Elemek megjelenítése címkék szerint: manuális terápia
KGG - Tréningterápia
KGG - Gyógytornász fitness gépeken!
A gyógytornász szakma óriásira duzzadt hiányterülete a kondigépes edzések és ezek alkalmazása a mozgásszervi rehabilitációban. Páciensek hosszú sora jár konditermekbe, keresve az egészség visszanyerése és az egészség megtartása céljából végezhető tréningeket és szakembereket, akik tudnak panaszaikon segíteni. Sajnos azonban nincs megfelelő számú személyzet a betegek szakszerű ellátására, a kondigépes kezelések biztosítására.
Pedig ezen feltételek nélkül elképzelhetetlen egy komplex és hatékony - más szóval gyakran említve un. modern - rehabilitáció. Sőt ami szintén fontos, a panaszok újbóli kialakulásának elkerülése.
Erre kínálunk megoldást a szeptemberben első alkalommal Miskolcon KGG – Gyógytorna fitness gépeken témakörben induló képzésünkkel.
Kedves Kollégák! Óriási szükség van rátok a gyakorlatban olyan területeken is, mint:
- ----> Fitness termekben folytatott testmozgás és rehabilitáció!
- ----> Ortopédia, traumatológia, reumatológia, rehabilitációs osztályokon kezelt, majd a kórházakból kikerülő betegek hatékony ellátását végző testmozgás és edzés.
Sokat beszélünk a sportoló nemzetről, arról, hogy a testmozgás az egészséges! Igen, ez így van, de csak egy feltétellel! Akkor, ha az jól van felépítve, egyénre szabottan, mindenkinek a saját mozgásmintája és egyéni adottságai alapján. Mert a mozgás csak ekkor egészséges, egyébként túl nagy a sérülés kockázata.
Ti, egészségügyi és/vagy sporttudományi végzettséggel rendelkező szakemberek vagytok egyedül olyan helyzetben, hogy ismeritek:
- ----> a porckopásos, patológiásan átalakult ízületek működésének folyamatát, a rizikófaktorokat, az artrózis stádiumait, lágyszövetekre kifejtett hatásait és tudjátok milyen rehabilitációs lehetőségetek van a gyógyításhoz. Ti vagytok azok, akiknek a legszélesebb körben lehetősége van beavatkozni a tréningtervek készítésébe, azok kivitelezésébe pl. 20kg-30kg-50kg, vagy akár nagyobb súlyok emelésénél is. És igen! Nem kontraindikált, csak a szakma szabályai szerint kell végezni a súlyok mozgatását olyan szakemberek közreműködésével, mint amilyenek Ti vagytok!, akik mindig tudják a szöveti regenerációs folyamatokat, azoknak milyen ingerei vannak és azokat hogyan lehet patológiás ízületi elváltozások esetén is súlyokkal terhelni a gyógyuláshoz.
- ----> Operációk után Ti vagytok abban a helyzetben, hogy ismeritek a regenerációs folyamatokat és tudjátok, mikor és mit szabad a betegnek végeznie a gyógyuláshoz. A képzés segítségével Ti lesztek olyan helyzetben, hogy a kórházból átvezetitek a pácienst a konditerembe és ott a további állapotjavulást minden szempontból biztosító rehabilitációs és prevenciós edzéseket nagy súlyokkal is ki tudtok neki írni és meg tudjátok vele csinálni, fejlesztve őt.
- ----> Porckorongsérv után is kell súlyzókat használni. Nem csak talajtornára, meg úszásra, meg az eddig ismert kímélő életmódra lesz a betegnek szüksége a szint megtartása, fejlesztése, vagy a prevenció érdekében, hanem pl. 20kg-os, 50kg-os, vagy akár 100 kg-os súlyokat is kell tudnia gond és sérülés, vagy panaszok kiújulása nélkül használni.
Talán ha ezt az utolsó mondatot olvassátok, akkor megkérdezitek magatoktól, hogy ez vajon mennyire jó a betegnek.
Az elmúlt hosszú évek külföldön és belföldön gyűjtött sportrehabilitációs gyakorlati tapasztalataim alapján mondhatom, hogy rendkívül hatékony, csak jól legyen kialakítva az edzésterhelés. ha rossz az edzésterhelés, csak baja lehet a betegnek. Jó az edzésterhelés – és ehhez kelletek Ti és a képzés – akkor a fejlődést biztosítjátok a betegnek a súlyzókkal végzett tréningekkel.
A páciensek igényeinek kielégítéséhez megfelelően képzett szakember gárda kell. Ehhez kelletek Ti, akik az egészségügyből jöttök és tudjátok a szövetek kóros átalakulásának folyamatát, azok következményeit.
A KGG – Gyógytorna fitness gépeken képzéssel a fentebb említett pontokon túl a munkátokat az irányítja majd a tréningtervek készítésében, hogy:
- Melyik szövetnek, milyen regenerációs ingere van?
- Szöveti regenerációhoz, mi az edzés célja?
- Milyen célok eléréséhez milyen képességeket és funkciókat milyen intenzitással kell terhelni súlyokkal a regeneráció támogatása érdekében?
- Milyen gyógyszerek hogyan befolyásolják a regenerációt?
- Regenerációs folyamat lassulása esetén mi és hogyan lehet támogatni tréninggel?
