+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: myofasciális

csütörtök, 02 Január 2014 12:29

Neuro-Ortopédiai Manuálterápia (NOMT)

Milyen típusú manuálterápia a Neuro-Ortopédiai Manuálterápia?

Továbbképzések alapja a biokibernetikus koncepció. Ez azt jelenti, hogy a klasszikus manuálterápia elemei közé sok neurofiziológia, neurodinamika, kötőszöveti fiziológia, mátrix rendszer van integrálva. A terápia, a komplex kezelések középpontjában minden esetben a Pácienst mint egységet helyezi, szemlélete szerint az ízületi felszínek, az ízületi tok, az ízületi szalagok, az izmok, a csontok, a kötőszövet,az  idegrendszer, a szomszédos szegmentumok kapcsolatban állnak egymással és ez az interakció fontos alapismeret a manuálterapeuta számára.

Miben más a biokibernetikus koncepció?

Teljesen új szemszögből, új nézőpontból szemléljük az ízületi manuálterápiát. Biomechanikai szempontból az ízületek mobilizációjának lehetősége változott, javult. Többek között felülvizsgáltuk a konvex-konkáv szabályokat, amely sok esetben pontatlan feltételezésen alapul (mindezt több tudományos vizsgálat támasztja alá). Ezen túl számos új technika kerül bemutatásra, amelyek un. "WalkEnd kompresszióként alkalmazhatók. Biokibernetikus oldalról nézve az egészséges szinoviális ízületben egyáltalán nincs transzlációs mozgás, csak rotációs csúszás, emiatt a manuálterápiát amennyire lehet funkcionális viszonyok között kell végezni, mert ez vezet a hatékony terápiás eredményhez.

Újdonságként hat a biokibernetikus koncepcióban, hogy itt jelenik meg egyedüliként a neurofiziológiai nézet.

Mit csinálunk máshogy a Manuálterápiában? Nézzük a lényeges pontokat:

  • Nem dogmatikus. Nem írjuk elő, hogyan kell a páciensnek feküdni, hogyan kell a kezelőnek elhelyezkedni, és hogyan kell megfogni. Nagyfokú szabadságot adnak a kezelőnek.
  • Tudományos faktorok felé orientálódik, szorgalmazza az "evidence based practice" szemléletet. Oszteo- és artrokinematikus mozgások, kompresszió-trakció fontossága az ízületben egy teljesen modern, tudományos megvilágításban.
  • Kötőszöveti fiziológia, a fasciatan aktualitásai (lágyrész manuálterápia) jelentős teret kapnak a képzési anyagban (mint a biokibernetikus szemlélet fontos alapja).
  • Arthrofasciális technikák a képzési anyagban kombinálva vannak a kompressziós, trakciós, rotátorikus csúsztatásokkal, a vibrációs technikákkal, myofasciális triggerpont technikákkal, a corpus liberum technikával, a Cyriax rendszerrel, oszteopáthiás technikákkal.
  • Különlegessége a képzésnek a neurofiziogiára épülő szemlélet.

Általunk kínált manuálterápia egy nyílt rendszert képvisel!

Mit jelent ez? Koncepció nem foglalkozik dogmákkal, ezáltal megtartja a terápia és a terapeuta szabadságát kezelések alatt! Ezen kijelentésnek könnyebb értelmezhetősége érdekében néhány példa: Amennyiben egy páciens vállízületében pl. a kirotáció irányában mozgásbeszűkülés van a neuro-ortopédiai manuálterápia koncepciójában ez nem azt jelenti, hogy a kezelőnek első alkalommal "azonnal" egy meghatározott irányú csúsztatást kell végezni. Első lépés minden esetben annak tisztázása, hogy miért alakult ki a mozgásbeszűkülés! A mozgásbeszűkülés oka az ízületi toknál, egy izomnál van, vagy az ízületi porc az oka stb.

Különböző eredetű mozgásbeszűküléseknél, különböző terápiák szükségesek. A kezelőnek pedig minden esetben tisztában kell lenni az okokkal, az okoknak megfelelő legspecifikusabb terápiás lehetőségekkel. A Neuro-Ortopédiai Manuálterápia koncepcióban ezért a legfontosabb szempont az információ, a kölcsönhatások ismerete, a kapcsolatok értelmezése, ezáltal az ok-okozati összefüggések feltérképezése, majd a kezelés, amely nálunk - a biokibernetikus koncepció szerint -  nem csak a klasszikus manuálterápia elemeinek használatát jelenti!

