnek látjuk az időt, hogy ezt a taping formát kissé komplexebben, széleskörűen mutassuk be az érdeklődőknek.
PHYSIOVIT minden tanfolyamánál – így itt is – fontos szempont a gyakorlati alapokon nyugvó, un. gyakorlatias oktatás! Sok gyakorlás, sok gyakorlati tapasztalat, egyéni esetekkel. Nagy hangsúlyt fektetünk a problémamegoldó gondolkodáson alapuló kezelésekre a taping területén is. Ennek egy fontos célja van. Résztvevőink a 2 nap alatt megtanulják a technikát önállóan, az adott betegre, vagy sérülésre rávetítve, az ok-okozati összefüggések feltárása után a lehető legnagyobb eredményességgel alkalmazni.
Klasszikus tape tanfolyamunkra jelentkezéssel lehetőség nyílik a taping kezelések elméleti ismereteinek, a kezelésekhez szükséges ragasztási lehetőségeknek, a sérülések típusától és testtájaktól függő tapeléseknek az elsajátítására mind a rehabilitáció, mind pedig a prevenció területén.
Klasszikus tape tanfolyamunk felépítése:
- Klasszikus taping elméleti alapjai
- Klasszikus taping - anyagismeret
- Sportsérülések és biomechanikai alapok.
- Sebgyógyulás, annak fázisai és a sporttaping és bandázsolás alkalmazása a fázisok szerinti felosztásokban. Célok és lehetőségek-->eredmények.
- Taping alkalmazása sport-, rehabilitáció- és prevenció területén,
- Ragasztási lehetőségek az alsó végtagok területén - lokális szabályok, ragasztási lehetőségek különböző eredetű sérülések esetében (külön részletezve a szalagsérülést, izomsérülést, ízületi tok sérülést),
- Ragasztási lehetőségek a felső végtag területén törzs területén - lokális szabályok, ragasztási lehetőségek különböző eredetű sérülések esetében (külön részletezve a szalagsérülést, izomsérülést, ízületi tok sérülést),
- Ragasztási lehetőségek a törzs területén - sérülések, bordatörés, izomhúzódás, tartáshibák
- Kinezio.Tape és Klasszikus Taping - hasonlóság és különbség és ragasztási formák keveréke;
- Videóanalízis;
- Elsősegély a sportban;
- Diagnózisok szerinti ragasztás leggyakoribb kórképek esetében: pl. vállízületi instabilitás; teniszkönyök; golfkönyök; térdízület kereszt-, kollaterális szalag sérülés; ínhüvely gyulladás; Achilles-ín sérülése; szupinációs trauma stb.
Képzés helye: PhysioVit 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
Időpont: 2025.
Órák száma:
- Elméleti órák száma: 6 tanóra
- Gyakorlati órák száma: 10 tanóra
Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.
Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók
Orvosok, gyógytornászok kompetenciái a szakmai tanfolyam esetében mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően.
Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval. A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.
Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.
Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!
Tandíj:
- HUF: 50.000 Forint, azonban PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal 45.000 Ft, amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, az igazolások regisztrációját. Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
- EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
- Tandíj törlesztéséhez részletfizetés igényelhető! Ennek pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...
Komplex Proprioceptiv Physiotape® tanfolyam (KPPT)
Komplex Proprioceptiv Physiotape® tanfolyamunkat azon terapeuták részére ajánljuk, akik korábban még nem vettek részt pl. K-Taping, Kinezio-Taping, Kineziotape, Medical Taping Concept, Acutape vagy egyéb más névvel ellátott, de alapjaiban nagyon hasonló, azaz kineziotapekkel, kineziológiai tapekkel végzett, ragasztási technikák elsajátítását biztosító tanfolyamokon és szeretnék elsajátítani az alapvető ragasztási technikákat (lsd. alaptechnikák tanfolyam), illetve az alaptechnikák mellett a kineziológiai tapekkel végzett speciális kezelési lehetőségeket különböző diagnózisok esetében (50 speciális eset). A továbbképzés 3. témaköre pedig a Nyiroktape technika!