- Az egyén adott mozgásmintáját kihasználva mi és hogyan fejleszthető a szöveti regeneráció érdekében?
- Mikor és mit lehet előre lépni a sebgyógyulási folyamat lehetőségei és szabályai szerint a gyógyulást súlyzókkal támogatva?
Ezek megfontolások alapján:
- ----> Szükség van arra, hogy szalagszakadást, csonttörést, izomszakadást, vagy ínsérülést (akár operációk utáni állapotok esetén is) tudjatok jól terhelni a kondigépeken, szabad súlyokkal végzett edzésekkel is.
- ----> Szükség van a kondigépes edzésekre akkor is, ha krónikus gyulladásokat (pl. teniszkönyök, golfkönyök, sarokcsonti gyulladás) akartok hatékonyan kezelni, vagy tartáskorrekciót szeretnétek végezni nem a gyógytornában eddig megszokott súlyokkal.
A példákat sorban lehetne még sorolni, de azt majd a képzés keretében intenzív elméleti és gyakorlati órákon.
Kedves Kollégák! Ti vagytok azok, akikre szükség van a rehabilitáció azon hiányterületén is, ami a kondigépes edzések világa. A gyógytorna gyakorlatok és a rehabilitációt a panaszcsökkenést szolgáló egészséges, gyógyító testmozgás kondigépeken, fitness gépeken más országokban már orvos által receptre kiírható terápia és a betegbiztosító kifizeti. Ezzel ellentétben ez egy óriási hiányterület a gyógyításban nálunk.
A modern gyógytorna azonban nem áll meg a határnál, azaz már elképzelhetetlen nagy súlyok és kondigépek nélkül. És erre jó példa a betegek igénye, hiszen ők ezt az irányt választották. A Mi szakmánknak is követnie kell őket és ha gyógytornászt keresnek az edzések megkezdése érdekében, nekünk szakembereknek e területen is készen kell állnunk arra, hogy szakszerű segítséget nyújthassunk.
Miskolcon júniusban elinduló 5 napos tanfolyam erre tanítja meg a jelenlévő kollégákat. E tekintetben a kurzus célja a sportrehabilitációs alapokra helyezett elméleti és gyakorlati ismeretek megtanítása, specifikus tréningprogramok kiírásának megismertetése és azok kivitelezése a rehabilitációs protokollok szerint.
A képzésen jelentős szerepet kapnak a biomechanikai alapismeretek.
- Rehabilitációs ismeretek
- Rehabilitációs protokollok szerinti erőfejlesztés.
- Mozgásminőség javítás kondigépeket, fitness gépeken.
- Sebgyógyulás és tréning.
- bevezetés az eszköztechnikába (szerepelv excentrikus technológia, fiziológiai erőgörbe stb.)
- Motorikus képességek, tulajdonságok fejlesztése. Különös tekintettel az erőre és a koordinációra.
- Gyakorlatok kivitelezése néhány sérülésmechanizmus és protokoll szerint.
- Alkalmazási területek/indikációk.
- Alsó és felső végtagok és a gerinc gyógytorna kezelése sérülések és sportrehabilitációs protokollok szerint.
Témakörök:
- Szövetek élettana és a sebgyógyulás.
- Sebgyógyulás fázisai és egy gyógytornász teendői a különféle fázisok idején.
- Sebgyógyulási fázisok lefolyása különféle szöveti struktúrák esetében: izom, csont, ízületi, tok, ízületi szalagok, ín, porcszövet.
- Tréningelmélet a megváltozott szöveti terhelhetőségek függvényében.
- Stabilizáció, nyújtás és funkcionális gimnasztika.
- Regenerációs lehetőségek a páciens számára az edzőteremben csonttörés, ínsérülés, porcsérülés, izomsérülés, szalagsérülés esetén.
- Edzéselmélet kondigépekkel a rehabilitációban
- Sérülésprevenció a kondigépeken.
Témakört vezető oktatók, melyek a hazai szabályoknak megfelelően kerültek meghatározásra:
- Kanyó lldikó, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Tobias Jakob, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Torsten Walter, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Jörn Buchmüller, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Maik Emmerich, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Markus Pschick, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Frank Diemer, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Christian Schmeizl, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Christian Iordache, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
Tanfolyam moduljainak ideje: hamarosan kiírásra kerül.
Hol lehet alkalmazni a tanultakat?
- Hazai és külföldi országokban egyaránt a fitness termekben.
- Kórházakban, járóbeteg szakrendeléseken.
- Gyógytorna magánrendelőkben.
- Sportkluboknál, profi, vagy hobbi sportolók mellett.
Kik jelentkezhetnek a képzésre? Kizárólag gyógytornászok, valamint 3. évtől gyógytornász hallgatók is.
Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval. A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.
Amennyiben gyógytornász hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.
Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!
Hol lehet jelentkezni? A www.physio-vit.hu honlapon az online jelentkezési lap kitöltésével. Ennek linkje >>> ide kattintva <<< található.
Várunk sok szeretettel!