Manuálterápiában többféle jó technika van. Jelenleg Európában kb. 28-32 féle szemlélet, irányzat létezik. Például az OMT modell Kaltenborn és Evjenth szerint mechanikusan befolyásolt, Cyriax egy nagyon tökéletes vizsgálati rendszert alakított ki, a Maitlandnek is vannak kiváló ötletei, modellelképzelése stb. Vannak jó manuálterápia irányzatok, amelyek csak néhány európai országban terjedtek el (máshol nem is ismerik) pl. Csehország, Magyarország, Oroszország. A jelenleg létező minden egyedi koncepciónak, technikának megvannak a saját előnyei. 

A Neuro-Ortopédiai Manuálterápia koncepció, a klasszikus manuálterápia elemeken túl a biokibernetikus szemlélet értelmében magában foglal különféle kapcsolatokat a különböző rendszerek között. A már nyomatékosított neurofiziológia, kötőszöveti fiziológia, patofiziológia, interpretációk és a clinical reasoning nagyon fontos témakörök a modulok idején.

Azonban a kapcsolatok elemzése, értelmezése érdekében a Neuro-Ortopédiai Manuálterápia bizonyos felfogásokat hoz magával a különböző iskoláktól pl. Menell és Cyriax féle angol iskolától, Kaltenborn, Evjenth és Odd Hagen féle skandináv iskolától, az ausztrál iskolától - Maitland, Butler és Bogduk -, a cseh Lewitt és Janda, az új-zélandi McKenzie és Mulligan módszerétől, az amerikai Myofascialis Triggerpont Terápiától Simons és Travell szerint, tartalmaz elemeket az oszteopátia területéről (Still, Sutherland), vagy a holland többdimenziós terhelés-terhelhetőségi modelltől, néhány német modelltől (Ebenen-Modell, SMS-modell, Szegment-Ideg-Kötőszöveti terápia), a fasciák kezelési lehetősége stb. Ilyen formában a több területre kiterjedő, széleskörű látásmód a Neuro-Ortopédiai Manuálterápia esetében biztosított.

Nem csak a klasszikus manuálterápia elemeit kapja a résztvevő, hanem azokat a technikákat, kezelési formákat és lehetőségeket, amelyet sokszor, sok esetben a manuálterápia képesítés megszerzése után kiegészítő továbbképzésen tanulhat meg a Résztvevő.  Nálunk minden technika beépül a képzés 6 egységébe!

Ilyen kiegészítő technika amelyet nálunk nem kell külön képzés keretein belül elvégezni:

  • - Neurodinamika, perifériás idegmobilizáció,
  • - Fascia kezelési technikái,
  • - Arthrofasciális és myofasciális lágyrésztechnikák,
  • - Rágóízületi manuálterápia és lágyrésztechnikák,
  • - Cranium kezelésének manuális lehetőségei,
  • - Self Myofascial Release System

Milyen terápiákat, technikákat, módszereket tanítanak a továbbképzésen?

Első lépésben fontos egy mindenre kiterjedő szisztematikus, strukturális anamnézis, majd a specifikus és aspecifikus vizsgálati módszerek a manuálterápia elvei szerint. Az eredmények értelmezése, a „clinical reasoning“ alapján kell felállítani a kezelési tervet a leghatékonyabb eredmény elérése érdekében. Ennek megfelelően kell majd válogatni a különböző lehetőségek/technikák között, beépíteni a kezelésbe az ízületi technikákat, a biokibernetikus technikákat, a neuromechanikus és strukúrális technikákat (perifériás idegmobilizáció), myofasciális technikákat, triggerpont terápiát stb. Nagyon fontos azonban annak ismerete, melyik technikát melyik páciensnél kell alkalmazni! A Neuro-Ortopédiai Manuálterápia ennek a szempontnak maximális figyelembe vételével alakította ki a továbbképzés anyagának struktúráját, valamint a kezelési lehetőségek színes skáláját.

Manuálterápia tanfolyamunk struktúrális felépítése:

  1. Elméleti alapok: anatómia, biomechanika, neurofiziológia, kötőszöveti fiziológia, patológia, radiológia, rendszerteória és biokibernetika)
  2. Gyakorlati alapok - készségek és képességek elsajátítása: anamnézis, manuálterápia technikái, lágyrésztechnikák,
  3. Rendszer és módszertan, operációanalízis - Esetbemutatás, interpretációk, klinikai értékelések

Egységek tervezett felépítése: Továbbképzés ideje 2 év. Az általunk kínált manuálterápia összesen 6 egységből áll. 3 egység a végtagokkal, 3 egység pedig a gerinccel foglalkozik. 

Képzés tervezett indítása: 2025/2026.