A taping kezelés tökéletes kiegészítője a különféle terápiás módszereknek hiszen két terápia közötti időszakban folyamatos pozitív hatást fejt ki a kezelt, ragasztott területre. Alkalmazásával színesebbé és hatékonyabbá tehető a betegkezelés! 24 órás memóriatape-nek is tekinthető! Amennyiben csupán néhány mondatban szeretnénk összefoglalni a test különböző területeire felragasztott kineziológiai tapek szervezetre kifejtett pozitív hatásait, akkor ezt a következő formában lehet jól öszzefoglalni: A bőrre felhelyezett tape (pontosabban az általa létrehozott convolution) aktiválja, stimulálja a proprioceptorokat, a fájdalmat csökkentő receptorokat. Befolyásolja az ízület-izom-ín-idegrendszer közötti kölcsönhatásokat, ezáltal pedig pozitívan segíti a funkció javulását. Emellett megnyitja a kapillárisokat - artériákat, vénákat -, ezáltal fokozódik a vérkeringés. A vérkeringés javulása pedig elősegíti a gyógyulást. Felragasztott tape hatására a bőr és a bőr alatti szövetek fellazulnak, emiatt ott könnyebbé válik a nyirokfolyadék áramlása, csökken a fájdalomérző receptorokra nehezedő nyomás. A vérkeringés fokozódásával javul a szöveti anyagcsere.
A taping kezelés hatékonysága azonban nagymértékben függ a helyesen megválasztott és kivitelezett technikától! Különböző színű tapekkel végzett kezelés legfontosabb összetevője a megfelelő szintű felkészültség, valamint a minőségileg megfelelő szalag.
A tapek olyan speciális tulajdonsággal kell, hogy rendelkezzenek, melyek lehetővé teszik - több napon keresztüli használat ellenére is - a szalagok által kifejtett pozitív hatások változatlan fennállását. A tapek gyógyászatban történő, egyre szélesebb körű alkalmazásával a gyógyulás hatákonysága rendkívül jól növelhető. Segítségével a megbetegedett, sérült testrész (izom, ízület stb.) a kezelésmentes időszakban is folyamatosan kapja a számára szükséges gyógyító impulzusokat!
A kineziológiai tapaszok egyre gyakrabban alkalmazott felhasználási területei:
- fájdalom,
- sportsérülések,
- mozgáskorlátozottság,
- ízületi funkciók erősítése, segítése (pl. artrózis, instabilitás, krónikus ízületi gyulladás, rágóízületi problémák)
- tartáshibák pl. Morbus Scheuerman
- triggerpontok, tenderpontok kezelése
- fejfájás, migrén
- izomsérülések, izombénulások, izomspazmus,
- gerincsérv
- hegek kezelése,
- nyirokkeringési zavarok
- myofasciális kezelési módszerek kiegészítése,
- és még sok egyéb más esetben...
Amennyiben csupán néhány mondatban szeretnénk összefoglalni a test különböző területeire felragasztott kineziotapek, kineziológiai tapek szervezetre kifejtett pozitív hatásait, akkor ezt a következő formában lehet jól összefoglalni:
- A bőrre felhelyezett tape (pontosabban az általa létrehozott convolution) aktiválja, stimulálja a proprioceptorokat, a fájdalmat csökkentő receptorokat.
- Befolyásolja az ízület-izom-ín-idegrendszer közötti kölcsönhatásokat, ezáltal pedig pozitívan segíti a funkció javulását. Emellett megnyitja a kapillárisokat - artériákat, vénákat -, ezáltal fokozódik a vérkeringés. A vérkeringés javulása pedig elősegíti a gyógyulást.
- Felragasztott tape hatására a bőr és a bőr alatti szövetek fellazulnak, emiatt ott könnyebbé válik a nyirokfolyadék áramlása, csökken a fájdalomérző receptorokra nehezedő nyomás.
- A vérkeringés fokozódásával javul a szöveti anyagcsere.
Komplex Proprioceptiv Physiotape® tanfolyamunkra jelentkezéssel lehetőség nyílik a taping alaptechnikák, a kezelésekhez szükséges alapvető ragasztási lehetőségek elsajátítására, hegkezelés és crosstape alkalmazásának megtanulására, diagnózisok szerinti ragasztási lehetőségek, a meridiánok, a perifériás idegek, valamint a nyiroktape alkalmazásának elsajátítására.
