Elemek megjelenítése címkék szerint: idegmobilizáció
KGG - Tréningterápia
KGG - Gyógytornász fitness gépeken!
A gyógytornász szakma óriásira duzzadt hiányterülete a kondigépes edzések és ezek alkalmazása a mozgásszervi rehabilitációban. Páciensek hosszú sora jár konditermekbe, keresve az egészség visszanyerése és az egészség megtartása céljából végezhető tréningeket és szakembereket, akik tudnak panaszaikon segíteni. Sajnos azonban nincs megfelelő számú személyzet a betegek szakszerű ellátására, a kondigépes kezelések biztosítására.
Pedig ezen feltételek nélkül elképzelhetetlen egy komplex és hatékony - más szóval gyakran említve un. modern - rehabilitáció. Sőt ami szintén fontos, a panaszok újbóli kialakulásának elkerülése.
Erre kínálunk megoldást a szeptemberben első alkalommal Miskolcon KGG – Gyógytorna fitness gépeken témakörben induló képzésünkkel.
Kedves Kollégák! Óriási szükség van rátok a gyakorlatban olyan területeken is, mint:
- ----> Fitness termekben folytatott testmozgás és rehabilitáció!
- ----> Ortopédia, traumatológia, reumatológia, rehabilitációs osztályokon kezelt, majd a kórházakból kikerülő betegek hatékony ellátását végző testmozgás és edzés.
Sokat beszélünk a sportoló nemzetről, arról, hogy a testmozgás az egészséges! Igen, ez így van, de csak egy feltétellel! Akkor, ha az jól van felépítve, egyénre szabottan, mindenkinek a saját mozgásmintája és egyéni adottságai alapján. Mert a mozgás csak ekkor egészséges, egyébként túl nagy a sérülés kockázata.
Ti, egészségügyi és/vagy sporttudományi végzettséggel rendelkező szakemberek vagytok egyedül olyan helyzetben, hogy ismeritek:
- ----> a porckopásos, patológiásan átalakult ízületek működésének folyamatát, a rizikófaktorokat, az artrózis stádiumait, lágyszövetekre kifejtett hatásait és tudjátok milyen rehabilitációs lehetőségetek van a gyógyításhoz. Ti vagytok azok, akiknek a legszélesebb körben lehetősége van beavatkozni a tréningtervek készítésébe, azok kivitelezésébe pl. 20kg-30kg-50kg, vagy akár nagyobb súlyok emelésénél is. És igen! Nem kontraindikált, csak a szakma szabályai szerint kell végezni a súlyok mozgatását olyan szakemberek közreműködésével, mint amilyenek Ti vagytok!, akik mindig tudják a szöveti regenerációs folyamatokat, azoknak milyen ingerei vannak és azokat hogyan lehet patológiás ízületi elváltozások esetén is súlyokkal terhelni a gyógyuláshoz.
- ----> Operációk után Ti vagytok abban a helyzetben, hogy ismeritek a regenerációs folyamatokat és tudjátok, mikor és mit szabad a betegnek végeznie a gyógyuláshoz. A képzés segítségével Ti lesztek olyan helyzetben, hogy a kórházból átvezetitek a pácienst a konditerembe és ott a további állapotjavulást minden szempontból biztosító rehabilitációs és prevenciós edzéseket nagy súlyokkal is ki tudtok neki írni és meg tudjátok vele csinálni, fejlesztve őt.
- ----> Porckorongsérv után is kell súlyzókat használni. Nem csak talajtornára, meg úszásra, meg az eddig ismert kímélő életmódra lesz a betegnek szüksége a szint megtartása, fejlesztése, vagy a prevenció érdekében, hanem pl. 20kg-os, 50kg-os, vagy akár 100 kg-os súlyokat is kell tudnia gond és sérülés, vagy panaszok kiújulása nélkül használni.