 

Képzéshez szükséges előképzettség: gyógytornász, orvos (gyógytornász hallgatók esetében a 3. képzési évet teljesítők, orvostan hallgatók esetében a 4. képzési évet teljesítők jelentkezését tudjuk elfogadni)

Képzéseket vezető oktatók:

  • Andreas Lehner - gyógytornász, sportfizioterapeuta, biokibernetikus manuálterápia és Cyriax manuálterápia instruktor,
  • Jürgen Bendig - gyógytornász, sportfizioterapeuta, biokibernetikus manuálterápia és Cyriax manuálterápia, KG am Gerät, Craniomandibuláris Disztfunkciók terápiája instruktor,
  • Jens Brils - orvos/gyógytornász, manuálterápia instruktor

 

Képzés ára: 159.000 Forint/modul (Részvételi díj fizetése modulonként szükséges!) Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...

Képzés ára tartalmazza:

  • 1.) 600 oldalas elméleti és gyakorlati oktatási anyagot
  • 2.) Neuro-Ortopédiai Manuálterápia modulzáró vizsga értékelési díját.
  • 3.) Neuro-Ortopédiai Manuálterápia Oklevelet (magyar és német nyelven) és egyéb szükséges igazolásokat.
  • 4.) Cyriax Manuálterápia Oklevelet (magyar és német nyelven) és egyéb szükséges igazolásokat.

 A részvételi díj nem tartalmazza az 5 napos vizsga díját. 

 * A tájékoztatóban megjelenített összeg a képzés meghirdetésének és a jelentkezés leadásának időpontjában aktuális árakat tartalmazza, amelynek kalkulálásában minden esetben figyelembe kell venni  az INOMT előírásainak megfelelően alkalmazott változásokat, valamint az aktuális devizaárfolyamot.

 

 

Kategória: Képzések leírása
vasárnap, 28 Augusztus 2011 02:29

Biokibernetikus Osteopathia (BO)

Biokibernetikus Osteopathia (BO) egy moduláris szakmai továbbképzés, amely az INOMT koncepcióra alapozva, a WHO által előírt szabályoknak megfelelő előírások szerint kerül megrendezésre a PhysioVit kizárólagos szervezésében Magyarországon.

Mit jelent a WHO szabályozás? Az osteopathia óraszáma a WHO által nemzetközileg kerül meghatározásra, amely alapján 1020 órás elméleti/gyakorlati tanóra szükséges egy osteopath képesítés megszerzéséhez. A hallgatók részére ajánlott képzési időszak a 400 órás tudományos elméleti, illetve a gyakorlati órákra való tekintettel min. 4, max. 5 év.

Biokibernetikus Osteopathia (BO) képzés egyedisége, hogy a szigorú óraszám szabályozás mellett rendkívül nagy szabadságot ad a hallgatóknak, hiszen a jelentkezőre van bízva melyik modult milyen sorrendben végzi majd el. Ez az individualitás mindenki számára lehetővé teszi az egyéni órarend alapján történő óralátogatást és tanulást. Modulok között, témaköröknek megfelelően a hallgató döntheti el melyik képzési anyaghoz van szüksége több egyéni gyakorlati időre.

Különböző képzési egységek épülnek be a 1020 tanórába un. kiegészítőként. Ezek a parietalis, visceralis, fascialis, craniosacralis, egyéni tudományos témakörök mellett az anamnézis, kommunikáció, clinical reasoning, táplálkozásélettan, pszicho endokrin  immunológia, statisztika, tudományos munka, filozófia, szakmai etika.

Hallgatók részére ajánlott képzési időszak - különös tekintettel az individualitásra, illetve a 400 órás tudományos elméleti, illetve a gyakorlati munkára - min. 4 év, max. 5 év. Ezen belül egyénileg meghatározott sorrendben minden modul elvégzésére szükség van a Biokibernetikus Osteopathia (BO) képesítés megszerzéséhez, az 50 órás vizsgára jelentkezéshez.

 

Tananyag felosztása Biokibernetikus Osteopathia (BO) képzésben

TÉMAKÖRÖK

Parietális terápia

Fascia terápia

KÉPESÍTÉS

Manuálterapeuta (INOMT)

Fascia terapeuta (INOMT)

MODULOK

6x5 nap

2x4 nap 

ÓRASZÁM      

420

80 

Visceralis terápia

Craniosacralis terápia   

Tudományos munka       

Visceralterapeuta (INOMT) 

Craniosacralis terapeuta (INOMT)    

 

4x5 nap   


4x5 nap  

 

     

200

 
200   

400

 

 

Kategória: Képzések leírása

PhysioVit® központ

physioVit kozpont

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.