Komplex Proprioceptiv Physiotape® tanfolyam felépítése:
1. modul (2 nap) - Proprioceptiv Physiotape® Alaptechnikák:
- Proprioceptiv Physiotape alapjai;
- Proprioceptiv Physiotape és Klasszikus Taping;
- Tapek ragasztási formái és lehetőségei;
- Kinetikus lánc ragasztási módszerei a test területén, az elváltozások függvényében - érintett izmok ragazstása az egész törzs területén
- Hegkezelés ragasztási technikái - részletese
- Crosstape
- Ragasztási technikák speciális esetekben I.rész - Diagnózisok szerinti ragasztás néhány kórkép esetében:
- vállízületi instabilitás;
- impingement synd. ragasztása okoktól függően - részletesen;
- térdízület kereszt-, kollaterális szalag ragasztása és térdízületi artrózis ragasztásai lehetőségei,
- teniszkönyök, golfkönyök ragasztása okoktól függően - részletesen;
- bokasérülés ragasztási lehetőségei,
- gerincoszlop szaggitális síkú görbületi eltéréseinek ragasztási lehetőségei - részletesen,
- Carpal tunnel synd. ragasztási lehetőségei októl függően - részletesen,
- fülzúgás, fejfájás, triggerpont, tenderpont, csigolyakorrekció, scoliosis, perifériás idegek ragasztási lehetőségei, - részletesen
2. modul (1 nap): - Proprioceptiv Physiotape® II.rész
- Ismétlés, csoportokban feladatok végzése
- Ragasztási technikák speciális esetekben II.rész - Diagnózisok szerinti ragasztás néhány kórkép esetében: TOS; nőgyógyászati megbetegedések, légzőszervi megbetegedések;
- perifériás idegek ragasztása
- meridiánok ragasztása - (meridiánpontok és a 2 páratlan és 12 párosan futó meridián ragasztása)
- Nyiroktape ragasztási formák és lehetőségek
- Klasszikus taping alkalmazása - nem elasztikus tapek használata sportsérüléseknél és a prevenció érdekében.
Célunk az ésszerűség megtartása, szigorú szakmai irányelvekhez való ragaszkodás a tapingben is! Proprioceptiv Physiotape® kineziotape technikát nálunk tanuló és azt használó szakemberek egységes koncepciója, illetve a páciensek egységes tájékoztatása a hatékony kineziotaping érdekében számunkra rendkívül fontos. Ennek érdekében egységes, saját sportrehabilitációs szemléletünkhöz hű, ésszerű, szakmailag megalapozott és a gyakorlatban rendkívüli hatékonysággal működő taping koncepciókat minden szempontból stabil alapokra építve fejlesztettük, tettük egyedivé a Dr. Kenzo Kaze által megteremtett alapokra építve.
Proprioceptiv Physiotape® a PhysioVit® csoport egyedi védjegye, a képzést elvégző terapeuták ezáltal egy egységes szakmai koncepció alapján használják a Proprioceptiv Physiotape® technika és Proprioceptiv Physiotape® terapeuta megnevezéseket. Erről részletek itt olvashatók.
Többször hangsúlyozzuk a gyakorlati alapokra épülő oktatást és ezt tartjuk szem előtt Proprioceptiv Physiotape® tanfolyamainknál is. Proprioceptiv Physiotape® Alaptechnikák tanfolyamunkra jelentkezéssel lehetőség nyílik a taping alaptechnikák, a kezelésekhez szükséges alapvető ragasztási lehetőségek elsajátítására, hegkezelés és crosstape alkalmazásának, valamint a nyiroktape alapjainak (részletes ragasztási technikák gyakorlása nélküli) megtanulására, illetve néhány gyakori diagnózis ragasztási lehetőségének megtanulására.