Talán ha ezt az utolsó mondatot olvassátok, akkor megkérdezitek magatoktól, hogy ez vajon mennyire jó a betegnek.
Az elmúlt hosszú évek külföldön és belföldön gyűjtött sportrehabilitációs gyakorlati tapasztalataim alapján mondhatom, hogy rendkívül hatékony, csak jól legyen kialakítva az edzésterhelés. ha rossz az edzésterhelés, csak baja lehet a betegnek. Jó az edzésterhelés – és ehhez kelletek Ti és a képzés – akkor a fejlődést biztosítjátok a betegnek a súlyzókkal végzett tréningekkel.
A páciensek igényeinek kielégítéséhez megfelelően képzett szakember gárda kell. Ehhez kelletek Ti, akik az egészségügyből jöttök és tudjátok a szövetek kóros átalakulásának folyamatát, azok következményeit.
A KGG – Gyógytorna fitness gépeken képzéssel a fentebb említett pontokon túl a munkátokat az irányítja majd a tréningtervek készítésében, hogy:
- Melyik szövetnek, milyen regenerációs ingere van?
- Szöveti regenerációhoz, mi az edzés célja?
- Milyen célok eléréséhez milyen képességeket és funkciókat milyen intenzitással kell terhelni súlyokkal a regeneráció támogatása érdekében?
- Milyen gyógyszerek hogyan befolyásolják a regenerációt?
- Regenerációs folyamat lassulása esetén mi és hogyan lehet támogatni tréninggel?
- Az egyén adott mozgásmintáját kihasználva mi és hogyan fejleszthető a szöveti regeneráció érdekében?
- Mikor és mit lehet előre lépni a sebgyógyulási folyamat lehetőségei és szabályai szerint a gyógyulást súlyzókkal támogatva?
Ezek megfontolások alapján:
- ----> Szükség van arra, hogy szalagszakadást, csonttörést, izomszakadást, vagy ínsérülést (akár operációk utáni állapotok esetén is) tudjatok jól terhelni a kondigépeken, szabad súlyokkal végzett edzésekkel is.
- ----> Szükség van a kondigépes edzésekre akkor is, ha krónikus gyulladásokat (pl. teniszkönyök, golfkönyök, sarokcsonti gyulladás) akartok hatékonyan kezelni, vagy tartáskorrekciót szeretnétek végezni nem a gyógytornában eddig megszokott súlyokkal.
A példákat sorban lehetne még sorolni, de azt majd a képzés keretében intenzív elméleti és gyakorlati órákon.
Kedves Kollégák! Ti vagytok azok, akikre szükség van a rehabilitáció azon hiányterületén is, ami a kondigépes edzések világa. A gyógytorna gyakorlatok és a rehabilitációt a panaszcsökkenést szolgáló egészséges, gyógyító testmozgás kondigépeken, fitness gépeken más országokban már orvos által receptre kiírható terápia és a betegbiztosító kifizeti. Ezzel ellentétben ez egy óriási hiányterület a gyógyításban nálunk.
A modern gyógytorna azonban nem áll meg a határnál, azaz már elképzelhetetlen nagy súlyok és kondigépek nélkül. És erre jó példa a betegek igénye, hiszen ők ezt az irányt választották. A Mi szakmánknak is követnie kell őket és ha gyógytornászt keresnek az edzések megkezdése érdekében, nekünk szakembereknek e területen is készen kell állnunk arra, hogy szakszerű segítséget nyújthassunk.
Miskolcon júniusban elinduló 5 napos tanfolyam erre tanítja meg a jelenlévő kollégákat. E tekintetben a kurzus célja a sportrehabilitációs alapokra helyezett elméleti és gyakorlati ismeretek megtanítása, specifikus tréningprogramok kiírásának megismertetése és azok kivitelezése a rehabilitációs protokollok szerint.
A képzésen jelentős szerepet kapnak a biomechanikai alapismeretek.
