Elemek megjelenítése címkék szerint: sportfizioterápia képzés
Valódi sportrehabilitáció. Célok és elvárások a jövőben.
Ami a jövőt illeti, mi a PhysioVit-nél továbbra is fontosnak tartjuk, hogy a jelenleginél is több szakemberrel ismertessük meg az igazi, a valódi sportrehabilitáció területét, ezáltal a jelenleginél több sportfizoterapeuta kezdje meg munkáját a kórházakban, járóbeteg szakellátásban, praxisokban, sportkluboknál. Még több sportrehabilitációs tréner kezdje meg munkáját a kórházak járóbeteg szakrendelőiben, a magánrendelőkben, a sportkluboknál.
Azok a szakemberek is kaphassanak széles körben speciális képesítést, akik a kórházakban először találkoznak a sérült sportolóval, a sérült pácienssel! Ezt azért is tartjuk kiemelkedően fontos szempontnak, mert minden későbbi rehabilitációs lehetőség, irány, időtartam, korai és/vagy késői qualitativ és quantitativ eredmények sokszor már itt, ekkor megpecsételődnek.
Jövőben egyik elsődleges célunk az élsport, a teljesítményfokozás és a hobbisportok területén előforduló sérülések céltudatos programokkal kidolgozott megelőzése, illetve ha már egy sérülés bekövetkezett, akkor annak szakszerű kezelésére irányuló programok kidolgozása/kivitelezése/elterjesztése, elsősorban a modern alapokon nyugvó sportrehabilitációs szemlélet alapján, háttérbe szorítva az aktuális tudományos eredményeket már rég nem követő, elavult és ezért effektivitás szemszögéből nézve erősen megkérdőjelezhető "rehabilitációs dogmákat".
Fontosnak tartjuk a sportsérülések kezelése, a rehabilitáció területén dolgozó edzők, orvosok, gyógytornászok további felkészítését a legnaprakészebb, tudományos kutatásokon, azok eredményein alapuló, és a nemzetközi gyakorlatban is bevált sportrehabilitációs és prevenciós módszerek, koncepciók alapján.
Céljaink közé tartozik még a sportrehabilitációs koncepció elterjesztése a krónikus megbetegedések rehabilitációjában is (pl. cukorbetegség, oszteoporózis, elhízás stb.), csökkentve ezáltal az egyén és a társadalom terheit. E területen is sok teendőnk van még, hiszen számos rehabilitációs irányelvet kell majd a közeljövőben az effektivitás szeszögéből nézve is átértékelni, módosítani.
Az elmúlt évek alatt (2012-től) nagyon sok eredményt értünk el, itthon is kitapostunk egy ösvényt, Magyarországon is megmutattuk, hogy a valódi sportrehabilitáció más, mint ahogyan azt sokan gondolták, de küldetésünk, céljaink most teljesednek ki igazán, amikor végre már egyre többen vagyunk! A munka nagyobb része még hátra van, de úgyis mondhatnám, hogy most kezdődik csak el igazán! Ebben pedig számítunk minden nálunk tanult, elhivatott sportrehabilitációs szakemberre!
A PhysioVit magyarországi tevékenységének köszönhetően az általunk támogatott valódi és komplex sportrehabilitációs koncepciók (DOSB, vagy IAS) mostanra megjelentek például már a Videoton FC, a DVTK, az MVM-Paks, Ferencvárosi TC, Budapest Honvéd, Lombard Pápa, PMFC-MATIAS, Kaposvári Rákóczi FC, Debreceni Egyetem Atlétikai Club (DEAC), DVSC, Magyar Labdarúgó Szövetség, Magyar Labdarúgó Akadémia, Magyar Jégkorong Szövetség, Debreceni Egyetem, Semmelweis Egyetem, Miskolci Egyetem stb. szakembereinek, OKJ-s személyi edző képzésekkel foglalkozó iskolák oktatóinak tevékenységi köreiben, sportrehabilitációs gyakorlatában is!
