+36 1 790 9900 | WhatsApp: +36 70 311 1094 | « Ügyfélszolgálat 900 - 1800 | Hírlevél »
 
   
  
 
Kosár
0 Termékek - 0 Ft
A kosara üres!

Elemek megjelenítése címkék szerint: Gyomorfájás

Vannak olyan tanfolyamok melyek már meglevő tudásunkat hivatottak bővíteni, vannak olyanok amelyek teljesen új ismeretanyaggal, technikákkal szolgálnak. Egyes továbbképzések átadnak egyfajta más szemléletet modellt is a gondolkodásunkhoz.
 
Ebből adódóan az alábbi esetbemutató során a viscerális osteopathia gyakorlatban tapasztalt nagyszerűségét szeretném kicsit bemutatni. Egy idős hölgy érkezett hozzánk a Rehab Akadémia Egészségcentrumába, majd megkérdeztem tőle miben segíthetek. Elmondta hogy folyamatos háti nyaki panaszokkal küzd, de ami ennél sokkal jobban zavarja az emésztési problémái. Megemlítette hogy mozgásszervi fájdalmát befolyásolja az étkezés. Az orvosok glutén, tejfehérje érzékenységet mutattak ki nála, melyre diétát tartja, évekkel ezelőtt sok kilótól megszabadult azóta van refluxa úgy érzi mintha "lógnának a belső szervei". Egy ideje minden ételtől puffad. Derék és nyaki fájdalmával járt már korábban gyógytornára, mely csupán kicsit segített.
 
Kezelés előtt megvizsgáltam, azonnal szembetűnő volt a puffadt hasa, húrszerűen feszülő nyakizmai. Miután meggyőződtem arról hogy nem áll fenn kontraindikáció viscerális osteopathiával kezeltem. Ennél a terápiánál a habár viscerális a neve, mely alapján azt gondolnánk csak a belső szervekre koncentrál ennél sokkal összetettebb a dolog, hiszen figyelembe vesszük mind az adott szervet érintő változásokat és azok egész testre történő kihatását ugyanígy visszafele is. Nagyon sok különféle technika van a feszülések oldására, idegrendszeri harmonizációra, vérellátás javítására. 
 
Visszatérve páciensünkhöz közvetlen a terápia után kihúzta magát, mélyebben, könnyedén lélegzett úgy érezte mintha egy súlyokkal teli mellényt vettek volna le róla. 2 nap múlva beszéltem vele telefonon, érdeklődtem az aktuális állapota felől és örömmel mesélte hogy refluxa miatti kellemetlen panaszok 100-ról 10%-ra csökkentek, nem puffad az étkezések után, nyaki háti fájdalma is csökkent.
 
Mi ebből a következtetés? Többek között az, hogy sok esetben találunk összefüggést a belső szervi, kötőszöveti és mozgásszervi panaszok között. Ilyen szempontból nagyon hasznosnak találom a viscerális osteopathiát, mely segítségével megtalálhatjuk azt a kicsi pluszt ami előre lendítheti más terápiák sikerességét is. 

 

Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

 

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

Egy érdekes esetet mutatok be cikkemben, amellyel az ügyeleti munkám során találkoztam, miután a PhysioVitnél elvégeztem a Neuro-Ortopédiai Manuálterápia, valamint a Fascia Disztorziós Modell terápia tanfolyamokat és elkezdem a tanultakat orvosi munkám során alkalmazni. 

Egy 52 éves nő jelent meg nálam egyik ügyeleti napon, akinek anamnéziséből reflux betegség és magas vérnyomás volt kiemelhető. Több hónapja tartó, erős epigasztriális fájdalomra panaszkodott ami már mellkasi diszkomfort érzéssel társult és erős szúrást, kisugárzó fájást érzett a vállába, valamint mindez a végtagokba sugárzó erős fájdalommal párosult. Ez többször ismétlődött nála, de minden egyes vizsgálatnál negatív volt az EKG, gyomortükrözés úgyszintén nem talált szervi elváltozást.

Páciens panaszait pszichésnek gondolva többféle nyugtatót írtak föl neki és azokat rendszeresen szedte. Fontos megemlíteni, hogy a hölgy napi terheléseit tekintve ülő munkát végzett, rendkívül kevés mozgással. Ez azért is megemlítendő, mert a kötőszöveti letapadások, disztorziók kialakulása miatt ez egy erős disztorziós hajlamot kiváltó tényező, így az állapotfelmérés során ez nem volt kihagyható.

A Neuro-Ortopediai Manuálterápiából ismert bordaemelési tesztet, technikát elvégeztem nála, amelynek hatására azonnal enyhültek negatív tünetei. Ezáltal pedig megmutatkozott az ok, azaz a rekeszizom feszessége volt a háttérben, amit az ülőmunka, a mozgás hiánya és a nem megfelelő folyadékbevitel okozott: Mindezeket tetőzte a rendszeres erős fájdalom okozta stressz. 

A rekeszizom manuálterápiás és fasciaterápiás (FDM) kezelése feloldotta azokat a blokádokat és izomfeszültséget a rekesz területén, amely a vállba kisugárzó és az epigasztriális területen jelentkező fájdalomért volt felelős. Egy kezelés után a páciens megkönnyebbülten, örömkönnyekkel a szemében távozott tőlem az ügyeleti szobából.

Jó érzés volt megtapasztalni, hogy ez a kettő terápia kombinációja milyen hatékonyan tud működni az ügyeleti munkám során is.

Cikket írta/szerző: dr. Udvari Balázs - orvos, FDM terapeuta, Manuálterapeuta/Osteopath (PhysioVit Rehab Akadémia)

Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához ( másoláshoz , fordításhoz stb.)  a szerző előzetes írásbeli engedélye szükséges. A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után.

 

Kérje a témában profi gyógytornászaink, sportfizioterapeutáink tanácsát a módszerről itt: +36 1 790 9900

PhysioVit® központ

physioVit kozpont

Top

Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa.
A weboldal használatával Ön elfogadja jelen felhasználási cookie-kat.