Haladó Dorn terápia tanfolyam (DTB2) - Speciális gerincterápia haladó technikák
" Dorn terápia a test és a lélek egyensúlyára épülő gyengéd, de mégis hatékony, rendkívül effektív, sokrétű terápia! Egy kezelés alatt kifejti hatását az izmokra, izompólyára, ízületekre, meridiánokra, belső szervekre, a pszichés működésre, a központi - és perifériás idegrendszerre, a test energetikai regenerációs folyamataira. Amennyiben ezek közül 1, 2, vagy 3 hatás már beindult, azt a Páciens kezelés közben azonnal érzi, panaszai azonnal enyhülnek. Mi pedig tudjuk, hogy a terápia egyszerűen és nagyszerűen működik!" - Kanyó Ildikó, Dorn terápia instruktor
Gerinc megbetegedéseinek kezelésénél alkalmazott egész testet korrigáló Dorn technikát alkalmazó szakemberek számára egy olyan szakmai továbbképzés, amely az elmúlt évek tudományos anyagát összefoglalva ismerteti meg azokat az újdonságokat, elméleti háttereket, tudásanyagot, amelyek a manuálterápia mögött rejtőző új összefüggéseket helyezik előtérbe. Ezzel speciális korrekciós technikákat, vizsgálati rendszereket ismerhetnek meg a jelenlévő Dorn terapeuták, melyeket ötvözve, a korábbi korrekciós sorba beépítve tudják effektívebbé tenni alkalmazott technikáikat.
Dorn terápia néhány kiemelten fontos szempontja:
- 1. Fiziológiás strukturális viszonyok megteremtése/javítása. Az emberi test statikájának alapja az alsó végtagok egyenlő hosszúsága. Csak így lesz fiziológiás helyzetű a végtagokra épülő medence, valamint a medencére támaszkodó gerincoszlop. Ebből kiindulva a terápia nem a gerincoszlop kezelésével kezdődik, hanem az alsó végtagok vizsgálatával, majd az esetleges végtaghossz különbségek korrigálásával – az alsó végtagok ízületein keresztül. Csak az alsó végtagok és a medence korrekcióját követően kerülhet sor a gerincoszlop kezelésére, a csigolyák korrekciójára. A csigolya blokád elhárítása/feloldása a cél. A csigolyák összeköttetésben állnak egymással és mozgékonyak. Ezek a környező szövetek által is pozicionáltak. A korrekcióknál, a csigolyákat külső nyomással vissza kell állítani fiziológiás helyzetükbe, azonban nem a környezetüktől függetlenül. Egy-egy csigolya helyzetének eltérése esetén az izmok sem működnek szimmetrikusan. Rosszabb esetben pedig az aszimmetrikusan működő izmok megerősítik a csigolyák hibás helyzetét. Ez pedig már egy komplex neuro-muszkuláris folyamat eredménye. Létrejön egy ördögi kör, amit lehetőleg gyorsan meg kell szüntetni. A hatékonyság és a gyorsaság érdekében a Dorn terápia nagyon jó eszközként áll rendelkezésre. A csigolya blokád kifejti hatását az adott csigolyával szegmentális összeköttetésben álló belső szervre, illetve a gerinc mentén futó meridiánok energiakeringésére is. A blokád feloldásával ennek a kettő, a gerincoszlophoz közvetett formában kapcsolódó területnek a működését is lehetőség van jótékonyan befolyásolni.
- 2. Korrekció közben végzett aktív, egyszerű gyakorlatok a páciens részéről. A terapeuta csak akkor korrigál, amikor a korrigálandó ízület „mozgásban van”, az ízület körüli izmok aktívan dolgoznak. A páciens részéről, az aktív korrekciós gyakorlatok meghatározott ismétlésszámban, folyamatosan történnek, miközben a terapeuta, a kézzel adagolt korrekciós nyomás erősségét folyamatosan, fokozatosan adagolja. A gyakorlatszám befejezéséig a korrekció folyamatos. Minden egyes ízületi korrekciót lokális vizsgálat követ, amely segítségével a terapeuta megállapítja, hogy mennyire volt sikeres az első korrekció, illetve szükség van e az adott területen további kezelésre. Egy ízület korrekciója, egy kezelés alkalmával kb. 3-szor ismétlődik. Mivel a környező izmok dolgoznak és a korrekció erősségét is a páciens szabályozza, így a kezelés viszonylag teljesen kockázatmentesen végezhető.
- 3. Önkorrekciós gyakorlatok. A terápiához minden esetben hozzá tartoznak az egyénre szabott önkorrekciós gyakorlatok. Egyrészt a kezelés közben és utána, másrészt a páciens által önállóan, lehetőség szerint naponta. A terápia így még komplexebbé válik, hiszen nem csupán a kezelés alkalmával végzett korrekciók kapnak hangsúlyos szerepet.
Dorn féle speciális terápia haladó tanfolyam szerkezeti felépítése
1.) Dorn féle speciális terápia haladó tanfolyam
- Manuálterápia - haladó technikák, különös tekintettel az SI ízület, a sacrum, a bordák és az ívek speciális korrekciójára
- Belső szervi vonalak és gerinckapcsolatos összefüggései az egyedfejlődés alapjaira építve.
- Csigolyák és speciális idegi, valamint meridiánkapcsolatok a fascia rendszerek szemszögéből. Speciális funkcionális tesztek és mozgásminta analízisek alapján végzett Dorn vizsgálat és korrekciók
- Speciális eszközök a Dorn technikában - Eszközhasználat.
Aktuális időpontok:
- Jelenleg nincs tervezve. Aktuális start 2025.
