Elemek megjelenítése címkék szerint: foghúzás
Craniomandibuláris Terápia (állkapocs ízületi terápia)
Az állkapocs ízületnek és környékének (latinul: Craniomandibuláris régiónak - CMD) diszfunkciói a mindennapi életben számtalan esetben kiinduló pontjai az állandó fejfájásnak, fülzúgásnak, beszéd és rágászavarnak, szájzárnak, valamint a nyak területén jelentkező lágyrész elváltozásoknak, ízületi blokkoknak. A tünetek enyhítésére, esetleges megszüntetésére, a tünetek megelőzésére alkalmazhatók a speciális állkapocs-ízületi módszerek, amelyek ma már nélkülözhetetlenek egy- egy migrénes fejfájás, fogszabályozás, fülzúgás, halláscsökkenés, foghúzás (vagy rendszeresen végzett egyéb fogászati beavatkozás), esetleg akut sérülés, tartásbéli eltérések (pl. scoliosis, hanyag tartás, állandó ülő életmód stb.). esetén.
CMD terápia - Állkapocs-ízületi terápia:
Az 1. alkalommal szükség van egy átfogó, egész test strukturális elváltozásait figyelembe vevő objektív vizsgálatra, melynek során megállapítjuk, hogy az állkapocs ízületi elváltozásra jellemző panaszok, tünetek közül jelen van e valamelyik. A rágóízület vizsgálata során fontos az ok-okozati összefüggések felkutatása, ami hozzájárul a terápia sikeréhez.
Az állkapocs ízület (temporomandibularis ízület) működésének zavarai, ezek kezelési lehetőségei egyre inkább előtérbe kerül a fizioterápiában, a gyógytornában és az orvoslás területén.
Craniomandibuláris Diszfunkcióknak nevezzük azokat a zavarokat, amelyek a rágóízület (az állkapocs ízület) működésével kapcsolatban alakulnak ki. A hibás működés következtében az ízület felépítésében részt vevő különböző részecskék (pl. ízületi felszínek, szalagok, ízületi tok), vagy a környező izmok (pl. rágóizmok, nyelvcsont feletti és alatti izmok), illetve a szomszédos testrészek területén bekövetkező változás zavarokat okoz az egész ízület, ill. az egész rendszer működésében. A diszfunkció az ízülettől távolabb eső területekre is kifejtheti hatását (pl. fejfájást, fülzúgást stb. okozva). Emiatt számos kisebb-nagyobb, általában kellemetlen tünet hátterében gyakran találhatjuk a rágóízület működésének zavarát.
Milyen panaszok utalhatnak a rágóízület problémájára?
- Fejfájás
- Gyakori éjszakai fogcsikorgatás
- Fülzúgás (tinitus),
- Gerinc görbületeinek változásai: fokozott lordosis, fokozott thoracalis kyphosis
- ízületi gyulladás (arthritis)
- Szájzár, Száj nyitási zavarok
- Látászavarok
- Nyelési zavarok
- Arcfájdalmak
- Nem specifikus fogfájdalmak
- Hosszú ideig tartó fogászati, szájsebészeti beavatkozások
- Stressz
Craniomandibuláris Diszfunkciók terápiája az ízületen belüli és ízület körüli eltérések hatékony megszüntetésére irányul. Nagy figyelmet fordít az ízületi eltérések korrigálása, kezelése mellett az egész test statikai eltéréseinek hatására bekövetkező lágyrész elváltozás megszüntetésére is a rágóízület, a környező testrészek, illetve az egész test esetében.
Vizsgálat menete:
- Állapotfelmérés
- Anamnézis felvétele, melynek része az esetleges orvosi diagnózis áttekintése
- Passzív és aktív vizsgálat
- Mechanikus mozgásvizsgálat
- CMD-re vonatkozó speciális vizsgálati tesztek
CMD terápia menete:
- A kezelés minden alkalommal ülő vagy fekvő testhelyzetben történik.
- Manuális kezelési technikákkal, speciális fogásokkal kezeljük a lágyrészeket (kötőszövet - fascia, valamint az izomzat) és az ízületi blokkokat.
- Az ízületi blokkok oldásában speciális technikákat alkalmazunk a koponyacsontok között kialakuló blokkok, valamint az állkapocs-ízület mellett a nyelvcsont és a nyaki csigolyák, illetve a vállöv ízületeinek területén.
- Az állapotfelmérés eredményének függvényében tonizáló (arthro-muscularis programozás, illetve egyéb speciális izomerősítő, ízületi instabilitások megszüntetését célzó gyakorlatsorokat adunk Pácienseinknek.
- Amennyiben az állkapocs ízületi problémához mozgásszervi elváltozás is társul (pl. nyaki mozgásbeszűkülés, gerinc problémák stb.), javasolt a kombinált kezelés (Dorn terápia és CMD, Fascia Release technika és CMD, Tréning és CMD)
Kinek érdemes részt venni az állkapocs-ízületi terápián?
- Aki már korábban több kezelési formát, módszert kipróbált gyógyulása érdekében, de nem járt sikerrel.
- Aki elkötelezett a saját gyógyulása iránt.
- Akinek állandó fülzúgása, fejfájása van.
- Aki rendszeres fogászati kezelés alatt áll (pl. fogszabályozás).
- Aki hajlandó tenni a gyógyulása érdekében, de még nem találta meg a legeffektívebb gyógymódot.
Információ kérése és időpont foglalás érdekében hívja ügyfélszolgálatunkat vagy írjon a képernyő jobb alsó sarkában megjelenő chat vonalon!
Telefonos elérhetőségünk munkanapokon 9:00-18:00 óra között a következő: +36 1 790 9900