KOMPLEX PROPRIOCEPTIV PHYSIOTAPE® TANFOLYAM - 3 napos 2 modulból álló szakmai továbbképzés keretében
Órák száma:
- Elméleti órák száma: 7 tanóra
- Gyakorlati órák száma: 33 tanóra
- Vizsga: 2 tanóra
Képzés helye:
- BUDAPEST: PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
- BUDAPEST: PhysioVit, 1135 Budapest, Béke utca 23. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
Képzési időpont:
- 2025.
Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.
Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók
Orvosok, gyógytornászok kompetenciái a szakmai tanfolyam esetében mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően.
Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval. A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.
Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.
Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!
Tandíj:
- HUF: 45.000 Forint (1.modul), 25.000 Ft (2. modul), amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat (7-10 tekercs kineziológiai tapasz árát), az igazolások regisztrációját. Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
- EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
- Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...
Proprioceptiv Physiotape® Alaptechnikák tanfolyam (PPTA)
A kineziotape, kineziológiai tapaszok szakszerű használatát kiemelt fontosságúnak tartjuk, hiszen ez a rugalmas, hosszanti irányban nyújtható, akril ragasztóréteggel bevont tapasz kiváló a rehabilitációban, sportrehabilitációban a mindenkor alkalmazott terápia hatékonyságának fokozására. Tapaszok segítségével viszonylag gyorsabban csökkenthető a fájdalom, növelhető a feszes izmok lazítási hatása, effektíven csökkenthetők a szöveti duzzanatok (ödéma), hatékonyabbá tehető az izomerősítés a korrekcióknak köszönhető szenzoros stabilizálásnak köszönhetően, ugyanakkor a szenzoros stabilizáció segít a hypermobil, vagy instabil ízületeknél a pozíció és az izmok helyes működésének megéreztetésében stb. A hatásokat hosszasan lehetne még sorolni.
A képzés kiemelten fókuszál a patológiás elváltozások háttereiben lévő szöveti analízisekre, ok-okozati összefüggésekre, ill. a kineziotape ragasztási technikáinak köszönhető hatásmechanizmusokra komplex biomechanikai szempontrendszer alapján, amelynek ismeretében a szakemberek 100%-os bizonyossággal nem csak a technikákat, a taping alapelméletét, hanem a fiziológiát is megismerhetik, amely a tapasz ragasztásának köszönhetően játszódik le a szövetekben. Szakszerűség, eredményesség és hatékonyság az észszerűség függvényében! Ez a taping koncepció egyik legfontosabb célkitűzése, melyhez kapcsolódó ismereteket már a képzésen elsajátíthatják a résztvevők.
Külön kiemelendő, hogy a kettő napos szakmai képzésen (és általában minden taping képzéseinken) nem spórolunk az anyaggal gyakorlás közben. Sok-sok gyakorlati órán mindenki megismerheti a tapaszok különbözőségét, az anyagelemzés keretén belül lehetősége van a klasszikus kineziotape, sport kineziotape és a fasciatape sajátosságainak, alap ragasztási technikáinak megismerésére, a tapaszok biomechanikai jellemzőinek teszteléséig. Garantáltan a Kineziológiai tapaszok vizsgálatának szakértőivé válnak a képzések résztvevői!
Kineziológiai tapasz leggyakrabban használatának leggyakoribb előnyei:
- FÁJDALOM CSÖKKENTÉSE
- MOZGÁSTERJEDELEM NÖVELÉSE
- FASCIA LETAPADÁSOK MEGSZÜNTETÉSE
- REGENERÁCIÓ
- DUZZANAT CSÖKKENÉS
- SZENZOROS STABILIZÁLÁS
- TONIZÁLÁS
- IZOMZAT LAZÍTÁS
Helyesen alkalmazva az eszköz csodákra képes, helytelen használat esetén azonban a különféle problémák léphetnek fel. Ezek közül a leggyakoribb:
- A tape nem fejti ki az elvárt hatást, az eredmény (pl. fájdalom csökkenése) elmarad.
- Amennyiben a ragasztás technikája nem alkalmazkodik az anyag, illetve a bőr rugalmasságához, abban az esetben a tapasz hamarabb leesik. Annak ellenére, hogy az anyag minősége jó, a ragadási hatékonyság csökken.
- Tisztítás és szőrtelenítés nincs meg, a hatás elmarad.