Képzés helye:
- BUDAPEST: PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
Órák száma összesen:
- Elméleti órák száma: 6 tanóra
- Gyakorlati órák száma: 14 tanóra
Ajánlott szakmacsoportok: Dorn és Breuss terápia tanfolyamot már végzett személyek (előképzettség kötelező).
Tandíj:
- HUF: 65.000 Ft, amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, a nemzetközileg elismert igazolások regisztrációját. PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal a képzési díj 53.000 Ft
- Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
- EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
- Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...
Perifériás Idegmobilizáció
Mióta David Butler beszélt az idegrendszer mobilizációjáról 1991-ben, az idegi struktúrák kezelése a fizioterápia fontos részévé vált.
A fájdalomkezelésről és a tónus szabályozásáról szól a neuro-ortopédiai területen. Ez az idegrendszer dinamikus mozgásain keresztül történik, amelyek mechanikai és fiziológiai hatást gyakorolnak az idegszövetre és a környező struktúrákra. Ennek a módszernek a célja a fájdalom csökkentése, és mindenekelőtt az intraneurális és extraneurális mobilitás, valamint az idegi rendszernek az interfészekre való kenhetőségének javítása és fenntartása.
A képzésen jelentős szerepet kapnak az idegkompressziós szindrómák, a posztoperatív adhéziós profilaxis és az idegrendszeri gyulladásos betegségek utáni állapotok. A perifériás idegek anatómiájáról, helyzetéről és működéséről szóló ismeretek további lehetőségeket kínálnak a fizioterápiás értékeléshez, lehetővé téve a differenciálódott beteg problémájának és a betegség zavarainak szerepének fontosságát. idegrendszer látszólag elszigetelt fájdalomszindrómákkal kapcsolatban.
Témakört vezető oktatók:
- Ferdinand Giordano de Barros, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Matthias Rösner, gyógytornász, manuálterapeuta, osteopath
- Christian Iordache, gyógytornász, manuálterapeuta
Órák száma összesen:
- Elméleti és gyakorlati órák száma: 20 tanóra
Képzés helye:
- BUDAPEST: PhysioVit, 1135 Budapest, Béke u. 23. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
Tanfolyam ideje: 2025. Akkreditáció 2025-től, az induláskor érvényes.
Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.
Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók
Orvosok, gyógytornászok kompetenciái a szakmai tanfolyam esetében mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően.
Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval. A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.
Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.
Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!
Tandíj:
- EUR: 225 Euro (2 nap), amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, az igazolások regisztrációját
- Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból: "Kedvezményes képzési csomagok."
- Képzéshez - amennyiben a jelentkezés leadása és a képzés dátuma között min. 1 hónap áll rendelkezésre - részletfizetés is igényelhető. Részletfizetési tájékoztató...
Van már PhysioVit kártyája? Tudta, hogy a kártyával képzési kedvezmények vehetők igénybe? Tájékozódjon a részletekről és igényeljen Ön is egy kártyát. A képzésre jelentkezők részére a hallgatói kártya regisztrálásra kerül és az első napon személyesen átvehető a regisztrációnál.
Dorn terápia és Breuss masszázs tanfolyam (DTBM) - Speciális gerincterápia
" Dorn terápia a test és a lélek egyensúlyára épülő gyengéd, de mégis hatékony, rendkívül effektív, sokrétű terápia! Egy kezelés alatt kifejti hatását az izmokra, izompólyára, ízületekre, meridiánokra, belső szervekre, a pszichés működésre, a központi - és perifériás idegrendszerre, a test energetikai regenerációs folyamataira. Amennyiben ezek közül 1, 2, vagy 3 hatás már beindult, azt a Páciens kezelés közben azonnal érzi, panaszai azonnal enyhülnek. Mi pedig tudjuk, hogy a terápia egyszerűen és nagyszerűen működik!" - Kanyó Ildikó, Dorn terápia instruktor
Gerinc megbetegedéseinek kezelésénél egyik leggyakrabban alkalmazott kezelési formát a német Dieter Dorn (a Dorn módszerrel) kezdte kidolgozni. Nem tett mást, mint egy, a feledés homályába merülő népi gyógymódot fejlesztett tovább. A terápia néhány évtized alatt nagy népszerűségre tett szert hazájában, de a világ számos más országában - így Magyarországon is. Enyhébb elváltozásoknál egy-két alkalommal végzett terápia után, súlyosabb esetben négy-öt alkalom után már komoly javulás várható pusztán a gerinc korrigálásával.
Mozgásszervi, belső szervi és pszichés megbetegedések hátterében nagyon sokszor találunk a gerinc területére korlátozódó elváltozásokat, un. blokádokat, melyek a csigolyák egymáshoz viszonyított szabad mozgását akadályozzák és a környező izmok működését változtatják. Minden csigolyához tartozik egy-egy belső szerv, szervi-, illetve pszichés működés. Megváltozott testtartás megbontja testünk központi pillérének nevezett csigolyaoszlop (gerinc) egyensúlyát. Következményei 3 irányban fejthetik ki hatásukat.