- Rehabilitációs ismeretek
- Rehabilitációs protokollok szerinti erőfejlesztés.
- Mozgásminőség javítás kondigépeket, fitness gépeken.
- Sebgyógyulás és tréning.
- bevezetés az eszköztechnikába (szerepelv excentrikus technológia, fiziológiai erőgörbe stb.)
- Motorikus képességek, tulajdonságok fejlesztése. Különös tekintettel az erőre és a koordinációra.
- Gyakorlatok kivitelezése néhány sérülésmechanizmus és protokoll szerint.
- Alkalmazási területek/indikációk.
- Alsó és felső végtagok és a gerinc gyógytorna kezelése sérülések és sportrehabilitációs protokollok szerint.
Témakörök:
- Szövetek élettana és a sebgyógyulás.
- Sebgyógyulás fázisai és egy gyógytornász teendői a különféle fázisok idején.
- Sebgyógyulási fázisok lefolyása különféle szöveti struktúrák esetében: izom, csont, ízületi, tok, ízületi szalagok, ín, porcszövet.
- Tréningelmélet a megváltozott szöveti terhelhetőségek függvényében.
- Stabilizáció, nyújtás és funkcionális gimnasztika.
- Regenerációs lehetőségek a páciens számára az edzőteremben csonttörés, ínsérülés, porcsérülés, izomsérülés, szalagsérülés esetén.
- Edzéselmélet kondigépekkel a rehabilitációban
- Sérülésprevenció a kondigépeken.
Témakört vezető oktatók, melyek a hazai szabályoknak megfelelően kerültek meghatározásra:
- Kanyó lldikó, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Tobias Jakob, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Torsten Walter, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Jörn Buchmüller, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Maik Emmerich, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Markus Pschick, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Frank Diemer, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Christian Schmeizl, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Christian Iordache, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
Tanfolyam moduljainak ideje: hamarosan kiírásra kerül.
Hol lehet alkalmazni a tanultakat?
- Hazai és külföldi országokban egyaránt a fitness termekben.
- Kórházakban, járóbeteg szakrendeléseken.
- Gyógytorna magánrendelőkben.
- Sportkluboknál, profi, vagy hobbi sportolók mellett.
Kik jelentkezhetnek a képzésre? Kizárólag gyógytornászok, valamint 3. évtől gyógytornász hallgatók is.
Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval. A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.
Amennyiben gyógytornász hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.
Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!
Hol lehet jelentkezni? A www.physio-vit.hu honlapon az online jelentkezési lap kitöltésével. Ennek linkje >>> ide kattintva <<< található.
Várunk sok szeretettel!
Perifériás Idegmobilizáció
Mióta David Butler beszélt az idegrendszer mobilizációjáról 1991-ben, az idegi struktúrák kezelése a fizioterápia fontos részévé vált.
A fájdalomkezelésről és a tónus szabályozásáról szól a neuro-ortopédiai területen. Ez az idegrendszer dinamikus mozgásain keresztül történik, amelyek mechanikai és fiziológiai hatást gyakorolnak az idegszövetre és a környező struktúrákra. Ennek a módszernek a célja a fájdalom csökkentése, és mindenekelőtt az intraneurális és extraneurális mobilitás, valamint az idegi rendszernek az interfészekre való kenhetőségének javítása és fenntartása.
A képzésen jelentős szerepet kapnak az idegkompressziós szindrómák, a posztoperatív adhéziós profilaxis és az idegrendszeri gyulladásos betegségek utáni állapotok. A perifériás idegek anatómiájáról, helyzetéről és működéséről szóló ismeretek további lehetőségeket kínálnak a fizioterápiás értékeléshez, lehetővé téve a differenciálódott beteg problémájának és a betegség zavarainak szerepének fontosságát. idegrendszer látszólag elszigetelt fájdalomszindrómákkal kapcsolatban.