Az őszi szezont tehát még több újítással nemcsak folytatjuk, kiterjesztve az induló képzések körét, hanem több irányban bővítjük, megadva ezzel minden tőlünk telhető segítséget a gyakorlat, valamint a tudományos munkák területén a képzés elvégzése utáni időszakban is!
Személyes elvárásom a már végzett sportrehabilitációs szakemberektől a tudásuk állandó gyakorlati bizonyítása munkahelyükön, a kluboknál, továbbá sportrehabilitációs munkájuk eredményeinek tudományos előadásokon, objektív vizsgálatokkal alátámasztott prezentációja. E területen mi a jövőben is, az oklevél/igazolás megszerzése után is partnerek, illetve támogatók leszünk és számítunk a legjobb, a legbártabb, a legkitartóbb és a legelhivatottabb kollégákra, profi sportrehabilitációs munkájukra, eredményeikre!
© Forrás: PhysioVit nyílt nap 2014. Előadó: Kanyó Ildikó tulajdonos, ügyvezető PhysioVit & Group cégcsoport
24 nemzetközi szinten jegyzett, magyar sportrehabilitációs szakember kezdheti meg munkáját
2014-et írunk, első évfolyam Sportfizioterápia, Rehabilitációs tréner vizsgájánál járunk. Most már végérvényesen elmondhatjuk, hogy teljes mértékben úttörők lettünk a magyar Sportrehabilitációban! International Academy For Sportscience és BAM van Wingerden licensze alatt álló 2 éves képzésünk Sportfizioterapeutái, Rehabilitációs trénerei május 16-án, 2 napos, 3 fordulós sikeres elméleti és gyakorlati vizsgát követően megszerezték az országban egyedülálló képesítésítésüket! Most már Magyarországnak is van 24 új, nemzetközi szinten is jegyzett Sportrehabilitációs szakembere (WART/USA, WART/Európa).
Külön öröm számunkra, hogy a magyar labdarúgás meghatározó csapatai (DVTK, Videoton, Paks, Kaposvár FC, FTC, Honvéd stb.) szintén képviseltették magukat a képzésen. A sportrehabilitáció fejlődéséért folytatott "küzdelmünk", amely 2011-ig nyúlik vissza, innentől kezdve most már közös cél. Amennyiben közös célunkat, az eredményekben gazdag munkát a sportolók rehabilitációjának területén a jövőben elérjük, akkor elmondhatjuk, hogy érdemes volt közös utunkat elkezdeni! Ebben a küldetésben természetesen most már számíthatunk minden új I.A.S. Sportfizioterapeutára, vagy I.A.S. Rehabilitációs trénerre.
Gratulálunk a csapatnak! Gratulálunk az oktatónak, Prof.Dr Bert van Wingerdennek (PhD)! Szép munka volt!
Ami a jövőt illeti, mi a PhysioVit-nél továbbra is fontosnak tartjuk, hogy a jelenleginél is több szakemberrel ismertessük meg a sportrehabilitáció speciális területét, ezáltal a jelenleginél több sportfizoterapeuta kezdje meg munkáját a kórházakban, járóbeteg szakellátásban, praxisokban, sportkluboknál. Még több sportrehabilitációs tréner, rehabilitációs tréner kezdje meg munkáját a kórházak járóbeteg szakrendelőiben, a magánrendelőkben, a sportkluboknál. Azok a szakemberek is kaphassanak speciális képesítést, akik a kórházakban először találkoznak a sérült sportolóval, a sérült pácienssel! Ezt azért is tartjuk kiemelkedően fontos szempontnak, mert minden későbbi rehabilitációs lehetőség, irány, időtartam, korai és/vagy késői qualitativ és quantitativ eredmények sokszor már itt megpecsételődnek.
Jövőben is fontosnak tartjuk az élsport, a teljesítményfokozás és a gyakran előforduló sportsérülések megelőzése, kezelése területén dolgozó edzők, orvosok, terapeuták felkészítését a legnaprakészebb, tudományos kutatásokon alapuló, és a nemzetközi gyakorlatban is bevált sportrehabilitációs és prevenciós módszerekbe.