A mozgás szervrendszer területén mozgásbeszűkülés, izomfájdalmak, myofasciális csomók, un. Trigger pontok alakulnak ki. A csigolyával kapcsolatban álló szerv működése romlik, mely bizonyos idő eltelte után az adott szerv területén negatív tünetekben nyilvánul meg: pl. fülzúgás, látászavarok, gyakori megfázás, gyomorégés stb. , végső sorban pedig pszichés tünetek kialakulásához is vezetnek. Dorn terápiával ezeket az irányokat egyszerre próbáljuk megragadni, kezelni a strukturális viszonyok rendezésén, helyreállításán keresztül. Részben ebben rejlik a terápia hatékonysága is. Kezelünk ízületeket, izmokat, belső szervi- és pszichés funkciókat, illetve meridián pontokat egyszerre. A terápia központi része a gerinc kiigazítása, a csigolya blokádok feloldása, azonban annak érdekében, hogy ez minél tökéletesebb legyen, szükség van az alsó végtagok hosszkülönbségének kezelésére is. Célunk az egyenlő végtaghossz megteremtésével az emberi test természetes terhelési viszonyainak helyreállítása. A terápia soha nem lokálisan szemlél, hanem az egész test viszonylatában elemzi az aktuális panaszokat és próbálja azok valódi okát feltérképezni. Ezért mindig alulról fölfelé építkezik, lépésről lépésre korrigál.
Dorn terápia néhány kiemelten fontos szempontja:
- 1. Fiziológiás strukturális viszonyok megteremtése/javítása. Az emberi test statikájának alapja az alsó végtagok egyenlő hosszúsága. Csak így lesz fiziológiás helyzetű a végtagokra épülő medence, valamint a medencére támaszkodó gerincoszlop. Ebből kiindulva a terápia nem a gerincoszlop kezelésével kezdődik, hanem az alsó végtagok vizsgálatával, majd az esetleges végtaghossz különbségek korrigálásával – az alsó végtagok ízületein keresztül. Csak az alsó végtagok és a medence korrekcióját követően kerülhet sor a gerincoszlop kezelésére, a csigolyák korrekciójára. A csigolya blokád elhárítása/feloldása a cél. A csigolyák összeköttetésben állnak egymással és mozgékonyak. Ezek a környező szövetek által is pozicionáltak. A korrekcióknál, a csigolyákat külső nyomással vissza kell állítani fiziológiás helyzetükbe, azonban nem a környezetüktől függetlenül. Egy-egy csigolya helyzetének eltérése esetén az izmok sem működnek szimmetrikusan. Rosszabb esetben pedig az aszimmetrikusan működő izmok megerősítik a csigolyák hibás helyzetét. Ez pedig már egy komplex neuro-muszkuláris folyamat eredménye. Létrejön egy ördögi kör, amit lehetőleg gyorsan meg kell szüntetni. A hatékonyság és a gyorsaság érdekében a Dorn terápia nagyon jó eszközként áll rendelkezésre. A csigolya blokád kifejti hatását az adott csigolyával szegmentális összeköttetésben álló belső szervre, illetve a gerinc mentén futó meridiánok energiakeringésére is. A blokád feloldásával ennek a kettő, a gerincoszlophoz közvetett formában kapcsolódó területnek a működését is lehetőség van jótékonyan befolyásolni.
- 2. Korrekció közben végzett aktív, egyszerű gyakorlatok a páciens részéről. A terapeuta csak akkor korrigál, amikor a korrigálandó ízület „mozgásban van”, az ízület körüli izmok aktívan dolgoznak. A páciens részéről, az aktív korrekciós gyakorlatok meghatározott ismétlésszámban, folyamatosan történnek, miközben a terapeuta, a kézzel adagolt korrekciós nyomás erősségét folyamatosan, fokozatosan adagolja. A gyakorlatszám befejezéséig a korrekció folyamatos. Minden egyes ízületi korrekciót lokális vizsgálat követ, amely segítségével a terapeuta megállapítja, hogy mennyire volt sikeres az első korrekció, illetve szükség van e az adott területen további kezelésre. Egy ízület korrekciója, egy kezelés alkalmával kb. 3-szor ismétlődik. Mivel a környező izmok dolgoznak és a korrekció erősségét is a páciens szabályozza, így a kezelés viszonylag teljesen kockázatmentesen végezhető.
- 3. Önkorrekciós gyakorlatok. A terápiához minden esetben hozzá tartoznak az egyénre szabott önkorrekciós gyakorlatok. Egyrészt a kezelés közben és utána, másrészt a páciens által önállóan, lehetőség szerint naponta. A terápia így még komplexebbé válik, hiszen nem csupán a kezelés alkalmával végzett korrekciók kapnak hangsúlyos szerepet.
Dorn terápia és Breuss masszázs tanfolyam struktúrális felépítése, mint a manuális terápia 3 fontos pillére:
1.) Dorn féle speciális terápia
- Kialakulás, történet, Dorn filozófiája
- Módszer, vagy terápia?
- Dorn terápia helyzete Magyarországon és világviszonylatban
- Dorn módszer, Dorn terápia célkitűzései. Organizáció.
- Funkcionális anatómia, biomechanika
- Mozgás szervrendszer dornspecifikus élettana
- Dorn terápia alapjai
- Dorn korrekciók- alsó végtagi korrekciók; medence és gerinckorrekciók; vállövi és vállízületi korrekciók; felső végtag ízületeinek korrekciós lehetőségei, craniomandibuláris korrekciók; valamint ívkorrekciók
- Speciális tesztek, betegvizsgálatok
- Alapelvek, korrekciós lehetőségek.