Témakört vezető oktatók:
- Ferdinand Giordano de Barros, gyógytornász, manuálterapeuta, sportfizioterapeuta
- Matthias Rösner, gyógytornász, manuálterapeuta, osteopath
- Christian Iordache, gyógytornász, manuálterapeuta
Órák száma összesen:
- Elméleti és gyakorlati órák száma: 20 tanóra
Képzés helye:
- BUDAPEST: PhysioVit, 1135 Budapest, Béke u. 23. (Helyszín változtatás jogát fenntartjuk!)
Tanfolyam ideje: 2025. Akkreditáció 2025-től, az induláskor érvényes.
Csoportlétszám a gyakorlaton: 4-6 fő.
Akik a tanfolyamon részt vehetnek: orvosok, gyógytornászok, utolsó éves gyógytornász hallgatók és utolsó éves orvostan hallgatók
Orvosok, gyógytornászok kompetenciái a szakmai tanfolyam esetében mások. Ezért a tanfolyammal kapcsolatosan megkötött Továbbképzési szerződés külön-külön szabályozza a szakmacsoportok kompetenciáit, a megtanult tanfolyami anyag saját kompetenciába beillesztését, valamint azt, hogy melyik szakmacsoport határai hol helyezkednek el a tanfolyami anyag használhatóságát illetően.
Hogyan zajlik a jelentkezés? Jelentkezés elfogadásának feltétele az előképzettség valamelyikének megléte, amelyet a jelentkezéskor igazolni kell. Amennyiben megvan a szükséges előképzettség, akkor ki kell tölteni az online jelentkezési lapot. Sikeres elküldést követően a hozzánk beérkezett adatokat ellenőrizzük, majd amennyiben minden megfelelő, az előképzettség is megvan visszaigazoljuk azt Emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Email címről. Ezzel párhuzamosan egy másik Emailben proforma számlát küldünk a befizetési tájékoztatóval. A jelentkezési lapon is beküldhető az előképzettségi igazolás, de ebben az esetben kép formában (.jpg) javasoljuk, kis kiterjesztésben. A nyilvántartási szám megadása a jelentkezési lapon szintén kötelező. Ennek a nyilvántartási számnak az ellenőrzését az Országos Kórházi Főigazgatóságnál az előképzettség igazolásának beküldésével párhuzamosan elvégezzük.
Amennyiben gyógytornász, vagy orvostan hallgatóként venne részt a tanfolyamon, akkor kérjük olyan igazolást csatoljon, amely igazolja a hallgatói jogviszonyt. Ezt minden esetben a Főiskola/Egyetem tanulmányi osztálya állítja ki az Ön részére. Ezt kell csatolni .jpg formátumban, vagy külön Emailben elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Hallgatóknak nyilvántartási száma az Országos Kórházi Főigazgatóságnál nincs.
Fontos! Csak és kizárólag akkor igazoljuk vissza a tanfolyami jelentkezés elfogadását, ha megvan az előképzettség. Kérjük, hogy a fent megjelölt előképzettség nélkül ne adja le a regisztrációját!
Tandíj:
- EUR: 225 Euro (2 nap), amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, az igazolások regisztrációját
- Képzéshez tartozó kedvezménycsomagok pontos leírásáról, az igénybe vehető szolgáltatási lehetőségekről tájékozódjon a tanulmányi osztályunk által kibocsájtott kiadványból: "Kedvezményes képzési csomagok."
- Képzéshez - amennyiben a jelentkezés leadása és a képzés dátuma között min. 1 hónap áll rendelkezésre - részletfizetés is igényelhető. Részletfizetési tájékoztató...
Van már PhysioVit kártyája? Tudta, hogy a kártyával képzési kedvezmények vehetők igénybe? Tájékozódjon a részletekről és igényeljen Ön is egy kártyát. A képzésre jelentkezők részére a hallgatói kártya regisztrálásra kerül és az első napon személyesen átvehető a regisztrációnál.