- A ragasztási technika nem alkalmazkodik az anyag rugalmasságához, bőrirritációk léphetnek fel. Ilyenkor sokan gondolják azt, hogy a tapasz allergiás bőrreakciót váltott ki, vagy ragadást segítő kiegészítő anyagot kell a bőrre helyezni, holott "csak" a megválasztott ragasztási technika nem volt helyes!
Testünk második bőrének tekintett tapek használatával még eredményesebbé tehető a betegkezelés. Azonban egy fontos szabályra mindenképpen szeretnénk felhívni a figyelmet. Soha nem tekintjük a taping kezelést csak önállóan adható terápiának. Sportsérülések, izomfájdalmak, ízületi panaszok, belső szervi megbetegedések (pl. asthma), ödémák, meridiánok stb. kezelésénél az éppen aktuálisan alkalmazott egyéb terápiás lehetőségek rendkívül hatékony kiegészítő eszközének tekinthető. Számos területen használjuk őket attól függően, milyen elváltozást, problémát, diagnózist állapítunk meg a pácienseknél. Mivel többféle ragasztási forma létezik egy-egy adott probléma tapelésére, mindig azt tartjuk szem előtt, hogy melyik technikával tudunk az adott betegnél a lehető leghatékonyabban, tapek bevonásával segíteni. Ennek megfelelően választjuk ki a tape színét, a ragasztás formáját, a ragasztandó terület nagyságát.
Egy egyszerű példa arra vonatkozóan, hogy a kineziológiai taping kezelésnél is fontos az ok-okozati összefüggések feltárása. Sacroiliacalis ízület fájdalma esetén hogyan lehet tapet fájdalom csillapítása érdekében felragasztani? Milyen technika a legmegfelelőbb: fascia technika, korrekciós technika, izomtechnika, vagy talán space technika? Máris jön a következő kérdés: Mi okozza a fájdalmat? A fájdalom oka az ízületben van, vagy attól távolabb? Az ízületben van, vagy pl. a m. quadratus lumborum területén elhelyezkedő triggerpont és az abból kisugárzó fájdalom az okozója? Vagy talán a medence helyzetének megváltozása pl. alsó végtagi hosszkülönbség miatt és az ebből eredő aszimmetrikus terhelési viszonyok megváltozása a fájdalom okozója? Az októl függően változik a ragasztási technika, a befedett terület nagysága és az alapkezelés is.
A kineziológiai tapaszok egyre gyakrabban alkalmazott felhasználási területei:
- fájdalom,
- sportsérülések,
- mozgáskorlátozottság,
- ízületi funkciók erősítése, segítése (pl. artrózis, instabilitás, krónikus ízületi gyulladás, rágóízületi problémák)
- tartáshibák pl. Morbus Scheuerman
- triggerpontok, tenderpontok kezelése
- fejfájás, migrén
- izomsérülések, izombénulások, izomspazmus,
- gerincsérv
- hegek kezelése,
- nyirokkeringési zavarok
- myofasciális kezelési módszerek kiegészítése,
- és még sok egyéb más esetben...
Amennyiben csupán néhány mondatban szeretnénk összefoglalni a test különböző területeire felragasztott kineziotapek, kineziológiai tapek szervezetre kifejtett pozitív hatásait, akkor ezt a következő formában lehet jól összefoglalni:
- A bőrre felhelyezett tape (pontosabban az általa létrehozott convolution) aktiválja, stimulálja a proprioceptorokat, a fájdalmat csökkentő receptorokat.
- Befolyásolja az ízület-izom-ín-idegrendszer közötti kölcsönhatásokat, ezáltal pedig pozitívan segíti a funkció javulását. Emellett megnyitja a kapillárisokat - artériákat, vénákat -, ezáltal fokozódik a vérkeringés. A vérkeringés javulása pedig elősegíti a gyógyulást.
- Felragasztott tape hatására a bőr és a bőr alatti szövetek fellazulnak, emiatt ott könnyebbé válik a nyirokfolyadék áramlása, csökken a fájdalomérző receptorokra nehezedő nyomás.