- Meridiánok és az idegrendszer
- Meridiánok és a csigolyák kapcsolatrendszere
- Csigolyák és belső szervi elváltozások, valamint pszichés működés
- Dorn terápia - A test és a lélek egyensúlyának tükrében.
- Dorn terápia és a scoliosis
- Dorn terápia minden életkorban – csecsemőktől az idős korig bezárólag
- Indikációk, kontraindikációk
- Dorn alkalmazásának speciális esetei a diagnózisok tükrében
- Aktuális tudományos eredmények – Dorn terápia és a fasciális elváltozások
- Dorn terápiához kapcsolódó speciális taping technikák.
- Haladó Dorn technikák bemutatása, használata
2.) Önkorrekciós gyakorlatok, speciális Dorn tréning
- Klasszikus Dorn gyakorlatok
- Haladó Dorn gyakorlatok
3.) Gerincregeneráló porckorongmasszázs – Breuss masszázs
- energetika és izomlazítás
- porckorong és tehermentesítés
Akkreditált tanfolyam megújul nyilvántartási száma: SZTK-A-55424/2021
Aktuális időpontok:
- BUDAPEST, 2024. március 21-23. (1.modul) és 2024. március 24. (2.modul) - (Digitális formában kerül megrendezésre az első 3 napos elméleti blokk, majd az novemberi dátum a személyes megjelenéssel járó gyakorlat ideje. A 2. modulban a személyes megjelenéssel járó gyakorlati részben korlátozott a létszám max. 4 fő. ) Jelentkezési lehetőség megnyitva.
- BUDAPEST, 2024. június 06-08. (1.modul) és 2024. június 09. (2.modul) - (Digitális formában kerül megrendezésre az első 3 napos elméleti blokk, majd az novemberi dátum a személyes megjelenéssel járó gyakorlat ideje. A 2. modulban a személyes megjelenéssel járó gyakorlati részben korlátozott a létszám max. 4 fő. ) Jelentkezési lehetőség megnyitva.
- BUDAPEST, 2024. szeptember 12-14. (1.modul) és 2024. szeptember 15. (2.modul) - (Digitális formában kerül megrendezésre az első 3 napos elméleti blokk, majd az novemberi dátum a személyes megjelenéssel járó gyakorlat ideje. A 2. modulban a személyes megjelenéssel járó gyakorlati részben korlátozott a létszám max. 4 fő. ) Jelentkezési lehetőség megnyitva.
- BUDAPEST, 2024. december 12-14. (1.modul) és 2024. december 15. (2.modul) - (Digitális formában kerül megrendezésre az első 3 napos elméleti blokk, majd az novemberi dátum a személyes megjelenéssel járó gyakorlat ideje. A 2. modulban a személyes megjelenéssel járó gyakorlati részben korlátozott a létszám max. 4 fő. ) Jelentkezési lehetőség megnyitva.
Az időpontok szabadon kombinálhatók. Kérjük a tanfolyam kiválasztásánál a jelentkezési lapon a "megjegyzés" mezőben adja meg a változtatási szándékát és a tervezett egyéni napokat.
Képzés helye:
- BUDAPEST: PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
Órák száma összesen:
- Elméleti órák száma: 14 tanóra
- Gyakorlati órák száma: 30 tanóra
Modulok felosztása:
- 3 nap, 30 óra - Dorn féle gerincterápia
- 1 nap, 10 óra - Gerincregeneráló porckorongmasszázs (Breuss masszázs)
Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.
Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók, gyógymaszőrök.
Orvosok, gyógytornászok, gyógymasszőrök kompetenciái a tanfolyam esetében mindhárom szakmában mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően.
Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval. A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.
Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.
Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!
Ez a képzés akkreditált. Nyilvántartási számai:
- SZTK-A-55424/2021 - Jelenleg megújítás alatt.
- SZTK-A-36214/2022 - Jelenleg érvényes.
Tandíj:
- HUF: 1 és 2 modul összesen 89.000 Ft, amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, a nemzetközileg elismert igazolások regisztrációját. PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal a képzési díj 84.000 Ft (1+2. modulok összesen).
- Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
- EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
- Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...
Hogyan fizesse egyszerűen, bankszámla nélkül a tandíjat?
Tanfolyam díja a jelentkezést követően PayPal rendszeren keresztül is elküldhető. Hogyan? Klikkeljen a PayPal ikonra, majd megnyílik egy új ablak és ott a "Pénz küldése" menüre klikkelve tudja hozzánk továbbítani a tanfolyami összeget.
Van már PhysioVit kártyája? Tudta, hogy a kártyával képzési kedvezmények vehetők igénybe? Tájékozódjon a részletekről és igényeljen Ön is egy kártyát. A képzésre jelentkezők részére a hallgatói kártya regisztrálásra kerül és az első napon személyesen átvehető a regisztrációnál.