- A vérkeringés fokozódásával javul a szöveti anyagcsere.
Az általunk kínált Proprioceptiv Physiotape® tanfolyamokon ilyen és ehhez hasonló területekre, témakörökre és általában a problémamegoldó gondolkodásra is nagy hangsúlyt fektetünk. Fontos célkitűzésünk, hogy az alapképzés résztvevőink 2 nap alatt megtanulják a technikát önállóan, az adott betegre, vagy betegségre rávetítve, az ok-okozati összefüggések feltárása után a lehető legnagyobb eredményességgel alkalmazni. Az alapképzést követően (amely kettő nap) itt is lehetősége nyílik a terapeutáknak megfelelő mértékű gyakorlati tapasztalat megszerzésére, individuális ragasztások gyakorlására, azaz felkészülni a képzés utáni gyakorlati életre.
Célunk az ésszerűség megtartása, szigorú szakmai irányelvekhez való ragaszkodás a tapingben is! Proprioceptiv Physiotape® kineziotape technikát nálunk tanuló és azt használó szakemberek egységes koncepciója, illetve a páciensek egységes tájékoztatása a hatékony kineziotaping érdekében számunkra rendkívül fontos. Ennek érdekében egységes, saját sportrehabilitációs szemléletünkhöz hű, ésszerű, szakmailag megalapozott és a gyakorlatban rendkívüli hatékonysággal működő taping koncepciókat minden szempontból stabil alapokra építve fejlesztettük, tettük egyedivé a Dr. Kenzo Kaze által megteremtett alapokra építve.
Proprioceptiv Physiotape® a PhysioVit® csoport egyedi védjegye, a képzést elvégző terapeuták ezáltal egy egységes szakmai koncepció alapján használják a Proprioceptiv Physiotape® technika és Proprioceptiv Physiotape® terapeuta megnevezéseket.
Többször hangsúlyozzuk a gyakorlati alapokra épülő oktatást és ezt tartjuk szem előtt Proprioceptiv Physiotape® tanfolyamainknál is. Proprioceptiv Physiotape® Alaptechnikák tanfolyamunkra jelentkezéssel lehetőség nyílik a taping alaptechnikák, a kezelésekhez szükséges alapvető ragasztási lehetőségek elsajátítására, hegkezelés és crosstape alkalmazásának, valamint a nyiroktape alapjainak (részletes ragasztási technikák gyakorlása nélküli) megtanulására, illetve néhány gyakori diagnózis ragasztási lehetőségének megtanulására.
Proprioceptiv Physiotape® Alaptechnikák tanfolyamunk felépítése:
- Proprioceptiv Physiotape® alapjai;
- Proprioceptiv Physiotape® és Klasszikus taping;
- Tapek ragasztási formái és lehetőségei;
- Kinetikus lánc ragasztási módszerei a test területén, az elváltozások függvényében - érintett izmok ragasztása az egész törzs területén;
- Hegkezelés
- Nyiroktape alapjainak rövid ismertetése;
- Diagnózisok szerinti individuális ragasztások néhány kórkép esetében: pl. vállízületi instabilitás; impingement syndroma ragasztása okoktól függően; térdízület kereszt-, kollaterális szalag ragasztása és térdízületi artrózis ragasztási lehetőségei, teniszkönyök, golfkönyök ragasztása okoktól függően; bokasérülés ragasztási lehetőségei, gerinc szagittális síkú görbületi eltéréseinek ragasztási lehetőségei, triggerpont, tenderpont, perifériás idegek ragasztási lehetőségei,
- Klasszikus taping alkalmazása - nem elasztikus tapek használata sportsérüléseknél és a prevenció érdekében.
Képzés helye:
- BUDAPEST: PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
- BUDAPEST: PhysioVit, 1135 Budapest, Béke utca 23. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
tervezett tanfolyami időpont:
- 2025. első féléve
Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.
Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók
Orvosok, gyógytornászok kompetenciái a szakmai tanfolyam esetében mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően.
Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval. A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.
Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.
Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!
Tandíj:
- HUF: 49.000 Forint, amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, az igazolások regisztrációját. PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal a képzési díj 45.000 Ft. Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
- EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
- Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...