Dorn terápia és Breuss masszázs tanfolyam (DTBM) - Speciális gerincterápia
" Dorn terápia a test és a lélek egyensúlyára épülő gyengéd, de mégis hatékony, rendkívül effektív, sokrétű terápia! Egy kezelés alatt kifejti hatását az izmokra, izompólyára, ízületekre, meridiánokra, belső szervekre, a pszichés működésre, a központi - és perifériás idegrendszerre, a test energetikai regenerációs folyamataira. Amennyiben ezek közül 1, 2, vagy 3 hatás már beindult, azt a Páciens kezelés közben azonnal érzi, panaszai azonnal enyhülnek. Mi pedig tudjuk, hogy a terápia egyszerűen és nagyszerűen működik!" - Kanyó Ildikó, Dorn terápia instruktor
Gerinc megbetegedéseinek kezelésénél egyik leggyakrabban alkalmazott kezelési formát a német Dieter Dorn (a Dorn módszerrel) kezdte kidolgozni. Nem tett mást, mint egy, a feledés homályába merülő népi gyógymódot fejlesztett tovább. A terápia néhány évtized alatt nagy népszerűségre tett szert hazájában, de a világ számos más országában - így Magyarországon is. Enyhébb elváltozásoknál egy-két alkalommal végzett terápia után, súlyosabb esetben négy-öt alkalom után már komoly javulás várható pusztán a gerinc korrigálásával.
Mozgásszervi, belső szervi és pszichés megbetegedések hátterében nagyon sokszor találunk a gerinc területére korlátozódó elváltozásokat, un. blokádokat, melyek a csigolyák egymáshoz viszonyított szabad mozgását akadályozzák és a környező izmok működését változtatják. Minden csigolyához tartozik egy-egy belső szerv, szervi-, illetve pszichés működés. Megváltozott testtartás megbontja testünk központi pillérének nevezett csigolyaoszlop (gerinc) egyensúlyát. Következményei 3 irányban fejthetik ki hatásukat.
A mozgás szervrendszer területén mozgásbeszűkülés, izomfájdalmak, myofasciális csomók, un. Trigger pontok alakulnak ki. A csigolyával kapcsolatban álló szerv működése romlik, mely bizonyos idő eltelte után az adott szerv területén negatív tünetekben nyilvánul meg: pl. fülzúgás, látászavarok, gyakori megfázás, gyomorégés stb. , végső sorban pedig pszichés tünetek kialakulásához is vezetnek. Dorn terápiával ezeket az irányokat egyszerre próbáljuk megragadni, kezelni a strukturális viszonyok rendezésén, helyreállításán keresztül. Részben ebben rejlik a terápia hatékonysága is. Kezelünk ízületeket, izmokat, belső szervi- és pszichés funkciókat, illetve meridián pontokat egyszerre. A terápia központi része a gerinc kiigazítása, a csigolya blokádok feloldása, azonban annak érdekében, hogy ez minél tökéletesebb legyen, szükség van az alsó végtagok hosszkülönbségének kezelésére is. Célunk az egyenlő végtaghossz megteremtésével az emberi test természetes terhelési viszonyainak helyreállítása. A terápia soha nem lokálisan szemlél, hanem az egész test viszonylatában elemzi az aktuális panaszokat és próbálja azok valódi okát feltérképezni. Ezért mindig alulról fölfelé építkezik, lépésről lépésre korrigál.
Dorn terápia néhány kiemelten fontos szempontja:
- 1. Fiziológiás strukturális viszonyok megteremtése/javítása. Az emberi test statikájának alapja az alsó végtagok egyenlő hosszúsága. Csak így lesz fiziológiás helyzetű a végtagokra épülő medence, valamint a medencére támaszkodó gerincoszlop. Ebből kiindulva a terápia nem a gerincoszlop kezelésével kezdődik, hanem az alsó végtagok vizsgálatával, majd az esetleges végtaghossz különbségek korrigálásával – az alsó végtagok ízületein keresztül. Csak az alsó végtagok és a medence korrekcióját követően kerülhet sor a gerincoszlop kezelésére, a csigolyák korrekciójára. A csigolya blokád elhárítása/feloldása a cél. A csigolyák összeköttetésben állnak egymással és mozgékonyak. Ezek a környező szövetek által is pozicionáltak. A korrekcióknál, a csigolyákat külső nyomással vissza kell állítani fiziológiás helyzetükbe, azonban nem a környezetüktől függetlenül. Egy-egy csigolya helyzetének eltérése esetén az izmok sem működnek szimmetrikusan. Rosszabb esetben pedig az aszimmetrikusan működő izmok megerősítik a csigolyák hibás helyzetét. Ez pedig már egy komplex neuro-muszkuláris folyamat eredménye. Létrejön egy ördögi kör, amit lehetőleg gyorsan meg kell szüntetni. A hatékonyság és a gyorsaság érdekében a Dorn terápia nagyon jó eszközként áll rendelkezésre. A csigolya blokád kifejti hatását az adott csigolyával szegmentális összeköttetésben álló belső szervre, illetve a gerinc mentén futó meridiánok energiakeringésére is. A blokád feloldásával ennek a kettő, a gerincoszlophoz közvetett formában kapcsolódó területnek a működését is lehetőség van jótékonyan befolyásolni.
- 2. Korrekció közben végzett aktív, egyszerű gyakorlatok a páciens részéről. A terapeuta csak akkor korrigál, amikor a korrigálandó ízület „mozgásban van”, az ízület körüli izmok aktívan dolgoznak. A páciens részéről, az aktív korrekciós gyakorlatok meghatározott ismétlésszámban, folyamatosan történnek, miközben a terapeuta, a kézzel adagolt korrekciós nyomás erősségét folyamatosan, fokozatosan adagolja. A gyakorlatszám befejezéséig a korrekció folyamatos. Minden egyes ízületi korrekciót lokális vizsgálat követ, amely segítségével a terapeuta megállapítja, hogy mennyire volt sikeres az első korrekció, illetve szükség van e az adott területen további kezelésre. Egy ízület korrekciója, egy kezelés alkalmával kb. 3-szor ismétlődik. Mivel a környező izmok dolgoznak és a korrekció erősségét is a páciens szabályozza, így a kezelés viszonylag teljesen kockázatmentesen végezhető.
- 3. Önkorrekciós gyakorlatok. A terápiához minden esetben hozzá tartoznak az egyénre szabott önkorrekciós gyakorlatok. Egyrészt a kezelés közben és utána, másrészt a páciens által önállóan, lehetőség szerint naponta. A terápia így még komplexebbé válik, hiszen nem csupán a kezelés alkalmával végzett korrekciók kapnak hangsúlyos szerepet.
Dorn terápia és Breuss masszázs tanfolyam struktúrális felépítése, mint a manuális terápia 3 fontos pillére:
1.) Dorn féle speciális terápia
- Kialakulás, történet, Dorn filozófiája
- Módszer, vagy terápia?
- Dorn terápia helyzete Magyarországon és világviszonylatban
- Dorn módszer, Dorn terápia célkitűzései. Organizáció.
- Funkcionális anatómia, biomechanika
- Mozgás szervrendszer dornspecifikus élettana
- Dorn terápia alapjai
- Dorn korrekciók- alsó végtagi korrekciók; medence és gerinckorrekciók; vállövi és vállízületi korrekciók; felső végtag ízületeinek korrekciós lehetőségei, craniomandibuláris korrekciók; valamint ívkorrekciók
- Speciális tesztek, betegvizsgálatok
- Alapelvek, korrekciós lehetőségek.
- Meridiánok és az idegrendszer
- Meridiánok és a csigolyák kapcsolatrendszere
- Csigolyák és belső szervi elváltozások, valamint pszichés működés
- Dorn terápia - A test és a lélek egyensúlyának tükrében.
- Dorn terápia és a scoliosis
- Dorn terápia minden életkorban – csecsemőktől az idős korig bezárólag
- Indikációk, kontraindikációk
- Dorn alkalmazásának speciális esetei a diagnózisok tükrében
- Aktuális tudományos eredmények – Dorn terápia és a fasciális elváltozások
- Dorn terápiához kapcsolódó speciális taping technikák.
- Haladó Dorn technikák bemutatása, használata
2.) Önkorrekciós gyakorlatok, speciális Dorn tréning
- Klasszikus Dorn gyakorlatok
- Haladó Dorn gyakorlatok
3.) Gerincregeneráló porckorongmasszázs – Breuss masszázs
- energetika és izomlazítás
- porckorong és tehermentesítés
Aktuálisan tervezett időpontok a témában 2025-be! Az első nap digitális elméleti nap, második nap személyes megjelenéssel járó gyakorlati nap.
- BUDAPEST, 2025. február 13-16. - Regisztrációs lehetőség itt.
- BUDAPEST, 2025. április 10-14. - Regisztrációs lehetőség itt.
Az időpontok szabadon kombinálhatók. Kérjük a tanfolyam kiválasztásánál a jelentkezési lapon a "megjegyzés" mezőben adja meg a változtatási szándékát és a tervezett egyéni napokat.
Képzések helyszínei:
- BUDAPEST: PhysioVit, 1075 Budapest, Károly krt. 13-15.
(Helyszín változtatás jogát a létszám függvényében fenntartjuk!)
Órák száma összesen:
- Elméleti órák száma: 14 tanóra
- Gyakorlati órák száma: 30 tanóra
Modulok felosztása:
- 3 nap, 30 óra - Dorn féle gerincterápia
- 1 nap, 10 óra - Gerincregeneráló porckorongmasszázs (Breuss masszázs)
Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.
Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók, gyógymaszőrök. Tanfolyami részvételi feltételek a képzési szabályzatban olvashatók.
2025-ös esztendőre vonatkozó tanfolyamokra vonatkozóan a nyilvántartási számok megújítás alatt.
Tandíj:
- HUF: 1 és 2 modul összesen 89.000 Ft, amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, a nemzetközileg elismert igazolások regisztrációját. PhysioVit Card/hallgatói kártya használattal a képzési díj 84.000 Ft (1+2. modulok összesen).
- Képzéshez kedvezményes csomagok tartoznak. Aktuális akciókról, kedvezményekről tájékozódjon ide kattintva: "Kedvezményes képzési csomagok."
- EUR: Tandíj törlesztése euróban is igényelhető. A díj mértéke az aktuális valutaárfolyam alapján kerül megállapításra. Ebben az esetben a jelentkezési lap "Megjegyzés" pontjához kell az igényt feltüntetni.
- Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból. Részletfizetési tájékoztató...
Hogyan fizesse egyszerűen, bankszámla nélkül a tandíjat?
Tanfolyam díja a jelentkezést követően PayPal rendszeren keresztül is elküldhető. Hogyan? Klikkeljen a PayPal ikonra, majd megnyílik egy új ablak és ott a "Pénz küldése" menüre klikkelve tudja hozzánk továbbítani a tanfolyami összeget.